Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#527096 Ευχαριστω πολυ για την αναλυτικοτατη απαντηση :s_roses :s_roses :s_roses :inlove: , δυστυχως ξερεις πολλα για πλυντηρια, δεν πρεπει να ζησεις. :(

Ετσι ακριβως οπως τα λες ειναι για τα LG , Sammy, αφου σε καποια φαση αν δεν κοιταγα το μοντελο δεν τα ξεχωριζα. :s_biggrin

Zorz έγραψε:πχ. τα WW90K6414QW και F4J8VS2W στα €599


Ακριβως σε αυτα τα 2 μοντελα κατεληξα και γω , ειμαι ενα κλικ πριν το Σαμσουνγκ.

Κλικ. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#527104 Ε ρε γμτ αν γνώριζα νωρίτερα γι'αυτές τις τεχνολογίες θα έσπρωχνα το πλυντήριό μου στο εξοχικό και θα έπαιρνα καινούρΓιο :( Αλλά τελικά πήραν καινούριο εκεί
Άβαταρ μέλους
By Γιώργης
#527105 Zorz μεταξύ των δύο ποιο θα διάλεγες; Αξίζουν τα +90 ευρώ για το lg;
https://www.kotsovolos.gr/site/household-appliances/washing-machines/washing-machines-dryers/168284-indesit-xwde1071481xwkkk-eu

https://www.kotsovolos.gr/site/household-appliances/washing-machines/washing-machines-dryers/183559-lg-f4j7th1w
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#527113 To Indesit έχει και αισθητά μεγαλύτερη χωρητικότητα, οπότε είναι πιο value for money. Ως μάρκα όμως από άποψη αξιοπιστίας:

Εικόνα

LG από μένα.
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#527129 Χωρις να φτανω στη λεπτομερεια του zorz, LG. Εχω ενα των ~300€ εδω και μερικα χρονια, ησυχο, απροβληματιστο.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#527135
g8777 έγραψε: δυστυχως ξερεις πολλα για πλυντηρια, δεν πρεπει να ζησεις. :(


Δεν είναι απλώς εγκυκλοπαιδικές οι γνώσεις, υπάρχει λόγος. :ninja:

Εικόνα


Όποιος μας απειλεί όμως στο φόρουμ, τον τρώνε τα κυκλώματα RF. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Γιώργης
#527150
trident1971 έγραψε:Χωρις να φτανω στη λεπτομερεια του zorz, LG. Εχω ενα των ~300€ εδω και μερικα χρονια, ησυχο, απροβληματιστο.

Κι εγώ την έχω σε εκτίμηση την LG, αν και στο τριετίας ψυγείο μου χάλασε το μοτέρ πρόσφατα, με κάλυψε όμως η δεκαετής εγγύηση :thumbsup: . Από την άλλη κοιτάω Indesit λόγω του value for money του και της καλής εμπειρίας από το πλυντήριο των 200 ευρώ που έχω ως τώρα, εξ ου και το δίλημμα :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#527152
Γιώργης έγραψε:
trident1971 έγραψε:Χωρις να φτανω στη λεπτομερεια του zorz, LG. Εχω ενα των ~300€ εδω και μερικα χρονια, ησυχο, απροβληματιστο.

Κι εγώ την έχω σε εκτίμηση την LG, αν και στο τριετίας ψυγείο μου χάλασε το μοτέρ πρόσφατα, με κάλυψε όμως η δεκαετής εγγύηση :thumbsup: . Από την άλλη κοιτάω Indesit λόγω του value for money του και της καλής εμπειρίας από το πλυντήριο των 200 ευρώ που έχω ως τώρα, εξ ου και το δίλημμα :hmmm:


Indesit πιατων, μια χαρα. Το LG ρουχων το εχω ξεκωλιασει με πολλες μικρες πλυσεις.
Άβαταρ μέλους
By gakost
#527451
Zorz έγραψε: δεν έχει το τσουτσούνι που βρέχει τα ρούχα από πάνω (η Miele το ονομάζει Powewash και η Zanussi ως Jetsystem).
.


Δεν ξέρω για τις μάρκες που λες αλλά σε Panasonic που είχε το αντίστοιχο βούλωσε το σωληνάκι από τα απορρυπαντικά όπως βρω μισεί το συρτάρι του απορρυπαντικού με την μαύρη γλίτσα αν δεν το καθαρίζεις τακτικά και έτρεχε στο πάτωμα όπως σήκωνε πίεση από το σωληνακι. Έπεσε λύσιμο και ξεβουλωμα. Αν το ξανακάνει θα φάει αποσύνδεση το ρεύμα της αντλίας αφού ούτως ή άλλως δεν βλέπω διαφορά στο αποτελεσμα
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#528205 Να πάρω πλυντήριο ρούχων LG γύρω στα 500 ευρώ ή να προτιμήσω Siemens στα ίδια λεφτά;
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#528208
kubiak έγραψε:Να πάρω πλυντήριο ρούχων LG γύρω στα 500 ευρώ ή να προτιμήσω Siemens στα ίδια λεφτά;
Σου αρέσει να ζεις επικίνδυνα;

Αν όχι LG

Από το Mi A1.
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#528229 Όλοι μου λένε καλά λόγια για τα LG, για Samsung να πω την αλήθεια ούτε το σκέφτηκα ούτε ρώτησα...