Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By stavrosg
#510689 Κι εμείς 2 άτομα και το 60ρι μόνο συντήρηση (υπήρχε καταψύκτης) είναι πάντα γεμάτο! :@
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#510693 Εντάξει τώρα κινδυνεύω να γίνω γραφικός, αλλά εάν τα βάλουμε κάτω πραγματικά δε βλέπω λόγο για κάτι μεγαλύτερο. :hmmm:

Το διπλωμάτειο portion του ψυγείου είναι:
-Aραβικές πίτες/γαλοπούλα/τυρί
-Αυγά
-Φρούτα εποχής
-Νερά
-Γιαούρτια
-1-2 τάπερ με φαγητό

Η :inlove: συμπληρώνει με τα υπόλοιπα πραγματάκια, τα οποία δεν είναι και πολλά. Αναψυκτικά, μπύρες και τα λοιπά μπαίνουν σπανίως και σε ελάχιστα τεμάχια.
Για την κατάψυξη δεν ξέρω και δεν πολυασχολούμαι, μόνο κρέατα (aka φιλέτα κοτόπουλο και σνίτσελ) με αφορούν.

:s_dunno :s_dunno :s_dunno

Θα πάρω μια μετριότητα σε προσφορά, όπως λέει ο bebes να τελειώνω. Εκεί με βλέπω. :oops:
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#510701 Έχοντας 60αρι με 1.85 ύψος, θα πω ότι γεμίζει εύκολα με σχετικά λίγα πράγματα, αν δηλαδή η αγαπημένη σου είναι σε φάση που φτιάχνει πράγματα( το δικό μας αυτή τη στιγμή έχει μαρμελάδες, γλυκά κουταλιού, μπουκαλάκια με λικέρ και δεν ξέρω εγώ τι άλλο) άκου τους μεγαλύτερους και πάρε 70αρι, μπροστά σου θα το βρεις, εγώ το μισό σπίτι θα είχα αλλάξει αν ήξερα τώρα οσα εχω δει ο ίδιος αλλά και διαβάσει από το φόρουμ

< >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#510706 Αν είχες διαβάσει το φορουμ θα έμενες στο κάστρο. ΌΛΟ ΤΟ ΚΆΣΤΡΟ.

ΝΑ ΠΟΝΑΣ.

@Ποντιοςκαιμενανοματ

Πάρε σαμμυ 70 αρι.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#510707
belgarion έγραψε:Έχοντας 60αρι με 1.85 ύψος, θα πω ότι γεμίζει εύκολα με σχετικά λίγα πράγματα, αν δηλαδή η αγαπημένη σου είναι σε φάση που φτιάχνει πράγματα( το δικό μας αυτή τη στιγμή έχει μαρμελάδες, γλυκά κουταλιού, μπουκαλάκια με λικέρ και δεν ξέρω εγώ τι άλλο) άκου τους μεγαλύτερους και πάρε 70αρι, μπροστά σου θα το βρεις, εγώ το μισό σπίτι θα είχα αλλάξει αν ήξερα τώρα οσα εχω δει ο ίδιος αλλά και διαβάσει από το φόρουμ

< >
Κι εγώ 60ρι 180. Έβγαινε σε 3-4 εκδόσεις και το βρήκα και το πήρα σε έκδοση με 1 ράφι παραπάνω (όπως τα 2μετρα) και κάνει διαφορά και είμαστε ευχαριστημένοι. Με 2 μοτέρ, ξεχωριστός έλεγχος συντήρησης κατάψυξης.
Αν και μια χαρά είναι το 60ρι, αν το 70άρι ήταν πιο φτηνό θα το έπαιρνα. Όχι ότι μου χρειάζεται αλλά είναι ευκολία.
Το δίμετρο είναι λίγο πιο δύσχρηστο λόγω ύψους. Εκτός αν είσαι αρκετά ψηλός και εσύ και η γυναίκα σου.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#510708 Εάν η διπλωμάταινα έφτιαχνε γλυκά του κουταλιού και λικέρ, θα επέστρεφα στα πολλά ( :s_sad ) χρόνια πακουριάς μου αβλεπί. Τί α λέμε τώα.

Από 60άρι σε 70άρι βλέπω κάτι διαφορούλες μεγαλύτερες των 300 εμπρί. Δεν το λες και λίγο (έχωμε να αλλάξωμε και λάστιχα μετά το καλοκαίρι).
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#510709 το ψυγείο είναι ένα θέμα, σε εμάς πονεμένο.

κάθε φορά που γυρνούσα από σούπερ μάρκετ έπρεπε να καταστρώσω σχέδιο πως θα τα χωρέσω. από τότε που αγόρασα ένα δίπορτο χωρίς νερό ή παγάκια που χάνει κανείς χώρο (συνειδητή επιλογή, έψαχνα να βρω τέτοιο μοντέλο) έχω βρει την υγειά μου.

