Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#650088 Δεν ξέρω. Θα φαινόταν αν υπήρχε διαρροή σε τόσο νερό εντός του διαμερίσματος :s_dunno . Και στον ηλιακό που τσέκαρα εντάξει δείχνει. Επίσης δεν έχω παρατηρήσει καμία αλλαγή στην πίεση που αν τραβήξω το καζανάκι φαίνεται αμέσως η διαφορά στη βρύση αν είναι ανοιχτή.
Άβαταρ μέλους
By glf
#650094 Μήπως να μας εβαζες φώτο απο τι ρολοι σήμερα και αυριο;

Μηπως ηταν ενα δέκατο του κυβικού;
Άβαταρ μέλους
By 224v
#650163 Έχουμε ηλεκτρονικά ρολόγια..?.
Έχουν μπαταρια μεσα..? Εάν Χρειαστεί μπαταριαποθος την αλλάζει???


< Note >
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#650165 :lol: Αυτο με τις μπαταριες δεν το γνωριζω αλλα στην περιοχη μου εχουν αντικαταστησει ολα τα μηχανικα με ηλεκτρονικα εδω και περιπου ενα εξαμηνο.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#650231
Dimitris_P έγραψε:Περίπου, δεν τσέκαρα αν κινείται η μικρή ροδελίτσα. Θα την τσεκάρω κι αυτήν. :iconcool:
Κίνηση 0 και ο αριθμός δεν άλλαξε.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#651021 Ξέρουμε περίπου κάθε πότε εμφανίζουν στο lidl γωνιακό τροχό ρεύματος; Μόνο με μπαταρία βλέπω να βγάζουν.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#651349 Κάπου στα 25. Κι εγώ για light καταστάσεις το θέλω, για ντίζες έως Μ10 και το πολύ πολύ καμιά λάμα 5mm. Κοίταζα από 750w και πάνω αλλά έλεγα αφού υπάρχει αυτό του Lidl με 1200W και ρυθμιζόμενες στροφές γιατί όχι.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#651375 του Λιντλ ο γωνιακος τροχος με τις ρυθμιζομενες στροφες,ειναι μακριου τυπου αν θυαμαμαι καλα.
Πολλοι δεν το προτιμουν αυτο επειδη υπαρχει δυσκολια να τον χειριστεις με το ενα χερι(πχ πρεπει να κοψεις ενα λαμακι,και πρεπει να το κρατας με το ενα χερι)
Υπαρχουν και ρυθμιζομενοι κοντου τυπου με πολλα βατ.Οχι ομως τοσο φθηνοι οπως του Λιντλ.
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#651423
dimviii έγραψε:του Λιντλ ο γωνιακος τροχος με τις ρυθμιζομενες στροφες,ειναι μακριου τυπου αν θυαμαμαι καλα.
Πολλοι δεν το προτιμουν αυτο επειδη υπαρχει δυσκολια να τον χειριστεις με το ενα χερι(πχ πρεπει να κοψεις ενα λαμακι,και πρεπει να το κρατας με το ενα χερι)
Υπαρχουν και ρυθμιζομενοι κοντου τυπου με πολλα βατ.Οχι ομως τοσο φθηνοι οπως του Λιντλ.


Πρόσφατα πήρα έναν της Bulle 1400 watt με ρύθμιση της ταχύτητα για δισκάκια Φ125 50€, ( έχω τιμές για επαγγελματίες ) είχα τον αντίστοιχο Bosch κάπου 11 χρόνια με αρκετή έως πολύ καθημερινή χρήση και τα έφτυσε τελείως, κάηκε η περιέλιξη του και ήταν ασύμφορο να επισκευαστεί, αλλά 180€ για να τον αντικαταστήσω δεν τα δίνω αφού τώρα έχω πολύ λιγότερη χρήση, είναι κοντός γιατί με βολεύει να τον κρατάω ορισμένες φορές με το ένα χέρι, έχω και με μακρύ χέρι 900 watt, έχω και άλλους 4-5 Bosch και Βlack and Decker αλλά χωρίς ρύθμιση, την ρύθμιση της θέλω για να γυαλίζω ανοξείδωτα, χρησιμοποιώ κατά 95% δισκάκια κοπής Φ125 πάχους 0.8mm κόβουν τα πάντα σαν βούτυρο, και διασκα΄και φυλλαράκια Grain 40-60-80-120, κατά 90% G40.
Άβαταρ μέλους
By glf
#651449 Χθες έβγαλα επιτυχώς την άσκηση "Σύνδεση νέας γραμμής ύδρευσης σε υπάρχουσα"
Μια χαρά πήγε, μπήκε και βανάκι.ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
By glf
#651531 Ναι μιας και η πράσινη σωλήνα δουλεύεται πολύ εύκολα.
Έβγαλα μια βρύση για την πίσω μεριά της αυλής.