Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By bill33
#593630
Thomas_C200K έγραψε: Σου στέλνω πμ για μια πουτανιά με τις παγοκύστες

Share the knowledge
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#593636 Έχω χρησιμοποιήσει φορητά ψυγεία μάρκας igloo (τύπου marine), για ψάρεμα. Χωρητικότητες 60-80L.
Κρατάνε ψύξη για τουλάχιστον 2 εικοσιτετράωρα, αλλά πρέπει να βάλεις σοβαρή ποσότητα πάγου μέσα.
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#593637
bill33 έγραψε:
Thomas_C200K έγραψε: Σου στέλνω πμ για μια πουτανιά με τις παγοκύστες

Share the knowledge

Άμα το κάνω δημόσια θα χάσουμε τα τζαμπατζιλίκια, συγγνώμη
Άβαταρ μέλους
By g8777
#593638 Καντο με pm , και αυτο δημοσιο ειναι . Εδω ειμαστε ολοι αυτοκολλητακια πιτσιποπακια :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#593665
Thomas_C200K έγραψε:
bill33 έγραψε:
Thomas_C200K έγραψε: Σου στέλνω πμ για μια πουτανιά με τις παγοκύστες

Share the knowledge

Άμα το κάνω δημόσια θα χάσουμε τα τζαμπατζιλίκια, συγγνώμη
Η αληθεια είναι πως το φόρουμ εχει δισεκατομμύρια χρήστες ανά τον κόσμο.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#593685
KiloMeater έγραψε:Άμα είναι να δώσω 400€ για να φάω κεφαλοτύρι, δε νομίζω.
Εγώ πιστεύω με παγοκυστες και μια σακούλα παγάκια θα είμαι οκ, αλλά ψάχνω μια εμπειρία αντίστοιχη

Φιλος που παει Μοναχο καθε χρονο με τετοιο ψυγειο, πολλες παγοκυστες και φυσικα τοποθετηση των προιοντων οσο πιο κρυα γινεται ( τυρια απο ψυγειο, κρεατα απο καταψυξη ) τα φτανει κρυα πολυ στον προορισμο του. Ομως το ταξιδι του διαρκει 24 ωρες. Κοιμαται καμια ωρα καπου και το παει σερι
Άβαταρ μέλους
By gakost
#593717 Μην παιδεύεσαι με τα πλαστικά ψυγεία. Τα φθηνά είναι πεταμένα λεφτά. Η πιο καλή λύση είναι το φελιζόλ που είναι και το πιο φθηνό. Επίσης οι παγοκύστες είναι άχρηστες. Βάζεις τα τρόφιμα σε τάπερ και αγοράζεις σακούλα πάγο και τον αδειάζεις να καλύψει καλά τα τρόφιμα. Όταν λιώσει αδειάζεις το νερό, τον ανανεώσεις και πας έτσι μέρες. Πιστεύω ότι θα κρατήσει κανά 24ωρο το γέμισμα. Πάγο εκτός από βενζινάδικα και μάρκετ στον δρόμο μπορείς να πάρεις και από καφετέριες αν χρειαστεί δεν πιστεύω να έχεις θέμα.
Άβαταρ μέλους
By nEK
#593915 Αυτες οι σακουλες που πουλανε στα σουπερ και ειναι για αγορα καταψυγμενων, κανουν κατι ή μονο ονομα ειναι?
Εχουν διαφορα στηνκατασκευη αλλα μονωση δεν βλεπω.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#593956 Το φουρνάκι μικροκυμάτων "πέθανε" μετά απο 20 χρόνια λειτουργίας :(
Η διάγνωση είναι "μάγκνα"; "μαγνήτης"; παντως μη επισκευάσιμη.

Αν και εικοσαετίας είχε αρκετα προγράμματα τα οποία δεν χρησιμοποίησα ποτε, ζεσταίναμε μόνο γάλα, νερό και φαγητό απο το ψυγείο.

Χρειάζομαι όμως χωρητικότητα, τουλάχιστον να χωραει ενα μεγαλο πιατο, οπότε οι 20λιτροι απορρίπτονται.

Απο μια σύντομη έρευνα βρήκα αυτόν:
Daewoo, 26 lit, 900 W
https://www.kotsovolos.gr/site/househol ... oo-kqg9gpb
(ενα μεγάλο + ειναι οτι το πάνελ του μοιαζει παρα πολύ με του Panasonic οπότε δεν θα εχουμε καποιο θεμα εξοικίωσης)
εχει κάποιος εμπειρία απο φουρνάκια Daewoo;

αλλιώς να παω σε Samsung, αλλά εκεινα ειναι στα 23 λίτρα
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#593972 Εχω φουρνακι μικροκυματων Daewoo εδω και 22 χρονια. Κανενα προβλημα.

Α, και αν βρεις αυτοκολλητο Chrysler και το κολλησεις πανω, κερδιζεις κι αλλα χρονια χρησης :s_wink :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#601139 συνάδελφος έχει ένα μοντέλο της Bosch 8 series , εντός εγγύησης , πανάκριβο , αγορασμένο προ 1 έτους σαν κ αυτό :
Εικόνα


τις προάλλες όπως έψηνε στο grill τα μπιφτέκια του , μπουμ και το εσωτερικό τζάμι της πόρτας έσκασε και έγινε 1.000 κομμάτια :lipsealed:
τον μπρίζωσα και εγώ '' μην δεχτείς επισκευή , ζήτα αντικατάσταση κλπ κλπ.. :lol:



τελικά ήρθε ο τεχνικός της Βοsch...

αιτία;;;;
όταν ψήνεις οτιδήποτε στο grill ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να το βάζεις (αυτό που ψήνεις) σε ταψάκι , διότι λόγω υψηλών θερμοκρασιών προκαλείται αντανάκλαση.. :s_crazy :s_crazy πρέπει δλδ να βάλεις ας πούμε τα μπιφτέκια πάνω στην σχάρα και από κάτω να βάλεις το ταψί για τα ζουμιά κλπ...
το γραφει ρητά στις οδηγίες χρήσης και είναι του είπαν η πιο συχνή περίπτωση βλάβης που αντιμετωπίζουν οι μοντέρνες αυτές κουζίνες .. :s_crazy
του έκαναν χάρη και του το πέρασαν στην εγγύηση....
Άβαταρ μέλους
By elteo
#601145 Στις Bosch γίνεται αυτό? Ή σε όλες τις εντοιχιζόμενες? :hmmm:

Να σώσω μία Franke που έβαλα στο εξοχικό. :ninja: :help: