Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#694752 μικρή παρατήρηση,

από σήμερα αλλάζει η ευρωπαική οδηγία των ενεργειακών κλάσεων.
για παράδειγμα, ότι βλέπατε μέχρι στιγμής Α+++, από σήμερα *πέφτει* στο C - D.
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#694821 Busso, ειδα πως γράφεις οτι δεν ειναι διαθεσιμη η του lidl αλλα ΑΝ τυχει να καθυστερησεις την αγορά του, +1 απο μενα στην γκριλιερα που ειπε ο dimitrisB. Την ξαναβγάζουν κάθε τόσο.
Την εχω εδώ και λίγο καιρο και ρολάρει τέλεια. 50-60€ αν καλοθυμάμαι και έχει την πάνω πλάκα σε απόσταση και όχι σε σφιχτό κλείσιμο τύπου μεντεσέ που συχνά βγάζει ρηξη μηνίσκου.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#694829
Dimitris_P έγραψε:Τσάμπα πληρώναμε δλδ σαν μλκς τα Άλφα Άλφα Άλφα; :s_laughat


mousatos έγραψε:οπως τα αστέρια στα συγκρουόμενα αυτοκίνητα


Απάτη όλα!
Δουλεύουν τον κόσμο!!!!1!11!
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#694899
Giuseppe Busso έγραψε:...και για φρυγάνισμα ψωμιού, ζέσταμα καμιά τυρόπιτα, κάνα περισσευούμενο κομμάτι πίτσα, για κάνα περισσευούμενο σνίτσελ, φιλέτο κοτόπουλο κλπ.
Τοστιέρα για ζέσταμα πίτσας, ενδιαφέρον, περίεργο αλλά ενδιαφέρον. :hmmm: Αν και μου αρέσει πολύ η κρύα πίτσα την άλλη μέρα. Και με την τοστιέρα βγαίνει οκ, δεν ξεραίνεται να γίνει κάρκαλο ή δεν κολλάνε τα πάντα στην πάνω πλάκα;
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#694907
sknipper έγραψε:
Giuseppe Busso έγραψε:...και για φρυγάνισμα ψωμιού, ζέσταμα καμιά τυρόπιτα, κάνα περισσευούμενο κομμάτι πίτσα, για κάνα περισσευούμενο σνίτσελ, φιλέτο κοτόπουλο κλπ.
Τοστιέρα για ζέσταμα πίτσας, ενδιαφέρον, περίεργο αλλά ενδιαφέρον. :hmmm: Αν και μου αρέσει πολύ η κρύα πίτσα την άλλη μέρα. Και με την τοστιέρα βγαίνει οκ, δεν ξεραίνεται να γίνει κάρκαλο ή δεν κολλάνε τα πάντα στην πάνω πλάκα;


Όχι αν ανασηκώνεις το πάνω μέρος έτσι:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#694909 Μπα, η δική μου τοστιέρα είναι πιο πλέμπ μοντέλο, δεν κάνει τέτοια κόλπα.
Για πίτσα θα την έβαζα στο γκριλ, στο πάνω μέρος του Panasonic φούρνου-γκριλ-μικροκύματα.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#694911 Και με απλή τοστιέρα ζεσταίνεις πίτσα, αρκεί να την τυλίξεις με λαδόκολλα. (Το αλουμινόχαρτο κολλάει)
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#694912
saxon_747 έγραψε:Και με απλή τοστιέρα ζεσταίνεις πίτσα, αρκεί να την τυλίξεις με λαδόκολλα. (Το αλουμινόχαρτο κολλάει)


+1 αλλά βαριέμαι.


@σκνιπ
Στα μικροκύματα η πίτσα παπαριάζει. Είμαι από μόνος μου αρκετά, δεν θέλω και την πίτσα μου. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#694914
Giuseppe Busso έγραψε:
saxon_747 έγραψε:Και με απλή τοστιέρα ζεσταίνεις πίτσα, αρκεί να την τυλίξεις με λαδόκολλα. (Το αλουμινόχαρτο κολλάει)


+1 αλλά βαριέμαι.


@σκνιπ
Στα μικροκύματα η πίτσα παπαριάζει. Είμαι από μόνος μου αρκετά, δεν θέλω και την πίτσα μου. :iconcool:


Έλα ρε , μια κίνηση είναι τι βαριέσαι.

+1 για το παπαριασμα (της πίτσας) όπως και για οτιδήποτε με ζύμη.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#694920
Giuseppe Busso έγραψε:
saxon_747 έγραψε:Και με απλή τοστιέρα ζεσταίνεις πίτσα, αρκεί να την τυλίξεις με λαδόκολλα. (Το αλουμινόχαρτο κολλάει)

+1 αλλά βαριέμαι.

@σκνιπ
Στα μικροκύματα η πίτσα παπαριάζει. Είμαι από μόνος μου αρκετά, δεν θέλω και την πίτσα μου. :iconcool:
Saxon, καλή η παρατήρηση, κι εγώ αλουμινόχαρτο σκέφτηκα οπότε λαδόκολλα. Αν τυχόν ποτέ ζεστάνω πίτσα.

Busso
Στο γκρίλ θα την έβαζα. Απλά η συσκευή είναι πολυσυσκευή, είναι και φούρνος και γκριλ και φουρνος μικροκυμάτων. Κάνει και συνδυασμούς ειδικούς για πίτσα (πχ μειωμένη ισχύς μικροκυμάτων και κάτι άλλο ταυτόχρονα κλπ) αλλά θέλει πολύ διάβασμα και το αντικείμενο δεν μου κεντρίζει αρκετά το ενδιαφέρον. Ή όπως λες κι εσύ βαριέμαι.
Άβαταρ μέλους
By nEK
#694921 δοκιμαατε να ζεστανεται πιτσα σε κρεπιερα. Τραγανη απο κατω, ζεστη απο πανω με κασερια (τυρια) που σχεδον λιωνουν.