Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#492662 Γαματο, ηπια ενα μπουκαλι , δεν καταλαβα Χριστο.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#492675
224v έγραψε:Η Rainbow, παντως μονο και μονο που εχει σωληνα να τραβαει..... χανει σε ικανοτητα...... κατα τα αλλα ο καθενας με ο,τι βολευεται... αγοραζει, ειτε ειναι κινητο ειτε οχημα ειτε λευκη συσκευη, στο τελος ξυριζουν τον γαμπρο...
Αυτο ας πουμε πως προκυπτει; Εχουμε κανει καποια μελετη αεροδυναμικης; Κανα CFD?

< >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#492678 Mirage δουλεύει στα 3κ καρφωτα από την αρχή, αααααστο.
Άβαταρ μέλους
By dstou
#492688 Κάτι σαν φτηνή Κίρμπυ, έχει το ίδιο λέι άου, αλλά 3 φορές κάτω τιμή. Μπορεί και ακόμη πιο φθηνά.
Μόνο 120 βολτ όμως, αλλά μπορείς να βάλεις και μ/σ.

https://www.amazon.com/Royal-CR5130Z-Commercial-Upright-Cleaner/dp/B004ZL9OSY/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1520528989&sr=8-3&keywords=royal+vacuum+cleaner
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#492697
dstou έγραψε:
Μόνο 120 βολτ όμως, αλλά μπορείς να βάλεις και μ/σ.

:s_whiteflag
@ g8777
Έπλασα εικόνα όπου ο σύζυγος κρατάει το μετασχηματιστή και ακολουθεί τη σύζυγο στο σλάλομ ανάμεσα στα έπιπλα, για το σκούπισμα !!! :superman:
ΕΠΟΣ!!!!! :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By fokion
#492704
Roulis έγραψε:σα σκουπα ειναι δυσχρηστη


Το ειπα νομιζω απο την αρχη- αν και εχει και σωληνα + γνωστα εξαρτηματα για σωλήνα

Roulis έγραψε:και δεν ειναι η σκουπα που θα βγαλεις οταν θες να κανεις τριχες απο πλακακια


Νομιζεις - Υπενθυμιζω εχω 3 σκυλια...
+ 2 κόρες :lol: :lol: :lol: με ολα αυτα που κανουν στα μαλια τους ξερεις τι πεφτει??? :lol: :lol: :lol:

Roulis έγραψε:η να μαζεψεις το ρυζι που χυθηκε απο σακουλι,


Νομιζεις ξανα.... μια χαρα ρουφαει και τα χαλικια - πελλετ - whatever μεσα απο το αυτοκινητο

Roulis έγραψε:θα ψωνιζα μονο αν το εβαζα στα κοινοχρηστα και ολη η πολυκατοικια καθαριζε στρωμα και χαλι καθε βδομαδα.


Δε χρειαζεται.... κανει και αλλα πραγματα αν τα εχεις αναγκη.....

All in all.
τουλαχιστον στο βαθμο που την εχω και ξερω τι μπορει - και τι δεν μπορει - να κανει, ειναι ο λογος που λεω δοκιμάστε μια επίδειξη.

Απο την αρχη ειπα οτι ο πωλητης θα σας τα κανει κρεμμύδια ( οχι οσο σε αμερική αλλα θα σας τα κανει)
ειναι βαριά καθοτι ολο μεταλο, ( hadr core iron οχι ντιντιδικα πλαστικά :lol: :lol: :lol: :lol: ) αν και μπορεις να βγαλεις το ορθιο χερουλι και να γινει πιο βολικη ( εδω ειναι τα περισσότερα παράπονα - πήγαιναν και την πούλαγαν σε 75χρονους Αμερικάνους παππουδες)
ειναι ΑΚΡΙΒΗ - σημερα δεν εχω να την αγόραζα παρ' ολα τα γραμμάτεια και την αγορά οχι "ζελατινας" αλλα επίδειξης ( η οποια δεν εχει καταλαβει χριστό) για πιο φτηνά

και ειδικά ακόμα και με τα στανταρ εξαρτήματα κανει θαύματα.... ( πχ. τοιχους χωρις τριψιμο με τον αφροποιητη)

Τεσπα - ξαναλεω για τελευταια φορά γιατι κατανταω ισως κουραστικός και δε το θελω - αν περασει απο μπροστα σας επιδηξη και ΕΧΕΤΕ χρονο για σπατάλη δειτε τη....
Και μετά κρινετε...

Α! ναι! και ΔΕΝ πουλαω τη δική μου :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Τελευταία επεξεργασία από fokion και 08 Μαρ 2018, 21:21, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By g8777
#492706 Εγώ dbeko με φαντάστηκα με τον Garland και τον Asimov ζωσμενους με μια KIRBY ο καθένας (ΚΙΜΠΑΡΗΔΕΣ) να πολεμάμε τον Giant Marshmellow man.

