Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#461020 Ουτε σε Bosch (με προγραμματισμό και οθόνη LED) έχω θέμα "αναστολής λειτουργίας" της κουζίνας μέχρι τη ρύθμιση της ώρας, επειδή αυτή δείχνει 00:00 λόγω της όποιας διακοπής (ΔΕΗ-κατέβασμα ασφαλειορελέ κλπ).
Αν υπάρχει αυτή η περίπτωση, αν και περιέχεται στην πρότασή μου για δοκιμές λειτουργίας προγραμματισμού ή (εφ΄όσον επιτρέπεται) σε χειροκίνητη λειτουργία, ... τότε δεν ευθύνομαι για τις περιπτώσεις που δεν γνωρΊζουμε πως λειτουργεί η συσκευή μας και , απο άγνοια χειρισμού, καταλήγουμε στο συμπέρασμα "βλάβης", οπότε στη συνέχεια χάνουμε το χρόνο μας για τον εντοπισμό της.
Αν είναι έτσι, .... ΝΙΠΤΩ ΤΑΣ ΧΕΙΡΑΣ ΜΟΥ :innocent: και ΠΑΡΑΔΙΝΟΜΑΙ !!! :s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By elteo
#461026
xenos έγραψε:Νομιζω κ στη δικη μας τη νεφφ, μετα απο διακοπη, δεν αναβει ο φουρνος αν δεν βαλεις την (οποιαδηποτε) ωρα.

Και σε εντοιχισμένη Zanussi.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#461062 Τι γνώμη έχουμε για τα κάτωθι:
- κουζινάκι Fancy 3 εστιών
- ψυγείο Zanussi ZRT23100WA
- Πλυντήριο ρούχων Indesit ITWA 51052 W
Αν έχουμε κάποια εναλλακτική πρόταση - υπέρ ατού, ευπρόσδεκτη.
Προορίζονται για γκαρσονιέρα προς ενοικίαση (μάλλον σε φοιτητή/ές).

Προϋποθέσεις:
- Πλυντήριο ρούχων και ψυγείο πρέπει να κινούνται χονδρικά σ' αυτές τις διαστάσεις.
- Δόσεις (έστω και έντοκες, άμεσα ή έμμεσα).
Άβαταρ μέλους
By alexm
#463465 Λοιπόν σας έχω νέα στο μέτωπο της κουζίνας.
Η επισκευή κρίνεται ασύμφορη γιατί γενικά έχει τις 100 πληγές του Φαραώ. Δεν θα εξηγήσω κάτι παραπάνω γιατί δεν νιώθω ότι αξίζει.

Και τώρα είμαι στην αναζήτηση για φούρνο με εστίες. Γενικα θα θελα κάτι κάπως οικονομικό, δηλαδή μέχρι 500-500.
Ιδέες;
Αξίζει αυτή;
https://www.kotsovolos.gr/site/househol ... -easy-pack

< Note >
Άβαταρ μέλους
By nikos
#463494
alexm έγραψε:Λοιπόν σας έχω νέα στο μέτωπο της κουζίνας.
Η επισκευή κρίνεται ασύμφορη γιατί γενικά έχει τις 100 πληγές του Φαραώ. Δεν θα εξηγήσω κάτι παραπάνω γιατί δεν νιώθω ότι αξίζει.

Και τώρα είμαι στην αναζήτηση για φούρνο με εστίες. Γενικα θα θελα κάτι κάπως οικονομικό, δηλαδή μέχρι 500-500.
Ιδέες;
Αξίζει αυτή;
https://www.kotsovolos.gr/site/househol ... -easy-pack

< Note >
Οτι και να παρεις να κοιταζεις να ειναι ξεχωριστα ωστε αν χαλασει ενα απο τα δυο το πετας και παιρνεις το αντιστοιχο
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#465345
dimviii έγραψε:
saxon_747 έγραψε:
dimviii έγραψε:bosch πλυντηριο πιατων εντοιχισμενο(12 ετων),εκει που δουλευε σταματησε να λειτουργει. :inlove:
Το βγαλαμε από την πριζα,το ξαναβαλαμε,νεκρο.Πατας τον διακοπτη ον/οφφ δεν αναβει τιποτα.
Η πριζα εχει ρευμα,βαζεις άλλη συσκευή και δουλευει.
Καμια ιδεα?