η καλύτερη αγορά, όπως λέει η γυναίκα μου, δεν είναι ούτε δαχτυλίδια, ούτε ρολόγια, ούτε τίποτα... είναι το ψυγείο :lol:

είναι καλό να έχεις χώρους. αν δε θέλεις να πας σε δίπορτο πάλι, τότε καλύτερα 70άρι. για 2 άτομα κ εφόσον δεν σκοπεύετε να αυξηθείτε στο μέλλον ως οικογένεια είναι οκ, αλλιώς θα ζοριστείτε αργότερα.
επίσης έχει δίκαιο ότι το δίπορτο πιάνει πολύ χώρο... αλλά δε μπορούμε να τα έχουμε όλα στη ζωή.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#510711 Ουπς, να βάλω ένα υπόβαθρο συνεννόησης προς αποφυγή παρεξηγήσεων, 27 (mentally 17 tops) μαϊων είμαι, πρώτη μεγάλη σχέση κάνω, να αυξηθούμε δεν παίζει με τίποτε. :ninja:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#510714 Όντως. Κάποιοι λίγοι παντελωνάτοι έχουμε μείνει να κρατάμε τα οχυρά. :s_yes

Κατά τα άλλα...LG δίπλοματ. Τι να λέμε τώρα? Ο Λιβάγια της ψύξης. Ο Ντάνυ Κάρευ του vmf.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#510724
diplomat έγραψε:Ουπς, να βάλω ένα υπόβαθρο συνεννόησης προς αποφυγή παρεξηγήσεων, 27 (mentally 17 tops) μαϊων είμαι, πρώτη μεγάλη σχέση κάνω, να αυξηθούμε δεν παίζει με τίποτε. :ninja:
Διάσημα λόγια πρώην ελεύθερων ανδρών

Ψυγείο πάρε όσο μεγαλύτερο αντέχεις.
Σε λίγες μέρες θα πάρεις καρπούζι. Που θα βάλεις το μισό και βάλε;
Τα υπόλοιπα φρούτα και λαχανικά;

Μπουκαλια νερό;

Σου μιλάω εγώ που έχω δύο. Μικρό το δεύτερο μεν αλλά το πρώτο είναι 60Χ60Χ200. Το μικρό στο μπαλκόνι σε ντουλάπα με ανοιχτή πλάτη.


Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#510753
babakos έγραψε:Το ίδιο μας έλεγαν και εμάς πριν 7 χρόνια και πήραμε Liebherr. Αλλά μάλλον είχε περάσει απο το κατάστημα ο Μητσοτός και το είχε θαυμάσει με αποτέλεσμα στα πέντε έτη να φουσκώσει γύρω γύρω να σαπίσει και να πάει ανακύκλωση.

Οπότε είπαμε να σταματήσουμε τα πειράματα και πήραμε LG..
Απόλυτα ευχαριστημένοι από ποιότητα λειτουργίας, απόδοση , κατανάλωση..


Και εγώ τα ίδια με liebherr , στα 2 χρονια ίδιο σύμπτωμα, ευτυχώς εντος εγγύησης. Το φορτηγό που έφερε τον αντικαταστάτη είχε μέσα ακόμα 3...

Διπλωμάτη, αγοράζεις τώρα ένα βασικό μοντέλο από τίμιο κατασκευαστή (samsung, lg) σε καλή τιμή. Όταν και άμα παντρευτείς, ζητάς δώρο από πεθερικά ψυγείο μεγαλύτερο και το δεύτερο, μπαλκόνι για τις μπύρες σου.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#510755
diplomat έγραψε:Εντάξει τώρα κινδυνεύω να γίνω γραφικός, αλλά εάν τα βάλουμε κάτω πραγματικά δε βλέπω λόγο για κάτι μεγαλύτερο. :hmmm:

Το διπλωμάτειο portion του ψυγείου είναι:
-Aραβικές πίτες/γαλοπούλα/τυρί
-Αυγά
-Φρούτα εποχής
-Νερά
-Γιαούρτια
-1-2 τάπερ με φαγητό


Η :inlove: συμπληρώνει με τα υπόλοιπα πραγματάκια, τα οποία δεν είναι και πολλά. Αναψυκτικά, μπύρες και τα λοιπά μπαίνουν σπανίως και σε ελάχιστα τεμάχια.
Για την κατάψυξη δεν ξέρω και δεν πολυασχολούμαι, μόνο κρέατα (aka φιλέτα κοτόπουλο και σνίτσελ) με αφορούν.

:s_dunno :s_dunno :s_dunno

Θα πάρω μια μετριότητα σε προσφορά, όπως λέει ο bebes να τελειώνω. Εκεί με βλέπω. :oops:


Mία από τα ίδια. Βάλε και κάτι παγωτά το καλοκαίρι και είμαστε ΟΚ.

LG έχω απόλυτα ευχαριστημένος!
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#510762 Έχω ένα sharp 600L ιαπωνικής κατασκευής εδώ και 12-14 χρόνια δεν θυμάμαι ακριβώς αγορασμένο από τον Κωτσόβολο και δεν με έχει απασχολήσει στο ελάχιστο, πολυτελές, τα πλαστικά του είναι υπεράνω ποιότητας το ίδιο και τα λάστιχα στις πόρτες του, δεν έχει οσμές γιατί έχει φίλτρο οσμών, έχει 2 μοτέρ ένα στη συντήρηση και ένα στην κατάψυξη και δεν το μετάνιωσα που το αγόρασα, αν θυμάμαι καλά το είχα πάρει κάπου 670€ τότε.

https://www.sharp.net.au/home-products/ ... sjxp580gbk
Άβαταρ μέλους
By bill33
#510772 Για ρώτα στις αλυσίδες αν έχουν κάποιο χτυπημένο (εντάξει όχι και για τα σκουπίδια ,απλά κάποιο γδάρσιμο ή βαθούλωμα σε σημείο που να μην σε ενοχλεί )ή εκθεσιακό που τα δίνουν φτηνότερα.