Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#697868 Ναι μωρέ το έχω δει αυτό, για την πράξη λέω. Anyway για τα λεφτά της δείχνει τίμια.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#697869 Γι αρχή είναι παραγγελία και όχι άμεσα διαθέσιμο, αν αυτό παίζει κάποιο ρόλο.
Αυτή είναι η κανονική τιμή της πάντως.
Λογικά θα αρχίσουν να στοκάρουν κι άλλοι!
Άβαταρ μέλους
By dimik
#697873
Dimitris_P έγραψε:Ναι μωρέ το έχω δει αυτό, για την πράξη λέω. Anyway για τα λεφτά της δείχνει τίμια.
Για την πράξη σου είπα έχω δει μπεζ καναπέ που ξαπλωναν 2 σκυλιά να γίνεται ξανά σχεδόν άσπρος και έχω κάνει και το εσωτερικό αυτοκινήτου με το μικρότερο μοντέλο μάλιστα.

Ότι κάνει δουλειά κάνει και φαίνεται και στο νερό που μαζεύει.

< >
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#697966 Θα το συζητήσω με την υπουργό.
Έχουμε γεμίσει συσκευές καθαρισμού.

- Ηλεκτρική σκούπα parkside που κάνει για στερεα και υγρά με προαιρετική σακούλα και χρησιμοποιείται συχνά γιατί είναι πιο δυνατή και τα πάει καλά με τις τρίχες του σκύλου.
- Σκούπα στικ που χρησιμοποιείται σχεδόν καθημερινά αλλά δεν κάνει ιδιαίτερη δουλειά, μόνο για τα ψίχουλα είναι.
- Σκούπα ρομπότ που αναλαμβάνει κάθε τόσο.
- Κλασσική ηλεκτρική σκούπα που έχει να χρησιμοποιηθεί πολύυυ καιρό λόγω των παραπάνω
- Ατμοκαθαριστής Karcher που χρησιμοποιείται σπάνια και σε δύσκολες περιπτώσεις
- Πλυστικό Karcher που χρησιμοποιείται σπάνια και σε δύσκολες περιπτώσεις
- Σκούπα στάχτης για το τζάκι (άσχετο)

Όχι τπτ άλλο, κοντεύω να ξεμείνω από σημεία αποθήκευσης :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#697973 Αν σου πω ότι τα έχω όλα εκτός την σκούπα για το τζάκι;

Η Parkside είναι για αυλή-αυτοκίνητο στην αποθήκη.

Το ίδιο και το πιεστικο.

Ο ατμοκαθαριστης στην αποθήκη για χρήση μια φορά τον μήνα κι αν.

Η σκούπα στικ Jimmy με βγάζει ασπροπρόσωπο κάθε βράδυ μαζεύοντας τα υπολείμματα από ψωμιά-μπισκότα κλπ του μικρού.

Η ρομπότ σκουπίζει σχεδόν κάθε πρωί.

Η κλασική κάθε Σάββατο.

< >
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#698011 Μάλλον βλέπω την ζυγαριά να κλίνει προς νέα σκούπα στικ γιατί αυτή κάνει νούμερα τελευταία, εξαντλείται γρήγορα η μπαταρία και δεν είναι και ιδιαίτερα δυνατή, 120W (Dibea T6)
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#698022 Εγώ παρήγγειλα την Bissell από Digital Master που είχα ξανααγοράσει κάτι στο παρελθόν...
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#698024
g8777 έγραψε:Ναι, δεν υπηρχε λογος να πλενουμε και των πεθερικων, αγορασαν και αυτοι ενα μικρο.
Συγγνώμη για το καθυστερημένο ποστ αλλά σωγαμπρος;

< >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#698027 Παλια, δοξα τω θεω ημουν απο τους πρωτους που ασχοληθηκα με το mining (με μια 3dfx Vooodoo 2 :inlove: , οταν η ισοτιμια του bitcoin ηταν στα ταρταρα ), τους αγορασα (κανονικα εννοω, σαν σκλαβους) και ξεμπερδεψα. :iconcool:

