Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#433968
citastak έγραψε:Αυτούς φοράω. Άρα μάλλον θέλω γιατρό για την ξηροφθαλμία...


Αφενός γιατρό, αφετέρου δεν κάνουν όλοι οι φακοί για όλους. Νομίζω μόνο με δοκιμές θα βγάλεις ασφαλές συμπέρασμα
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#434040 Εγώ φοράω τους bausch & Lomb τα τελευταία πέντε χρόνια. Ευχαριστημένος είμαι. Ίσως ξεσυνήθισε το ματι σου μετά από 4 χρόνια αν κάτι τέτοιο στέκει ιατρικά.
Άβαταρ μέλους
By georgex72
#434087 http://www.skroutz.gr/s/6901509/Cooper- ... Biofinity-Μηνιαίοι-3pack.html

Δοκίμασε αυτούς αν θέλεις, επιτρέπουν στο μάτι να αναπνέει καλύτερα και επιτρέπουν να κοιμάται κάποιος φορώντας τους....

< TAB 2 >
Άβαταρ μέλους
By georgex72
#434088
georgex72 έγραψε:http://www.skroutz.gr/s/6901509/Cooper-Vision-Biofinity-Μηνιαίοι-3pack.html


Δοκίμασε αυτούς αν θέλεις, επιτρέπουν στο μάτι να αναπνέει καλύτερα και επιτρέπουν να κοιμάται κάποιος φορώντας τους....

< TAB 2 >




< TAB 2 >
Άβαταρ μέλους
By JBT
#434093 Να κοιμάσαι μ φακούς; :dizzy:

:s_drinks
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#434103
citastak έγραψε:Αυτούς φοράω. Άρα μάλλον θέλω γιατρό για την ξηροφθαλμία...
Πιθανόν να ανακαλύψεις ότι μεγαλώνοντας είναι συχνή η ξηροφθαλμία. Ειδικά στους μύωπες.

Επειδή κι εγώ έχω καταργήσει τους φακούς, συχνά κάνω μπάνιο στη θάλασσα με τα γυαλιά (όταν πλατσουράω προσέχοντας την κόρη, όχι όταν βάζω μάσκα κου βουτάω). Λίγο η παλαιότητα, ο ιδρώτας κλπ είχαν ζορίσει τα ελατηριάκια στους βραχίονες ήρθε και το θαλασσινό νερό και τα αποτελείωσε, δεν κουνιέται τίποτα, κόκαλο παρά τις προσπάθειες. Μπορώ να βρω βραχίονες είτε τους ίδιους της Rayban είτε άλλους που να ταιριάζουν;
Άβαταρ μέλους
By vagmann
#435434 Σκνιπερ,μιλησα με luxottica οι βραχιονες οι γνησιοι ΔΕΝ υπαρχουν,διοτι ειναι εξαντλημενο μοντελο.
Μπορεις εναλλακτικα να βαλεις στον οπτικο σου ενα ζευγος universal βραχιονες με 10-15 € για προχειρη λυση.
Άβαταρ μέλους
By otso
#435439 Βαγγελη καλημερα
κατι δεν παει καλα με τα ματια μου , απο οταν εβαλες αυτο το αβαταρ δεν μπορω να δω τι ειναι , θελω οφθαλμιατρο η το εχεις βαλει επιτηδες για να νομιζουμε οτι εχουμε προβλημα με τα ματια ;
τι εγινε μπας και σκοτωνουμε τιποτα γυαλια με μαγνητικα ηλιου;τωρα με το τελος καλοκαιριου, η να παρω κινεζικα και να μου βαλεις τους φακους;
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#435499
vagmann έγραψε:Σκνιπερ,μιλησα με luxottica οι βραχιονες οι γνησιοι ΔΕΝ υπαρχουν,διοτι ειναι εξαντλημενο μοντελο.
Μπορεις εναλλακτικα να βαλεις στον οπτικο σου ενα ζευγος universal βραχιονες με 10-15 € για προχειρη λυση.
Ευχαριστώ.
Οι universal βραχίονες θα έχουν το σωστό πάχος ώστε να δένουν σε συνέχεια του πιασίματος (εννοώ εκεί που είναι η βίδα να έχει το ίδιο πάχος πριν και μετά).

Σχετικά με το avatar βλέπω την ανοιγμένη δεξιά πόρτα ενός αυτοκινήτου με μαλακή ανοιγόμενη οροφή και στη θέση του συνοδηγού έχει ζάντα(ες) ή ζαντολάστιχα σκούρου χρώματος τυλιγμένα μερικά με bubblewrap.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#435511
otso έγραψε:ρε συ δεν χρειαζεσαι γυαλια , περασες το Vangel test
Χαχαχα, κοντά βλέπω καλά, κόλλησα τη μούρη μου στην οθόνη και το είδα. :lol:
Άβαταρ μέλους
By vagmann
#435838
otso έγραψε:Βαγγελη καλημερα
κατι δεν παει καλα με τα ματια μου , απο οταν εβαλες αυτο το αβαταρ δεν μπορω να δω τι ειναι , θελω οφθαλμιατρο η το εχεις βαλει επιτηδες για να νομιζουμε οτι εχουμε προβλημα με τα ματια ;
τι εγινε μπας και σκοτωνουμε τιποτα γυαλια με μαγνητικα ηλιου;τωρα με το τελος καλοκαιριου, η να παρω κινεζικα και να μου βαλεις τους φακους;


Ειναι test πρεσβυωπιας ναι το παραδεχομαι...Εαν δεν βλεπετε τον τυπο του ελαστικου που ειναι μεσα στην εικονα εχετε προβλημα... :lol:
Οτι θελει ο Μπαμπης μου θα κανω,κινεζακι?...κινεζακι!Δεν σκοτωνουμε εμπορευμα φιλε,δεν κοροϊδευουμε τον κοσμο εδω περα ναουμε...
sknipper έγραψε:Οι universal βραχίονες θα έχουν το σωστό πάχος ώστε να δένουν σε συνέχεια του πιασίματος (εννοώ εκεί που είναι η βίδα να έχει το ίδιο πάχος πριν και μετά).Αν μετρηθουν σωστα δεν θα χει προβλημα...

Σχετικά με το avatar βλέπω την ανοιγμένη δεξιά πόρτα ενός αυτοκινήτου με μαλακή ανοιγόμενη οροφή και στη θέση του συνοδηγού έχει ζάντα(ες) ή ζαντολάστιχα σκούρου χρώματος τυλιγμένα μερικά με bubblewrap.

Συγχαρητηρια!Περασες το test πρεσβυωπιας!!! :s_crazy
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#440636
JBT έγραψε:Να κοιμάσαι μ φακούς; :dizzy:

:s_drinks

Αυτοί εδώ
https://www.airoptix.com/contact-lenses ... -day.shtml
σε λένε ότι μπορείς τους φοράς (και να κοιμάσαι) ένα μήνα συνεχόμενα :dizzy:
Και άντε το έκανες. Μετά βγαίνουν με το χέρι, ή θες χειρουργείο για να τους αφαιρέσουν; :lipsealed: :lol: