Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimik
#510631
Asimov έγραψε:Καλά, μη φανταστείς ότι τα δίφυλλα δικαιολογούν τα επιπλέον τετραγωνικά.
Στα χαρτιά έχουν μεγαλύτερη χωρητικότητα, στην πράξη δεν χωράνε μεγάλα τάπερ, ταψιά κλπ

Πάρε 70αρι σε πλάτος και όσο πιο ψηλό γίνεται (2μ.), αν και το μικρομεσαίο μπάτζετ είναι κάπως περιοριστικό γι' αυτό το τελευταίο (κοντεύουν χιλιάρικο τα δίμετρα)



+1000000000000

70ρι με όσο το δυνατόν μεγαλύτερο ύψος επιτρέπει το budget.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#510635 Μου φαίνεται ότι έχετε 100% δίκιο μάγκεθ.
Ρίχνω τώρα μια ματιά και δε με βλέπω καλά.

Θα κοπούν μέρες από τις διακοπές μας για το γαμήδι. :(
Για να μην αναφέρω ότι πιθανότατα παίρνει σειρά κλιματιστικό. :lipsealed:

:s_empathy
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#510638 Αν δεν εμπλέκεται γυναίκα στην απόφαση :shifty: , απόφυγε τα inox και πάρε λευκό.
Θα γλυτώσεις αρκετά λεφτά
Άβαταρ μέλους
By gianik
#510640 70αρι Liebherr παρε... Ληξις

.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#510641 BTW, πήρε εντωμεταξύ το μάτι μου σχόλιο περί ποιότητας πλαστικών. :help:
Refrigeratorheads. :svivhaha:

(...)

@ασήμω
Γυναίκα εμπλέκεται, αλλά έγινε το αντίθετο: εγώ της είπα για inox και μου έριξε άκυρο στα ίσα, μόνο λευκό μου επιτρέπει. :lol:
Λεπτομέρεια, και το τωρινό ρδέλο λευκό είναι.
Άβαταρ μέλους
By babakos
#510643 Το ίδιο μας έλεγαν και εμάς πριν 7 χρόνια και πήραμε Liebherr. Αλλά μάλλον είχε περάσει απο το κατάστημα ο Μητσοτός και το είχε θαυμάσει με αποτέλεσμα στα πέντε έτη να φουσκώσει γύρω γύρω να σαπίσει και να πάει ανακύκλωση.

Οπότε είπαμε να σταματήσουμε τα πειράματα και πήραμε LG..
Απόλυτα ευχαριστημένοι από ποιότητα λειτουργίας, απόδοση , κατανάλωση..
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#510645
diplomat έγραψε:Το γαμήδι. :x :x :x

Λοιπόν, έχουμε βλάβη σε μπζυγείο GE, δίφυλλο με σύστημα νερού/πάγου.

Τη μπαναγία του. :x :x :x

Εδώ και μερικές μέρες βγήκε off η κατάψυξη, ενώ σήμερα άρχισε να κουνάει μαντήλι και η συντήρηση.
Στο τραπέζι δεν πέφτει καν η επισκευή και λοιπά μπλεξίματα με τεχνικούς, οπότε πάμε για ψυγειοκαταψύκτη, με μικρομεσαίο (έμφαση στο μικρό) μπάτζετ.

Δώστε τα φώτα σας, είμαι άσχετος με το θέμα. :s_blush :s_blush :s_blush

Εγώ θα είμαι αιρετικός τώρα στην προσέγγιση και θα σου πρότεινα να δεις το ενδεχόμενο της επισκευής. Λογικά είναι συμβατικό και όχι no-frost αν μιλάμε για GE και αυτά επισκευάζονται εύκολα.
Αν δεν σε προβληματίζει το αυξημένο κόστος λειτουργίας, επισκεύασέ το.
Άβαταρ μέλους
By stavrosg
#510647
Asimov έγραψε:Καλά, μη φανταστείς ότι τα δίφυλλα δικαιολογούν τα επιπλέον τετραγωνικά.
Στα χαρτιά έχουν μεγαλύτερη χωρητικότητα, στην πράξη δεν χωράνε μεγάλα τάπερ, ταψιά κλπ