Το θεμα ειναι τι κανω με τα υπολοιπα 8762 bitcoins που εχω. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#698038 Ωπ, λάθος, πάτησα κατά λάθος ένα ψηφίο παραπάνω. Το ερώτημα παραμένει όμως, πού στα κομμάτια τα ξοδεύω. Να αγοράσω καμιά ηλεκτρική σκούπα; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#698058
Dimitris_P έγραψε:Μάλλον βλέπω την ζυγαριά να κλίνει προς νέα σκούπα στικ γιατί αυτή κάνει νούμερα τελευταία, εξαντλείται γρήγορα η μπαταρία και δεν είναι και ιδιαίτερα δυνατή, 120W (Dibea T6)


Κάτι best stick vacuum for pet hair αναζητήσεις βγάζουν dyson με 700 και € :dizzy:
Εντάξει είπαμε.
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#698066 Γνωστή μου ψάχνει για πλυντήριο και τελικά καταλήγει σε ένα AEG. Ύστερα από αναζήτηση στο internet βρίσκει ότι το Πλαίσιο το έχει σχεδόν 100€ κάτω από την χαμηλότερη τιμή του Skroutz και προχωράει αρχές Φεβρουαρίου με την παραγγελία και πληρωμή μέσω κάρτας. Την ενημερώνουν ότι το προϊόν δεν είναι άμεσα διαθέσιμο και πως θα παραλάβει αρχές Μαρτίου.

Πριν λίγες ημέρες την καλούν (δύο φορές) και την ενημερώνουν ότι το προϊόν θα καθυστερήσει και πως δεν μπορούν να της δεσμεύσουν το ποσό για τόσο μεγάλο διάστημα, για τον λόγο αυτό θα τις επιστρέψουν το ποσό κατάθεσης.

Οι μέρες περνάνε και τα λεφτά δεν επιστρέφονται. Εντωμεταξύ, τσεκάροντας τιμές διαπιστώνει πως η τιμή έχει ανέβει σχεδόν 200€ πάνω!

Επικοινωνία ξανά με Πλαίσιο σήμερα, της λέει μια κοπέλα ότι η παραγγελία ισχύει ( :dizzy: ) και πως θα παραλάβουν αρχές του επόμενου μήνα...

Για να δούμε τι κατάληξη θα έχει αυτή περιπέτεια και τι ποσό θα της ζητήσουν τελικά... :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#698068
Dimitris_P έγραψε:Κάτι best stick vacuum for pet hair αναζητήσεις βγάζουν dyson με 700 και € :dizzy:
Εντάξει είπαμε.


Εικόνα
:superman:

Αν θέλεις όντως Dyson, έχουν στο ebay outlet που συχνά πουλάνε 'refurbished' κομμάτια, τα οποία είναι στην πράξη εντελώς του κουτιού. Τα βαφτίζουν ως refurbished λόγω price perception.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#698096 Όχι ρε συ δεν θέλω Dyson, δεν έχω τέτοια θέματα. Θέλω απλώς κάτι πιο δυνατό απ'αυτήν που έχω και να μην πάει ο κούκος αηδόνι. Μέχρι 200-250 το πολύ.

Από JIMMY ( :lol: ) έχω σταμπάρει αυτήν
https://www.skroutz.gr/s/20758306/Jimmy-JV51.html

Και για κάτι παραπάνω αυτήν
https://www.bissell.eu/products/icon-25 ... ifications
Που την βρίσκω πολύ φθηνά εδώ https://pc-evolution.gr/oikiakos-eksopl ... stprice.gr (αν είναι η ίδια, δεν αναφέρει κωδικό)

Σκοπός είναι το σχεδόν καθημερινό μάζεμα από ψίχουλα, χνούδια, τρίχες σκύλου κλπ. Για τα ψιλά.

Αν έβγαινε αυτή με μπαταρία θα ήταν σούπερ
https://www.bissell.eu/products/crosswa ... ifications