Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Kon5
#351715
Anonymous Founder έγραψε:Πολλά αγκάθια δεν έχουν οι μπαλάδες;

Όχι. Έχουν σκληρά και μεγάλα οπότε είναι εύκολα στο καθάρισμα.



Λύσεις 2 σε 1 , πλυντήριο στεγνωτήριο αξίζουν ή καλύτερα χωριστά? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#351722
Kon5 έγραψε:Λύσεις 2 σε 1 , πλυντήριο στεγνωτήριο αξίζουν ή καλύτερα χωριστά? :hmmm:


Το έχουμε χιλιοκουβεντιάσει και νομίζω ότι κατά γενική παραδοχή, προτιμότερη είναι η λύση ανεξάρτητων συσκευών, υπό την προϋπόθεση ότι δεν υπάρχει περιορισμός χώρου.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#351723
Kon5 έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Πολλά αγκάθια δεν έχουν οι μπαλάδες;

Όχι. Έχουν σκληρά και μεγάλα οπότε είναι εύκολα στο καθάρισμα.



Λύσεις 2 σε 1 , πλυντήριο στεγνωτήριο αξίζουν ή καλύτερα χωριστά? :hmmm:



Ξανακάναμε αυτή την κουβέντα πριν λίγο καιρό όταν έψαχνα εγώ, τελικά όλοι πρότειναν και είχαν δίκιο, τις χωριστές συσκευές.
Το ίδιο μου είπαν και οι πωλητές σε όποιο κατάστημα κι αν πήγα, όχι γιατί ήταν απαραίτητα ακριβότερα τα 2 από το 2 σε 1.
Τελικά έπεισα την σύζυγο, έσκασα ενα 1500ρι αλλά τώρα πριν πάει για ύπνο τα προσκυνάει :lol:

Προσοχή το στεγνωτήριο να είναι κλάσης Α.

Εμείς πήραμε αυτά λόγω 10ετούς εγγύησης στο μοτέρ, χωρητικότητας, κατανάλωσης και αθόρυβης τεχνολογίας.
http://www.whirlpool.gr/Proihonta/PLYSE ... -fscr10424
http://www.whirlpool.gr/Proihonta/PLYSE ... hscx-90532
Άβαταρ μέλους
By Kon5
#351725 Ευχαριστώ παιδιά και σορρυ για την επανάληψη ασχολούμαι με πολλά και διάφορα αυτό το καιρό και ειλικρινά το είχα ξεχάσει.
Χωριστές λοιπόν συσκευές, τέλος. Και όπως βλέπω λόγω έλευσης νέους μέλους απαραίτητο το στεγνωτήριο..
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#351732 ΟΧΙ άπλωμα των ρούχων ΜΕΣΑ στο σπίτι. Πέρα από ΓΥΦΤΙΑ είναι θέμα υγιεινής κι επίσης μουχλιάζουν οι τοίχοι. Άλλο να βάλεις 2 κάλτσες στο καλοριφέρ κι άλλο ολόκληρη μπουγάδα όπως στις φωτό του Pitt :help:

Zorz έγραψε:Το κόνσεπτ "ανοίγω παράθυρα/μπαλκονόπορτες να αεριστεί το σπίτι" είναι rocket science για μερικούς απ'ότι φαίνεται. :help:

Κάνει κρύο :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#351740 Μερικά ρούχα δεν μπαίνουν στο στεγνωτήριο όμως. Ε αυτά τα απλώνουμε στην απλώστρα μέσα σε ένα βοηθητικό δωμάτιο και ανοίγουμε την μπαλκονόπορτα σε ανάκληση. Με το κρύο δεν παίζει πρόβλημα, απλά κλείνουμε την πόρτα του δωματίου. Ούτε υγρασίες έχω παρατηρήσει, ούτε κρύο.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#351876 Αφού ανοίγεις την μπαλκονόπορτα κομπλέ. Εγώ τα βάζω όλα στο στεγνωτήριο :P
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#351891
Dimitris_P έγραψε:Αφού ανοίγεις την μπαλκονόπορτα κομπλέ. Εγώ τα βάζω όλα στο στεγνωτήριο :P

Και εγώ τα έβαζα όλα, μέχρι που βρήκα μία φόρμα μου που είχε γίνει βερμούδα.
Άβαταρ μέλους
By fokion
#352098 και "καμενα¨ λατιχα ρουχων μετα απο καποιες φορές....
η χρησιμοτερη περιοδος του στεγνωτηριου ειναι με μωρο και τον απιστευτο ογκο ρουχων σεντονιων πετσετων κ.λ.π. κ.λ.π.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#352102 Ήρθε ο αφυγραντήρας και δουλεύει μια χαρά. Τον έβαλα σε λειτουργία όταν κάνουμε μπάνιο και σταμάτησε αμέσως το θάμπωμα του καθρέφτη.
Ακόμη δεν έχω πεισθεί γιατί είναι κακό και ανθυγιεινό το να απλώσουμε ρούχα σε ένα δωμάτιο με τον αφυγραντήρα μέσα. Ειδικά ένα δωμάτιο που δεν χρησιμοποιείται πάρα βοηθητικά.
Και αυτό μόνον για την μικρή περίοδο που δεν μπορούμε να τα απλώσουμε έξω, στην Αθήνα είναι 2-3 μήνες το χρόνο και λέω πολύ τώρα...
Γιατί να αγοράσω στεγνωτήριο ενώ δεν το χρειάζομαι; Το οποίο φθείρει και τα ρούχα...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#352104 Γιατί κυλας στο λουμπεναριο, γι αυτό. Πάρε 3 χρόνια off από το προσδοκιμο σου για να μάθεις. Ούτε με ΠΑΣΟΚ δε σωζεσαι εσύ, ΟΎΤΕ ΜΕ ΠΑΣΟΚ.
Άβαταρ μέλους
By Kon5
#352106 :lol:

Άρχισε πρωί πρωί δυναμικά o g!

Βλέπω κάτι διαφορές στα 200 ευρώ μεταξύ βασικού miele και άλλων στεγνωτηρίων. Δεν ξέρω αν έχουν διαφορά στα χαρακτηριστικά κλπ. Λέω να χτυπήσω το miele να πάρω και extra bonus από g877778888
Άβαταρ μέλους
By g8777
#352108
Kon5 έγραψε::lol:

Άρχισε πρωί πρωί δυναμικά o g!


Έφυγε η κυρά για δουλειά γι αυτό.
Άβαταρ μέλους
By otso
#352128
Anonymous Founder έγραψε:Ήρθε ο αφυγραντήρας και δουλεύει μια χαρά. Τον έβαλα σε λειτουργία όταν κάνουμε μπάνιο και σταμάτησε αμέσως το θάμπωμα του καθρέφτη.
Ακόμη δεν έχω πεισθεί γιατί είναι κακό και ανθυγιεινό το να απλώσουμε ρούχα σε ένα δωμάτιο με τον αφυγραντήρα μέσα. Ειδικά ένα δωμάτιο που δεν χρησιμοποιείται πάρα βοηθητικά.
Και αυτό μόνον για την μικρή περίοδο που δεν μπορούμε να τα απλώσουμε έξω, στην Αθήνα είναι 2-3 μήνες το χρόνο και λέω πολύ τώρα...
Γιατί να αγοράσω στεγνωτήριο ενώ δεν το χρειάζομαι; Το οποίο φθείρει και τα ρούχα...

τι πηρες ,που .ποσο ; θορυβο κανει;