DONT CROSS THE STREAMS :adminpower:
Άβαταρ μέλους
By fokion
#492709
g8777 έγραψε:Εγώ dbeko με φαντάστηκα με τον Garland και τον Asimov ζωσμενους με μια KIRBY ο καθένας (ΚΙRΜΠΑΡΗΔΕΣ) να πολεμάμε τον Giant Marshmellow man.

DONT CROSS THE STREAMS :adminpower:


fixed!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#492712 Λοιπόν,
Εχετε απένανί σας τον άνθρωπο, που στο οτιδήποτε ακριβό, ... υποκλίνεται. :s_howdy

Όμως, δεν παύει, ακόμα κι όποιο προσωπικά (και δεν ήταν λίγα ) υλικό αγαθό πλήρωσα χρυσό, 4 και 5 φορές παραπάνω απo κάτι που ίσως ποιοτικά και σε ευκολίες ήταν σχετικά κατώτερο, αλλά όχι για τέτοιο κόστος που μου ζητήθηκε, να παραδέχομαι την ΥΠΕΡΒΟΛΗ !!!
Απο κεί και πέρα, ισχύει στο ακέραιο το : <<Με τον παρά μου, μαμώ και την κυρά μου>>!!! :rtfm:
Αν πχ, ο τζής αγοράσει kirby και δε χρωστάει ή φεσώνει κόσμο-κράτος ή δε μου ζήτησε δανεικά για να την πάρει, τότενες ....
φίλε ΤΖΗ : :s_howdy :s_howdy :s_howdy :s_howdy

Ας δεχτούμε λοιπόν όλοι μας το όποιο σχόλιο, το κάθε αστείο κλπ, αρκεί να μην εμπεριέχει ειρωνεία και προκαλεί ! :)
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#492739
fokion έγραψε:
Roulis έγραψε:σα σκουπα ειναι δυσχρηστη


Το ειπα νομιζω απο την αρχη- αν και εχει και σωληνα + γνωστα εξαρτηματα για σωλήνα

Roulis έγραψε:και δεν ειναι η σκουπα που θα βγαλεις οταν θες να κανεις τριχες απο πλακακια


Νομιζεις - Υπενθυμιζω εχω 3 σκυλια...
+ 2 κόρες :lol: :lol: :lol: με ολα αυτα που κανουν στα μαλια τους ξερεις τι πεφτει??? :lol: :lol: :lol:

Roulis έγραψε:η να μαζεψεις το ρυζι που χυθηκε απο σακουλι,


Νομιζεις ξανα.... μια χαρα ρουφαει και τα χαλικια - πελλετ - whatever μεσα απο το αυτοκινητο

Roulis έγραψε:θα ψωνιζα μονο αν το εβαζα στα κοινοχρηστα και ολη η πολυκατοικια καθαριζε στρωμα και χαλι καθε βδομαδα.


Δε χρειαζεται.... κανει και αλλα πραγματα αν τα εχεις αναγκη.....

All in all.
τουλαχιστον στο βαθμο που την εχω και ξερω τι μπορει - και τι δεν μπορει - να κανει, ειναι ο λογος που λεω δοκιμάστε μια επίδειξη.

Απο την αρχη ειπα οτι ο πωλητης θα σας τα κανει κρεμμύδια ( οχι οσο σε αμερική αλλα θα σας τα κανει)
ειναι βαριά καθοτι ολο μεταλο, ( hadr core iron οχι ντιντιδικα πλαστικά :lol: :lol: :lol: :lol: ) αν και μπορεις να βγαλεις το ορθιο χερουλι και να γινει πιο βολικη ( εδω ειναι τα περισσότερα παράπονα - πήγαιναν και την πούλαγαν σε 75χρονους Αμερικάνους παππουδες)
ειναι ΑΚΡΙΒΗ - σημερα δεν εχω να την αγόραζα παρ' ολα τα γραμμάτεια και την αγορά οχι "ζελατινας" αλλα επίδειξης ( η οποια δεν εχει καταλαβει χριστό) για πιο φτηνά

και ειδικά ακόμα και με τα στανταρ εξαρτήματα κανει θαύματα.... ( πχ. τοιχους χωρις τριψιμο με τον αφροποιητη)

Τεσπα - ξαναλεω για τελευταια φορά γιατι κατανταω ισως κουραστικός και δε το θελω - αν περασει απο μπροστα σας επιδηξη και ΕΧΕΤΕ χρονο για σπατάλη δειτε τη....
Και μετά κρινετε...

Α! ναι! και ΔΕΝ πουλαω τη δική μου :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


fokion, εγώ ένα θα πώ ώς καλή νοικοκυρά.

He Who Vacuums Last Wins :adminpower: