Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By rafi
#654546 Για αγορα ολοκληρου του ηλεκτρικου εξοπλισμου σε νεα κατοικια, ισχυει οτι ζηταμε προσφορα για ολα απο τον κωτσοβολο και μετα παζαρευουμε την προσφορα βασει τιμων σκρουτζ;

.
Άβαταρ μέλους
By sargus
#654560 Δεν ξέρω τι ισχύει. Θα σου πω τι έκανα εγώ και μάλιστα σε 2 περιπτώσεις.
Βρήκα όλες τις συσκευές που ήθελα να πάρω κατόπιν επισκέψεων σε καταστήματα και μελέτης στο ιντερνετ.
Ακολούθως, πήγα σε 3-4 μεγάλες αλυσίδες ηλεκτρικών και τους είπα ότι θέλω όλα αυτά μαζί. "Δώστε μου μια τιμή καθώς και δυνατότητα άτοκων δόσεων". Κάποιοι ψιλοξίνισαν αλλά όλοι μου το έκαναν. Τελικά κέρδισε ο Κωτσόβολος και τις 2 φορές.
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#654569 εγώ είχα βάλει διαφορετικά υποκαταστήματα Κωτσόβολου να μαλώνουν μεταξύ τους.
έχουν και αυτά εσωτερικό ανταγωνισμό και κάνουν ό,τι μπορούν για να εξασφαλίσουν την παραγγελία.
τους το είπα στην ψύχρα, "κοιτάξτε, ξέρω πώς λειτουργείτε, έχω αυτή την προσφορά από το άλλο κατάστημα, κάντε κάτι καλύτερο να ψωνίσω από εσάς".
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#654570 Και σε μένα ο Κωτσόβολος την πήρε την προσφορά, αλλά η αλήθεια είναι ότι τα νούμερα ήταν βασανιστικά κοντά μεταξύ τους.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#654573 Aυτο να ειναι αξιοπιστο και ανθεκτικο στον χρονο?

https://www.kotsovolos.gr/household-app ... -cuel-2831

Ενα ψυγειο Π@ιτσος που αγορασα πριν μερικα χρονια συνεχως χαλαει. Τωρα δεν εχει ψυξη στην συντηρηση ενω εδωσα και 150ε για πλακετα.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#654578 https://www.kotsovolos.gr/household-app ... gbp32dskzn

Αν δεν έχεις θέμα χώρου αυτό βγαίνει στα 499€.
Δεν έχω ακούσει πρόσφατα κάτι κακό για τα LG.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#654580 Εχω περιορισμο στο υψος (γυρω στο 1.7μ) αλλοιως θα ειχα παρει ενα πολυ καλυτερο Μπος τοτε. Πρεπει να κανω ανακαινιση στην κουζινα για να φυγει ο περιορισμος.
Άβαταρ μέλους
By theo13
#654589
NickTG έγραψε:https://www.kotsovolos.gr/household-appliances/fridges/fridge-freezers/212447-lg-gbp32dskzn

Αν δεν έχεις θέμα χώρου αυτό βγαίνει στα 499€.
Δεν έχω ακούσει πρόσφατα κάτι κακό για τα LG.
+1 για τα LG

.
Άβαταρ μέλους
By theo13
#654590
NickTG έγραψε:https://www.kotsovolos.gr/household-appliances/fridges/fridge-freezers/212447-lg-gbp32dskzn

Αν δεν έχεις θέμα χώρου αυτό βγαίνει στα 499€.
Δεν έχω ακούσει πρόσφατα κάτι κακό για τα LG.
+1 για τα LG

.
Άβαταρ μέλους
By babakos
#655318 +2 για LG.
Πλυντήριο ρούχων και ψυγειο, υπερευχαριστημένοι και από τα δύο..
Άβαταρ μέλους
By Serf
#657387 Υπάρχει value for money πρόταση φούρνου; Χαρακτηριστικά:
1. Περιστασιακή χρήση (σε εξοχικό)
2. Εστίες υπάρχουν ανεξάρτητες, δεν χρειάζονται
3. Inox
4. Με τηλεσκοπικό μηχανισμό (standard/έξτρα)
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#657388 Τηλεσκοπικό μηχανισμό, τον προσθέτεις μετά, σε όλες τις επώνυμες μάρκες. Εγώ θα πρότεινα κάποιο VFM μοντέλο της BSH και όχι κάτι φθηνότερο. Η αντοχή στον χρόνο και η επάρκεια ανταλλακτικών, φθάνουν για να το προτιμήσεις. Κοιτάς Pitsos, Bosch, Siemens (Neff και Gaggenau είναι πολύ ακριβές) με αυτή τη σειρά για το VFM.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#657428
Anonymous Founder έγραψε:Τηλεσκοπικό μηχανισμό, τον προσθέτεις μετά, σε όλες τις επώνυμες μάρκες.
Μπορώ να προσθέσω τηλεσκοπικό μηχανισμό σε φούρνο Πιτσος δεκαετίας; Πού, πως, πόσο;
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#657435 Στον δικό μου φούρνο τον έβαλα μόνος μου και υπήρχε σαν ανταλλακτικό.
Βρίσκεις το μοντέλο του φούρνου σου και ψάχνεις είτε στο Internet είτε κάνεις ένα τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#657443 Ενδιαφέρομαι για σκούπα ρομποτάκι. Ξεκίνησε περισσότερο σαν γενικό ενδιαφέρον για το τεχνολογικό επίτευγμα, έμεινα εντυπωσιασμένος και από την τεχνολογία αλλά και από τα θετικά σχόλια και ενώ άρχισα να το απορρίπτω λόγω κόστους ξαφνικά το είδε στην οθόνη μου η :inlove: , τι κοιτάς, το και το, και της καλάρεσε, μάλιστα είπε θα το πάρει για τη μάνα της. Δηλαδή το δοκιμάζουμε και αν εγκριθεί το δίνουμε στη πεθερά μου να την βοηθάει (και ίσως παίρνουμε άλλο εμείς). Δεν περίμενα τέτοια αντίδραση αλλά τώρα βρίσκομαι υπό πίεση.
Λέω για το Xiaomi Mijia 1S (που μάλλον είναι η δεύτερη γενιά της xiaomi) και μάλλον έχει σχεδόν όλα τα καλά της Roborock S5-S6 εκτός από το σφουγγάρισμα που δεν μας ενδιαφέρει. Τιμή περί της 250 λίρες από μαγαζιά τύπου Banggood, Aliexpress. Τιμή πολύ καλύτερη από τις Roborock (η ίδια εταιρεία τις φτιάχνει). Δυστυχώς δεν το έχει η Amazon ούτε τα τοπικά μαγαζιά ή αλυσίδες. Ελλάδα επίσης δεν το βρίσκω ούτε στο Σκρούτζ.
Aliexpress από Ισπανία δεν έχει, από Ρωσία δεν στέλνει Αγγλία και από Κίνα φέξε μου και γλύστρησα.
Banggood το έχει στέλνει αλλά να προτιμήσω από Ισπανία ή από Τσεχία;

Εξηγήσεις, προτάσεις, ιδέες, συμβουλές καλοδεχούμενες.