Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#304863 geo σήμερα που είναι παρασκεύη και έχεις όλο το σκ να ξεπιαστείς θα πας να κάνεις καμιά προπόνηση;

άσε τις μπαλάντες που σε συγκινουν και ξεκίνα, η πρώτη τζάμπα σου έταξαν
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#304867 Ασε Κιουση, θα παει, θα δει τιποτα προχωρημενους να κανουν ζορικα πραγματα, θα απογοητευτει και θα ξεσπασει στα φουντουνια :lol: :lol:


Σε αλλα νεα, ξεκινησε ο γιος :inlove: shotokan karate και εχει ενθουσιαστει!! Τρεις φορες την εβδομαδα προπονηση . Σημερα παραλαμβανει το καινουριο του gi! Προβλεπω να κοιματε με αυτο! :lol: :lol:


Geako, εισαι μακρυα απο την Αγια Ειρηνη στο Γαλατσι; :ninja:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#304874
Geo f1 έγραψε:Όχι σημερα μανμου. Δεν μπορω.

< 3

γιατί ρε μαν μου;
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#304875
Νίκος Παππάς έγραψε:Ασε Κιουση, θα παει, θα δει τιποτα προχωρημενους να κανουν ζορικα πραγματα, θα απογοητευτει και θα ξεσπασει στα φουντουνια :lol: :lol:


Σε αλλα νεα, ξεκινησε ο γιος :inlove: shotokan karate και εχει ενθουσιαστει!! Τρεις φορες την εβδομαδα προπονηση . Σημερα παραλαμβανει το καινουριο του gi! Προβλεπω να κοιματε με αυτο! :lol: :lol:


Geako, εισαι μακρυα απο την Αγια Ειρηνη στο Γαλατσι; :ninja:

να του το πλένεις μετά από κάθε προπόνηση και ας κοιμάται μετά με αυτό :lol:

ο γιος πόσο είναι;
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#304878 Οκτω χρονων. Εκανε προπερσι με ενα φιλο μια φορα την εβδομαδα, αλλα δεν συνεχισε περσι λογω χρονου. Κατι θυμοταν βεβαια αλλα οταν τον εβαλε με τα λιγο πιο προχωρημενα τα βρηκε ζορικα και ετσι ξεκινησε απο την αρχη.
Ο φιλος του ειχε δωσει κιτρινη ζωνη, αλλα οπως λεει η γυναικα για μιση κιτρινη ειναι το επιπεδο του.


Εν τω μεταξυ καμια σχεση τα νεα με τα παλια gi. Της γυναικας ειναι βαρυ και σκληρο το υφασμα, το παλιο του μικρου ειναι πολυ μαλακο και απαλο.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#304883 μακάρι να συνεχίσει αν του αρέσει

τώρα για τα gi τι να σου πω, στο καράτε από όσο ξέρω φοράνε πιο λεπτά/ελαφριά για ευκινησία δεν ξέρω αν υπάρχει λόγος για πιο χοντρά

τα πιο λεπτά από την άλλη όμως σκίζονται και πιο εύκολα, τα χοντρά όμως σε κάνουν να βγάζεις τη μπέμπελη όταν έχει ζέστη

εγώ γενικά προτιμώ τα πιο χοντρά, αλλά σε 8 χρονών παιδί έτσι κι αλλιώς για πόσο καιρό να του κάνει; δεν είναι ότι θα το έχει για 5-6 χρόνια

εδώ και μετά την ενηλικίωση μπορεί να συνεχίσεις να αναπτύσσεσαι

πάντως για να ξαναπιάσω και το θέμα του πλυσίματος, τώρα το καλοκαίρι ειδικά μετά από κάθε προπόνηση άμεσα πλύσιμο σε 20λεπτο πρόγραμμα όχι κάτι εντατικό και πλέον πλένω και ζώνη που παλιά την έκανα κάθε μήνα ή και παραπάνω (το χειμώνα θα δω για τη ζώνη)

πραγματικά μου τη σπάει άσχημα αν κάποιος σκάει μες στη μπίχλα και δεν είναι μόνο θέμα υγιεινής αλλά και θέμα σεβασμού στους άλλους, γενικά δεν είμαι μανιακός με τη καθαριότητα αλλά αν είναι να πάω να αγκαλιαστώ με κάποιον άλλο και έχω μείνει άπλυτος έχω πολλές φόρες χώσει ντους πριν πάω και ας ξέρω ότι θα κάνω και μετά

βέβαια έχω σκάσει και για μπυρίτσα με συμφορουμίτες μετά από πολύ ιδρώτα, αλλά δε σχολίασε κανείς τίποτα :shifty:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#304893 Παλια τα gi ηταν απο καραβοπανο, καμια σχεση με τα "αθλητικα" που φορανε τωρα. Ηταν χοντρα και σκληρα για να βαραινουν με τον ιδρωτα και να σου κανουν την ζωη πιο δυσκολη.
Κρατουσαν ομως την φορμα τους και στεκονταν καλα.

Ασχετο,
Εικόνα

To dojo ενος φιλου στην Μαδριτη
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#304934 γαμάτο, αλλά γιατί όχι τατάμι; :hmmm:

το δικό μου gi πάντως είναι "καραβοπανίσιο"

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#304940 Γιατι ο φιλος κανει τελειως παραδοσιακο καρατε και χρησιμοποιει τα παραδοσιακα οργανα προπονησης, πυλινα δοχεια με αμμο και χαλικι ποταμου οπως και ξυλινο πατωμα.
Εδω για να φτιαξει τις makiwaras παραγγειλε σχοινι απο Ιαπωνια να το δεσει μονος του.

Στο πατωμα δε εχει φτιαξει μηχανισμους που ανασηκωνονται και δημιουργουν παγκους!! Αυτο που βλεπεις στην φωτο, χωνευει μεσα στο πατωμα και γινεται ενα!!
Άβαταρ μέλους
By bill33
#304966
italakias έγραψε:Κομπλεξικος εισαι να πας να μαθεις πολεμικες τεχνες;

Σε κατάλαβα αμέσως!!!Είσαι γεννημένος για Zumba !!! :metalo: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#304971 ο ιταλάκιας στα 110 κιλά μπορεί να βάλει μερικά ακόμα και να πάει για σούμο αμαλαχειναπουμε

και να χτυπάει και το τσιπουράκι του μετά τη προπόνηση, ή μήπως σάκε; :hmmm:

Άβαταρ μέλους
By NickNT
#305063
Νίκος Παππάς έγραψε:Ασε Κιουση, θα παει, θα δει τιποτα προχωρημενους να κανουν ζορικα πραγματα, θα απογοητευτει και θα ξεσπασει στα φουντουνια


Σε αλλα νεα, ξεκινησε ο γιος :inlove: shotokan karate και εχει ενθουσιαστει!! Τρεις φορες την εβδομαδα προπονηση . Σημερα παραλαμβανει το καινουριο του gi! Προβλεπω να κοιματε με αυτο!


Geako, εισαι μακρυα απο την Αγια Ειρηνη στο Γαλατσι; :ninja:

Τί έχει στην Αγία Ειρήνη στο Γαλάτσι;