Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By theo13
#559512
Chris έγραψε:Αμα σκεφτω καποιον σχετικο ξαναβγαινει αμεσως τωρα που το βρηκα
Είναι παλιό το πλυντήριο;; Συμφωνώ ότι καλό θα ήταν να ρίξει μια ματιά ένας ηλεκτρονικός στη πλακέτα. Μπορεί να είναι κάτι απλό.
Αλλιώς κάνε μια έρευνα αγοράς σε μαγαζιά με ανταλλακτικά μήπως πετύχεις καλύτερη τιμή.
Το zelekt.gr είναι καλό μαγαζί. Μπορεί να σε βοηθήσουν να βγει άκρη.

.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#559514
theo13 έγραψε:
Chris έγραψε:Αμα σκεφτω καποιον σχετικο ξαναβγαινει αμεσως τωρα που το βρηκα
Είναι παλιό το πλυντήριο;; Συμφωνώ ότι καλό θα ήταν να ρίξει μια ματιά ένας ηλεκτρονικός στη πλακέτα. Μπορεί να είναι κάτι απλό.
Αλλιώς κάνε μια έρευνα αγοράς σε μαγαζιά με ανταλλακτικά μήπως πετύχεις καλύτερη τιμή.
Το zelekt.gr είναι καλό μαγαζί. Μπορεί να σε βοηθήσουν να βγει άκρη.

.


:s_thumbsup

Τους εστειλα μια ερωτηση. Πλακα θα χει :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#559696 Όποιος ψάχνει σκουπακι, το eshop έχει σε προσφορά το Black+Decker PV1820L

https://www.e-shop.gr/skoypaki-blackdec ... HAP.430346

Έχει πολύ δύναμη, μπορεί να αντικαταστήσει σχεδόν την ηλεκτρική σκούπα, ιδανικό και για αυτοκίνητο...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By glf
#559724 Fuck, το πλυντήριο πιάτων δεν πλένει. Βρήκε τις μέρες...
Μάλλον αντλία εισόδου νερού είναι. Δεν μπαίνει νερό να γίνει η πλύση, το απορρυπαντικό είναι άθικτο και ακούγεται κάπως όταν πρέπει να τραβάει νερό.
Αύριο θα πέσει λύσιμο...
Zanussi ZDS204
Άβαταρ μέλους
By glf
#559771 Να την. Βασικά λέω να τα ξηλωσω όλα και να τα πάω για έλεγχο.
Solenoid, μοτέρ αντλίας και πλαστικά αντλίας.
Όλα τα άλλα είναι πεντακάθαρα σωληνάκια κτλΕικόνα
Άβαταρ μέλους
By bill33
#559773 Αν της δώσεις ρεύμα κατευθείαν να δεις αν δουλεύει;
Άβαταρ μέλους
By glf
#559813 Ναι. Αυτό έκανα στα γρήγορα όπως και στο μοτέρ της αντλίας. Τα είδα ζωντανά.
Πήγα σε ανάλογο κατάστημα ανταλλακτικών και τα είδε όλα μια χαρά. Μέτρησε και τον πυκνωτή, όλα οκ.
Μου λέει μπορεί να φρακαρε το δοχείο της αφαλάτωσης. Έτσι κι αλλιώς θα έπεφτε και κει καθάρισμα..
Κάνω τώρα αυτό καθώς και το πλαϊνό δοχείο που κάνει κάτι με τη στάθμη γεμίσματος με νερό, έχει και κει λίγο πράμα και κάτι στενά περάσματα..ΕικόναΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
By Chris
#559850 Βρηκα πλακετα :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: Τωρα απλα ευχομαι να εχει κανει σωστη διαγνωση ο τεχνικος :s_biggrin Σε 15 μερες θα ξερω....

Και για να ειμαι οντοπικ, ζηλευω τον αποπανω και το πλυντηριο του που εχει τοσο ευκολη προσβαση :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#559851
Chris έγραψε:Βρηκα πλακετα :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: Τωρα απλα ευχομαι να εχει κανει σωστη διαγνωση ο τεχνικος :s_biggrin Σε 15 μερες θα ξερω....

Και για να ειμαι οντοπικ, ζηλευω τον αποπανω και το πλυντηριο του που εχει τοσο ευκολη προσβαση :s_thumbsup


ποσο την βρηκες?
Άβαταρ μέλους
By g8777
#559852 https://www.huoltopalvelu.com/Miele-fridge-door-handle-steel

2η αλλαγη μεσα σε 10 χρονια. :inlove:

Γιατι οταν ερωτηθη ο πωλητης κατα την διαδικασια αγορας

Επιφοβο μου φαινεται για αντοχη σε πολυετη χρηση, πολλα κινητα μερη και δεν τον βλεπω σοι τον μηχανισμο, Τι γινεται;



Δεν εχει αναγκη , μιλαμε για Μiele. :inlove:



Μονο ψοφο. :inlove:
Άβαταρ μέλους
By Chris
#559854 Οσο ακριβως την ειχε (αλλα δεν την εδινε) η αντιπροσωπεια, 83.14 + 5 μεταφορικα. Βασικα βρηκα ενα αλλο καταστημα που ειχε μια πλακετα για καποια αλλα μοντελα η οποια ηταν 99.9% ιδια με τη δικη μου, αλλαζε μονο το τελευταιο γραμμα στον κωδικο απο B σε C. Εστειλα να τους ρωτησω αν θεωρουν πως κανει στο μοντελο μου και μου εστειλαν λινκ να μπω να παραγγειλω τη σωστη, που δεν υπηρχε στο site τους. Μη με ρωτησεις γιατι δεν μου εβαλαν καπελο :hmmm:

Η ιδανικη λυση θα ηταν να την εβγαζα και να την πηγαινα σε ηλεκτρονικο να την κοιταξει, ή να αγοραζα πολυμετρο και κολλητηρια να τη δω μονος μου, αλλα βαρεθηκα τη λαντζα :lol:

@G, στο πατρικο μου εχει σπασει 2 φορες σε 10 χρονια χερουλι σταθερο miele, θα αντεχε το πομολο???
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#559858 ρε παιδια μηπως τα τραβατε ατσαλα?
Άβαταρ μέλους
By g8777
#559860 Αν εννοείς από εδώ και πέρα που θα ανοίγει με κλωτσιδια, τότε ναι. :oops: