Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#75060 Έχει κανένας υπ'όψιν κανένα φθηνό μαγαζί Αθήνα να ψάξω για γυαλιά ηλίου?
Δεν με ενδιαφέρει αν είναι προηγούμενου χρόνου και τέτοιες λεπτομέρειες.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#75065
xenos έγραψε:Εγώ παλιότερα τους κρατούσα ~1-2 εβδομάδες παραπάνω. Τελευταία όμως τους αλλάζω αυστηρά μιας και παρατηρώ ενόχληση (γενικά τους φοράω όλη μέρα). Έχω δοκιμάσει και κάτι purevision κλπ αλλά μια από τα ίδια μου φάνηκαν.

Ερώτηση. Έχω κάτι rayban rb4105 και μου έχει γρατζουνιστεί ο ένας φακός. Υπάρχει περίπτωση να βρω σε λογική τιμή original φακό ή δεν συμφέρει; :hmmm:


Ενα 40αρη σε επίσημο
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#75072
NickTG έγραψε:Έχει κανένας υπ'όψιν κανένα φθηνό μαγαζί Αθήνα να ψάξω για γυαλιά ηλίου?
Δεν με ενδιαφέρει αν είναι προηγούμενου χρόνου και τέτοιες λεπτομέρειες.



Δες και στο skroutz Νικ.

Εχει πραγμα!!

Εγω απο ενα στον Κορυδαλλο νομιζω ψωνισα ηλεκτρονικα που ειχε καλες τιμες.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#75075 Έχω κοιτάξει skroutz και όντως έχω δει κάποια σε καλές τιμές αλλά ήλπιζα να βρω κάτι σε στοκατζίδικο που λογικά δεν θα υπάρχουν και τα κομμάτια στο internet.
Κάτι σε στυλ τελευταία κομμάτια -60%! :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By xenos
#75151
red_monster έγραψε:
xenos έγραψε:Εγώ παλιότερα τους κρατούσα ~1-2 εβδομάδες παραπάνω. Τελευταία όμως τους αλλάζω αυστηρά μιας και παρατηρώ ενόχληση (γενικά τους φοράω όλη μέρα). Έχω δοκιμάσει και κάτι purevision κλπ αλλά μια από τα ίδια μου φάνηκαν.

Ερώτηση. Έχω κάτι rayban rb4105 και μου έχει γρατζουνιστεί ο ένας φακός. Υπάρχει περίπτωση να βρω σε λογική τιμή original φακό ή δεν συμφέρει; :hmmm:


Ενα 40αρη σε επίσημο


Όταν λες επίσημο; Μαγαζί που φέρνει απλά rayban; 40 ο κάθε φακός ή σετ; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#75363
xenos έγραψε:
red_monster έγραψε:
xenos έγραψε:Εγώ παλιότερα τους κρατούσα ~1-2 εβδομάδες παραπάνω. Τελευταία όμως τους αλλάζω αυστηρά μιας και παρατηρώ ενόχληση (γενικά τους φοράω όλη μέρα). Έχω δοκιμάσει και κάτι purevision κλπ αλλά μια από τα ίδια μου φάνηκαν.

Ερώτηση. Έχω κάτι rayban rb4105 και μου έχει γρατζουνιστεί ο ένας φακός. Υπάρχει περίπτωση να βρω σε λογική τιμή original φακό ή δεν συμφέρει; :hmmm:


Ενα 40αρη σε επίσημο


Όταν λες επίσημο; Μαγαζί που φέρνει απλά rayban; 40 ο κάθε φακός ή σετ; :hmmm:


εννοώ σε 2-3 οπτικάδικα που φέρνανε επίσημα rayban... 40 το σετ και εξ όσον γνωρίζω, δεν πωλείται το κάθε κάτοπτρο ξεχωριστά
Άβαταρ μέλους
By vagmann
#75420
Geo f1 έγραψε:ο vaggman μηπως μπορει να βοηθησει ? :)


Χωρις να ξερω κατι συγκεκριμενο,κανε μια βολτα στην Ομονοια στα παλια οπτικα-/δικα μπορει να βρεις καποια ευκαιρια.Προσωπικα δεν στοκαρω γυαλια φροντιζω,να φευγουν στην ωρα τους... :iconcool:

Οσον αφορα το μεγαλο θεμα αντικαταστασης των μηνιαιων φακων,καλο είναι να μην υπερβαίνουμε τις 40-45 ημερες.Αν αρχισουν να ενοχλουν οι φακοι μπορει να είναι ηδη αργα,και καποια μολυνση να εχει ξεκινησει...

Πολύ βασικο στην μακροζωια και ανεση των φακων είναι το υγρο φροντίδας,οχι ότι να ναι... :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#75436 Α συγγνωμη τοτε.
Πηρα την πρωτοβουλια και το εβαλα επειδη την ειχε υπογραφη στο παλιο φορουμ.
Ας μπει το παιδι να μας πει. Αν θελετε σβηστετα παιδια :s_sorry
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#75437
vasilis έγραψε:για ρίξε καμια πρόταση. τον τελευταίο χρόνο το έχω γυρίσει στο biotrue


και εγώ τα ίδια... πολύ καλή τιμή, και νομίζω οτι είναι πιο ξεκούραστοι για τα μάτια...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#75464
NickTG έγραψε:Έχει κανένας υπ'όψιν κανένα φθηνό μαγαζί Αθήνα να ψάξω για γυαλιά ηλίου?
Δεν με ενδιαφέρει αν είναι προηγούμενου χρόνου και τέτοιες λεπτομέρειες.


Τσόκος
http://www.opticalshops.gr/centers.php? ... d=&do=1661

Δεν του κάνω διαφήμιση ούτε έχω πάρε δώσε, απλώς έχω ψωνίσει αρκετές φορές από εκεί απροβλημάτιστα