Επάνω σε αυτό: Υπάρχουν δίφυλλα ψυγεία αυτού ( https://www.skroutz.gr/s/7545410/Beko-% ... 0521X.html ) του τύπου όπου κάτω είναι ο καταψύκτης σε 2-3 μεγάλα συρτάρια και από πάνω η συντήρηση σε όλο το πλάτος του ψυγείο, και χωράνε της παναγίας τα μάτια (και ταψιά)
Άβαταρ μέλους
By babakos
#510648
stavrosg έγραψε:
Asimov έγραψε:Καλά, μη φανταστείς ότι τα δίφυλλα δικαιολογούν τα επιπλέον τετραγωνικά.
Στα χαρτιά έχουν μεγαλύτερη χωρητικότητα, στην πράξη δεν χωράνε μεγάλα τάπερ, ταψιά κλπ


Επάνω σε αυτό: Υπάρχουν δίφυλλα ψυγεία αυτού ( https://www.skroutz.gr/s/7545410/Beko-% ... 0521X.html ) του τύπου όπου κάτω είναι ο καταψύκτης σε 2-3 μεγάλα συρτάρια και από πάνω η συντήρηση σε όλο το πλάτος του ψυγείο, και χωράνε της παναγίας τα μάτια (και ταψιά)


Aν κάποιος έχει το χώρο και το χρήμα, αυτού του τύπου τα ψυγεία είναι η καλύτερη επιλογή, IMHO.
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#510651
Anonymous Founder έγραψε:Εγώ θα είμαι αιρετικός τώρα στην προσέγγιση και θα σου πρότεινα να δεις το ενδεχόμενο της επισκευής. Λογικά είναι συμβατικό και όχι no-frost αν μιλάμε για GE και αυτά επισκευάζονται εύκολα.
Αν δεν σε προβληματίζει το αυξημένο κόστος λειτουργίας, επισκεύασέ το.

Δυστυχώς ή ευτυχώς η επισκευή δεν υπάρχει στο τραπέζι, διότι δεν θέλουμε ούτε να το βλέπουμε, ούτε εγώ αλλά ούτε η :inlove: .
Επειδή (μάλλον) θα το δώσω σε ένα φίλο ο οποίος θα το επισκευάσει για το εξοχικό του, θα μάθουμε αργά ή γρήγορα πόσο συμφέρουσα θα ήταν αυτή η επιλογή.

Bottom line, ο κύβος ερρίφθη, θα πάμε σε καινούριο, να πιάνει λιγότερο χώρο, να καίει λιγότερο (πράγματι καίει τις κάλτσες του το current).
Γενικότερα θέλουμε κάτι πιο σύγχρονο.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#510668
diplomat έγραψε:Bottom line, ο κύβος ερρίφθη, θα πάμε σε καινούριο, να πιάνει λιγότερο χώρο, να καίει λιγότερο (πράγματι καίει τις κάλτσες του το current).
Γενικότερα θέλουμε κάτι πιο σύγχρονο.

Αν θέλεις χωρους για ταψια, παίρνεις αυτο.
Το μόνο με βαθος 80 εκ, ειναι πραγματικά "αχανές"

το πηρα πριν 3-4 χρονια σαν αντικαταστάτη 2μετρου ψυγειοκαταψυκτη (70 εκ πλατος) και πραγματικα εχει πολλους χωρους στη συντηρηση (η καταψηξη εναι δυο ραφια)

Αν δεν το ανοιγοκλείνεις συνεχεια (λογω απωλειων απο τη μεγαλη πορτα) ειναι καλη επιλογη και πολυ φτηνη για τα λίτρα χωρητικότητας του
https://www.skroutz.gr/s/8839517/Pitsos ... 6VW30.html
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#510671 Οι χώροι είναι ίσως το τελευταίο πράγμα που μας ενδιαφέρει atm.

Για δύο άτομα, σκέφτομαι και εξηντάρι. :ninja:
Άβαταρ μέλους
By bebes
#510674
diplomat έγραψε:Οι χώροι είναι ίσως το τελευταίο πράγμα που μας ενδιαφέρει atm.

Για δύο άτομα, σκέφτομαι και εξηντάρι. :ninja:

αν δε σε ενδιαφερουν οι χωροι, παρε κατι σε...προσφορα.
πχ ειχε ενα ο Κωτσοβολος σε διαφημιση και την προηγουμενη εβδομαδα που περασα απο ενα mediaMarkt ειχαν 2-3 ψυγεια εκθεσιακα με μεγαλη εκπτωση.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#510687 Καλά κι εμείς 2 άτομα είμαστε αλλά μερικές φορές το 70ρι γεμίζει για πλάκα