Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By GTS
#551271
Γιώργης έγραψε:Ίδια συμπτώματα είχε το δικό μου το καλοκαίρι, τελικά είχε καεί το μοτέρ.


πλακετα λεει ότι καηκε. εχουμε μια εκτιμηση για κοστος; Μαρκα Πιτσος.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#551272 Μισό λεπτό να κοιτάξω στην μαγική μου σφαίρα.
Δλδ τώρα σοβαρά, είχες τον τεχνικό στα πόδια σου και θεώρησες πιο σωστό να ρωτήσεις εδώ μέσα, που δεν ξέρουμε καν το μοντέλο του ψυγείου σου;

Μετά πώς να μην εξανίταται ο dbekos



Anyway, δες κάτι του στυλ http://www.eaparts.gr βάζοντας το μοντέλο
Άβαταρ μέλους
By g8777
#551278
GTS έγραψε:
Γιώργης έγραψε:Ίδια συμπτώματα είχε το δικό μου το καλοκαίρι, τελικά είχε καεί το μοτέρ.


πλακετα λεει ότι καηκε. εχουμε μια εκτιμηση για κοστος; Μαρκα Πιτσος.


Περιπου 125 ευρω και κανα 20ρικο η επισκεψη.


:innocent:
Άβαταρ μέλους
By GTS
#551281
drdino έγραψε:Μισό λεπτό να κοιτάξω στην μαγική μου σφαίρα.
Δλδ τώρα σοβαρά, είχες τον τεχνικό στα πόδια σου και θεώρησες πιο σωστό να ρωτήσεις εδώ μέσα, που δεν ξέρουμε καν το μοντέλο του ψυγείου σου;

Μετά πώς να μην εξανίταται ο dbekos



Anyway, δες κάτι του στυλ http://www.eaparts.gr βάζοντας το μοντέλο


Μου ειπε μια τιμη αλλα θα πρεπει και να την αγορασει πρωτα. Ρωτησα για να δω αν ειναι in line με τις τιμες που εχουν παρει αλλοι.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#551284 Γιατί αυτα ειναι ιδια σε ολα τα ψυγεία. Ζμπόινγκ.
Ενα ακομα Κίτσος 8ετιας με καμμενο μοτέρ εδω. Παρελήφθη Hitachi στη θέση του αφου η αλλαγή δεν ήταν συμφέρουσα.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#551287 Και γω μολις παρελαβα το Hitachi, ποση ωρα θελει εκτος πριζας ορθιομεχρι να το βαλω σε λειτουργια; Ο αλλος ειπε για 3 ωρες και προτιμοτερο αυριο το πρωι. :s_hang
Άβαταρ μέλους
By GTS
#551290
mirage έγραψε:Γιατί αυτα ειναι ιδια σε ολα τα ψυγεία. Ζμπόινγκ.
Ενα ακομα Κίτσος 8ετιας με καμμενο μοτέρ εδω. Παρελήφθη Hitachi στη θέση του αφου η αλλαγή δεν ήταν συμφέρουσα.


150 ανεφερε και 200 για κινητηρα. Μεχρι 150 μαλλον με συμφερει γιατι το ψυγειο είναι σχετικα καινουριο και αγοραστηκε 379 πρπ. Βεβαια ειπε θα πει τιμη μολις παρει τηλεφωνο την εταιρεια.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#551292
g8777 έγραψε:Και γω μολις παρελαβα το Hitachi, ποση ωρα θελει εκτος πριζας ορθιομεχρι να το βαλω σε λειτουργια; Ο αλλος ειπε για 3 ωρες και προτιμοτερο αυριο το πρωι. :s_hang
Min 4 ώρες εγω θα έλεγα να το βάλεις αυριο. Δεν ξερω βεβαια τι λεει το βιβλίο.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#551295
mirage έγραψε:Γιατί αυτα ειναι ιδια σε ολα τα ψυγεία. Ζμπόινγκ.
Ενα ακομα Κίτσος 8ετιας με καμμενο μοτέρ εδω. Παρελήφθη Hitachi στη θέση του αφου η αλλαγή δεν ήταν συμφέρουσα.


Τι να πω και γω που μου καηκε το μοτερ στο Bosch μια εβδομαδα μετα τη ληξη της εγγυησης... Λες και ειχαν βαλει χρονοδιακοπτη απο το εργοστασιο ενα πραγμα :s_tongue

Μετα πολλα τηλεφωνα στα οποια δεν ημουν και τοσο ευγενικος ( :rant: ), τελικα καταφερα να το φτιαξω δινοντας ενα συμβολικο ποσο, κατι παραπανω απο το κοστος των εργατικων... Αν και το ξενερωμα παρεμεινε φυσικα, τουλαχιστον δεν αισθανθηκα και εντελως μαλακας απο την εξελιξη της φασης!
Άβαταρ μέλους
By g8777
#551297
mirage έγραψε:
g8777 έγραψε:Και γω μολις παρελαβα το Hitachi, ποση ωρα θελει εκτος πριζας ορθιομεχρι να το βαλω σε λειτουργια; Ο αλλος ειπε για 3 ωρες και προτιμοτερο αυριο το πρωι. :s_hang
Min 4 ώρες εγω θα έλεγα να το βάλεις αυριο. Δεν ξερω βεβαια τι λεει το βιβλίο.



:) :) :)
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#551945 Για πείτε, τι ψωνίζουμε τελικά σε αφυγραντήρα; Τον MIDEA MDDG-20DEN3-QA3 που πρότεινε ο θρυλικός Pitt; Αυτούς τους πολυδιαφημιζόμενους inventor της εποχής μας; Τον Meacco του axel3p, ή κάτι άλλο; Budget 200 € MAX (προτίμηση 150-170 €).
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#551956
drdino έγραψε:Μισό λεπτό να κοιτάξω στην μαγική μου σφαίρα.
Δλδ τώρα σοβαρά, είχες τον τεχνικό στα πόδια σου και θεώρησες πιο σωστό να ρωτήσεις εδώ μέσα, που δεν ξέρουμε καν το μοντέλο του ψυγείου σου;

Μετά πώς να μην εξανίταται ο dbekos


Εσείς νομίζετε ότι οι 10ετείς εγγυήσεις καλής λειτουργίας που δίνει ο DimitrisB είναι στον αέρα. :lol:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#551958 Η εντοιχιζομενη κουζινα Neff 25ετιας εχει θεματα. Επειδη απο μια πρωτη επισκεψη σε τεχνικο το κοστος των ανταλλακτικων ειναι στα 200€ περιπου ( με ακριβεια θα μαθω την Δευτερα που θα του πω ακριβως το μοντελο ), σκεφτομαι να την αλλαξω. Οχι με Νeff φυσικα αφου θελω 1000ρικο +.

Απαιτησεις της :inlove: , μεγαλος φουρνος, τηλεσκοπικα μπρατσα και κουμπια εστιων στην προσοψη (δεν της αρεσουν- βολευουν τα "κουμπια" στις εστιες ) βεβαια βλεπω οτι δεν υπαρχουν και παρα πολλα μοντελα με κουμπια στην προσοψη οποτε ισως χρειαστει να αναθεωρησει.

Προτασεις δεκτες ακομα και να μην πληρουν τα παραπανω αλλα να μην κοστιζουν πανω απο 700-800€
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#551963
g8777 έγραψε:https://www.apothema.gr/siemens-hk9s5a140-129730p


:iconcool:

Ευχαριστω, ωραια ειναι αλλα ψαχνω για εντοιχιζομενη κουζινα :s_tongue