Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By fokion
#545612 τωρα θα μαθουμε απο πρωτο χερι τι εστι επισκευη πλυντ. πιατων Μιελε....

δεν εχει οθονη κι αναβει ενα κοκκινο λαμπακι.
Βγαζει νερα δεν περνει.
αλλαξα την αντεπιστροφη - 40 ευρω - αλλα δεν ηταν αυτο κι ας ειχε προβλημα ( ειχε "καει") απο τα χρονια....
τηλ παρασκευη ραντεβου ΑΠΟ τριτη - θα με παρουν τηλ....

τυπος G641 plus αν εχει κανεις αποψη......
Άβαταρ μέλους
By fokion
#546562 Να ζησυμε να το θυμομαστε.
Ηρθε ο μαστορας της Miele ( 39 ευρω ) και διεγνωσε καμενο μοτερ + αλλαγη λαστιχο akouastop + κατι αλλα ψιλά, το ολον με εργασία 400+
το μοτερ καηκε επειδη τρυπησε το λαστιχο και το πιτσιλουσε.

Απο μονος του ειπε "χαρηκα για την γνωριμία παρτε ενα καινουργιο"

το οποιο και με συνοπτικές διαδικασίες παραγγελθηκε και ειναι το ακολουθο

https://www.mediamarkt.gr/el/product/_w ... 85004.html
Άβαταρ μέλους
By fokion
#547398 αν καποιος θελει τιποτα ανταλλακτικά, πχ πλακετες πορτες σκαρες φτερωτες κ.λ.π. το λεει πριν παει ανακυκλωση
Άβαταρ μέλους
By g8777
#548116 Όταν σε πιάνουν τα διαολια και θες να κάνεις απόψυξη με το κατσαβίδι γιατί γουστάρεις να ξεκολλάς πάγο :inlove:


Εικόνα

Πάει το Brandt των φοιτητικών μας χρόνων :s_cry εψυξε ηρωικως εκατοντάδες λίτρα Τσονι και Gordon's. :s_cry

Α,και πίτσα Espana απο την Ολύμπου , 1+1 1300 δραχμαι :inlove:


Καμπάλα ρουφηξα το φρεον όπως είπες αλλά δεν μπόρεσα να το ξαναφυσηξω μέσα :thumbsdown:

Αγοράστηκε ένα Μιελε στα 1700 ,αν δείτε φινίρισμα στις αυγοθηκες θα πάθετε πλάκα. Η Ρος Ρόις των ψυγείων. :inlove:
Άβαταρ μέλους
By babakos
#548195 Με γειές και εύχομαι πραγματικά να βγει καλύτερο/ποιοτικότερο από το δικό μας Miele (made by Liebherr) που τα έφτυσε σε 6 χρόνια και πήγε ανακύκλωση.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#548200 Μετά από polo , fox. Μετά από fox , miele . Πού θα σταματήσει ο κατήφορος Νίκο Τσιαμτσίκα ; Σε τι κόσμο θα φέρουμε τα παιδιά μας Νίκο Τσιαμτσίκα;
Spεεchless
Άβαταρ μέλους
By g8777
#548201 Οχι μωρέ Πλάκα κάνω σιγά μην έδινα 1.700 ευρώ και για miele κιόλας. Αυτό πήρα

https://www.kotsovolos.gr/site/household-appliances/fridges/fridges/142160-hitachi-rv400pru3-white

Απόψυξη θα κάνω με σπάτουλα από δω και πέρα το Πήρα το μάθημά μου. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#548204 Ένας true petrolhead χρησιμοποιεί μόνο κατσαβίδι ......και πιστολάκι για θερμό αέρα.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#548305
mirage έγραψε:Ροζ Ρόιζ.

Ροζ Ροις :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#550374 Θέλω να αγοράσω αφυγραντήρα, γιατί η περιοχή γ@μιέται....
Έχει με συμπιεστή ή με ζεόλιθο(was ist das????). Με wifi, με κάδο, με ….

Τέλος πάντων, υπάρχει κανείς που να έχει σπίτι του, και αν όντως κάνει δουλειά, και τι καίει από ρεύμα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για όποιον απαντήσει
Άβαταρ μέλους
By drdino
#550375 Έχω έναν Meaco 25L. Καταναλώνει περίπου 280w-330w ανάλογα με το mode. Τον χρησιμοποιώ κι αντί του στεγνωτηρίου. Κάνει δουλειά σε σημείο που αναρωτιόμαστε πώς ζούσαμε.
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#550376 Με συμπιεστή είναι αυτός?
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#550378 Εγώ θα γυρνούσα πίσω στο χωριό με την άπλα μου και τα παπούδια να βοηθάνε. Τα παιδιά δεν έχουν ανάγκη από καλά σχολεία μέχρι το γυμνάσιο.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#550379 Ναι, συμπιεστη. Με ζεολιθο είναι προτιμότερο αν τον βάλεις σε εξωτερικό δωμάτιο (πχ γκαραζ) που πέφτει χαμηλά η θερμοκρασία. Δεν έχει wifi κλπ, τον έχω όμως σε smart πρίζα πάνω:Εικόνα

Ο συγκεκριμένος έχει κι ιονιστή (αδιάφορο, απλώς αναφέρω). Έχει κάδο, αλλά επίσης το πακέτο έχει και λάστιχο σε περίπτωση που μπορείς να το βάλεις να αδειάζει κατευθείαν σε αποχέτευση.