Ψάξε να βρεις αν έχει κάποια ανάκληση. Αντίστοιχης ηλικίας πλυντήριο πιατων των γονιών μου είχε θέμα με την πλακέτα η οποία αλλαχθηκε δωρεάν λόγω ανάκλησης

Link: https://dishcareaction.com


ευχαριστω Σαξον. :s_howdy

Εντιτ Eβαλα τα σεριαλ ναμπερ και ότι ζηταει και λεει ότι το δικο μου δεν επηρεάζεται από τη προβληματικη παρτιδα.
Το δικο μου είναι με την καλης ποιοτητας πλακετα.


μολις πηρα απαντηση από τον τεχνικο που ειχε ερθει πριν καποιες μερες και εβγαλε την πλακετα για να δεις μηπως επισκευάζεται.Η πλακετα μολις την εβγαλε,ειχε εμφανη ένα σημειο που ειχε μαυρισει,ειχε μαυρισει ακομα και το κουτι από την θερμοκρασια που είναι μεσα τοποθετημενη,
Δεν επισκευάζεται η πλακετα,και αυτό εγινε επειδή ειχε βραχυκυκλωσει αυτό που ζεσταινει το νερο(δεν θυμαμαι πως το λενε,εριχνα ηδη παναγιτσες)
Η ζημια θα ξεπερασει τα 200 ευρω μου ειπε.

ΟΥΤΕ ΚΑΠΟΤΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗ ΛΑΙΜΑΙ.

γτχκτμπτπ
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#465351
dimviii έγραψε:το ανταλλακτικο θα κανει πανω από 15 ευρω?
dimitrisB έγραψε:Θα αστειεύεσαι βέβαια! :lol:
Αν είναι μόνο μετασχηματιστής, έχει 40€ κατ΄ελάχιστον.
Αν είναι πλακέτα, 150€ and ... sky is the limit (ανάλογα το μοντέλο , άνετα και 300€ αμαλαχειναουμ).
Κουράγιο! :oops:


dimviii έγραψε:μολις πηρα απαντηση από τον τεχνικο ........ Δεν επισκευάζεται η πλακετα....
Η ζημια θα ξεπερασει τα 200 ευρω μου ειπε.

Σε είχα προετοιμάσει! :rtfm:
Κρίμα που (μαζι κι ο g8777) είχαμε δίκιο! :oops: + :s_empathy

Συνιστώ καινούριο μέχρι 300€, να βγάλει-λογικά-άλλη μία 10ετία.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#465381
dimitrisB έγραψε:
dimviii έγραψε:το ανταλλακτικο θα κανει πανω από 15 ευρω?
dimitrisB έγραψε:Θα αστειεύεσαι βέβαια! :lol:
Αν είναι μόνο μετασχηματιστής, έχει 40€ κατ΄ελάχιστον.
Αν είναι πλακέτα, 150€ and ... sky is the limit (ανάλογα το μοντέλο , άνετα και 300€ αμαλαχειναουμ).
Κουράγιο! :oops:


dimviii έγραψε:μολις πηρα απαντηση από τον τεχνικο ........ Δεν επισκευάζεται η πλακετα....
Η ζημια θα ξεπερασει τα 200 ευρω μου ειπε.

Σε είχα προετοιμάσει! :rtfm:
Κρίμα που (μαζι κι ο g8777) είχαμε δίκιο! :oops: + :s_empathy

Συνιστώ καινούριο μέχρι 300€, να βγάλει-λογικά-άλλη μία 10ετία.


μωρε το ξερα,απλα ειχα μια ελπιδα μηως είναι επισκευασιμη.
Εννοείτε ότι θα αγορασθεί η φθηνοτερη και μη Γερμανικη.
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#465382 Τι το διαφορετικό κάνει από το να πετάξεις μέσα σε μια κατσαρόλα με λίγο λαδάκι το καλαμπόκι; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By bill33
#465390
axel12p έγραψε:Τι το διαφορετικό κάνει από το να πετάξεις μέσα σε μια κατσαρόλα με λίγο λαδάκι το καλαμπόκι; :hmmm:

σακουλάκι στο φούρνο μικροκυμάτων ;
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#465405 Ξέρουμε αν αλλάζει το γυαλί σε κεραμική εστία ή πάω για καινούρια?

Μου έχει κάνει χοντρή ζημιά η καθαρίστρια.

Εικόνα

< >