Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By 224v
#604232 Υπαρχει τροπος να ανοιξω μεγαλυτερη τρυπα σε καπακι κεραμικο παλαιο που εχει μικρη διαμετρο για το μπουτον?? θελω να βαλω το νεο με τον αερα και φυσικα δεν ταιριαζει... γμτ..
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#604243 Σε αντίστοιχη περίπτωση που ήθελα ν'ανοίξω τρύπα σε κεραμικό, πήρα τρυπάνι βολφραμίου και το τρύπησε σαν βούτυρο :iconcool:

https://www.kantarzoglou.gr/el/proionta ... 50615.html

Το συγκεκριμένο είναι για dremel
Άβαταρ μέλους
By 224v
#604359
Dimitris_P έγραψε:Σε αντίστοιχη περίπτωση που ήθελα ν'ανοίξω τρύπα σε κεραμικό, πήρα τρυπάνι βολφραμίου και το τρύπησε σαν βούτυρο :iconcool:

https://www.kantarzoglou.gr/el/proionta ... 50615.html

Το συγκεκριμένο είναι για dremel


Ναι κατι αντιστοιχο σε κυκλικο ωστε να κοψει κυκλο το κεραμικο... σκεφτομουνα υπαρχει??
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#604455 Κάτι σαν ποτηροτρύπανο θέλεις δλδ; Τι Φ (διάμετρο) ψάχνεις;
Και όταν λες κεραμικό τι εννοείς; Έργο τέχνης ή κεραμικό πλακάκι; :lol:
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#604457 Μαλλον καζανακι εννοει...
Αν και γι αυτα νομιζω οτι υπαρχουν ειδικα μπουτον αερα καταλληλα για τις μικρες τρυπες.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#604488
Y.V έγραψε:Μαλλον καζανακι εννοει...
Αν και γι αυτα νομιζω οτι υπαρχουν ειδικα μπουτον αερα καταλληλα για τις μικρες τρυπες.


Ναι ετσι ειναι τελικα σημερα βρηκα μπουτον με μικρη διαμετρο!!!! Problem solvetd!!!
Μεγαλη ανακουφιση γιατι το αλλο θα ηταν απροβλεπτο στην εφαρμογη και υλοποιηση... ετσι δεν θα χρειστει να αλλξει η λεκανη που ειναι παλια και να βρεις καζανακι με τεριαστες τρυπες, θα ηταν αλλο ενα θεμα!!!1
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#606801 Αλλάξαμε πρόσφατα κρεβάτι , πήρε το πρώην δικό μας ο μεγάλος και τώρα φυσικά θέλει μεγάλο μέγεθος και ο μικρός ...
Τέλος πάντων αν και προσωπικά διαφώνησα , δια δεκα χρόνων παιδί μια χαρά του κάνει αυτό που εχει, έγινα override και αγοράστηκε ενα με συνοπτικές διαδικασίες
Εικόνα
Και φτάνουμε στο θεμα μεταφοράς... δωρεάν δεν υπάρχει, εντάξει αυτό γνωστό... 90€ λοιπόν θέλουν να το φέρουν σπιτι ....
Καλά, με την καμία
Λέω περίμενε και βγαίνω έξω στο πάρκινγκ με τις μεζούρες να μετρήσω το 5008 άπο εδώ και απο εκεί, πιστεύω θα καταφέρω να τα χώσω (ειναι 3-4 μεγάλα κομμάτια ) και ο θεός βοηθός
Του λέω οκ μόνος μου θα το πάρω.. μου λένε σίγουρα; Ε λέω άμα δεν τα καταφέρω θα πάρω την επιλογή μεταφορικής
Νο Νο Νο.... άπαξ και έρθει στο κατάστημα αυτη η επιλογή ειναι εκτός... θα πρέπει να κανονίσω δίκη μου μεταφορική να πάει να το πάρει απο το κατάστημα ....τρελλα....
(Τώρα λέμε για αλυσίδα γνωστή όχι καμία τρύπα )

Αχ αυτές οι βόρειες συνήθειες....
Ελπίζω το 5008 να την παλέψει
Άβαταρ μέλους
By g8777
#606803 90 ευρώ κόστισε ένα ΊΔΙΟ κρεβάτι που έκανα δώρο στην κουμπάρα.

:omg:

:s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#606804 ποσο κοστιζει να νοικιασεις ενα βανακι?

90 ευρω μεταφορικα :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#606805 Εμένα με πλήρωσαν που το μετέφερα μονος μου 90 ευρώ τι να λέμε τώρα.
Joking aside το IKEA νοικιαζει van φτηνά.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#606807 Λογικό μου φαίνεται ως ένα βαθμό kilo, το 90αρι είναι για μεταφορά από την αποθήκη στο σπίτι σου, μαζί με άλλες αποστολές. Αν πάει στο μαγαζί, ο τελικός προορισμός "σπίτι kilo" αντικαθίσταται από "τοπικό μαγαζι". Αν εσύ μετά θες να προσθέσεις και σκέλος "μαγαζί-σπιτι" πρέπει να κανονιστεί διαφορετικό δρομολόγιο.

Για τι βάρος μιλάμε;
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#606808 Η πιο φτηνή λύση ειναι ενοικίαση trailer για κοτσαδορο. Πιστεύω όμως ότι θα την παλέψει και το 5008 μέχρι τώρα με έχει βγάλει ασπροπροσωπο σε αντίστοιχες φάσεις.

Το κρεβάτι το έχει μια γενναία προσφορά
https://www.daenischesbettenlager.at/bo ... er-140x200

Α λάθος έκανα, 99€ τα μεταφορικά όπως φαίνεται στο link
Άβαταρ μέλους
By GTS
#606815 Aπο την στιγμη που πηρες καλη εκπτωση να δωσεις και 100ευρω μεταφορικα καλυτερα ειναι απο το να προσπαθεις να το μεταφερεις μονος.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#606821 Και με αυτά τα 99 στο πανε μεχρι το δωμάτιο και στο στήνουν; Νομίζω αξίζει αλλα ΟΚ other people's money δε μου πέφτει λόγος.