Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Chris
#771219 Ναι, κατι τετοιο. Εχουμε μια διαλυμενη σε μπαλκονοπορτα, περιμενω να αντικατασταθει και θα δοκιμασω με οτι περισσεψει, ισως διπλη κιολας, ειναι πολλα μ2.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#771227
Chris έγραψε:Ναι, κατι τετοιο. Εχουμε μια διαλυμενη σε μπαλκονοπορτα, περιμενω να αντικατασταθει και θα δοκιμασω με οτι περισσεψει, ισως διπλη κιολας, ειναι πολλα μ2.

Καλυτερα κοτετσοσυρμα, τα ματια αυτης της σιτας ειναι ψιλα και θα εμποδιζει τον αερα.
Άβαταρ μέλους
By skous
#771555 Που μπορω να κοψω μια τετοια σχάρα;;;
Θελω να φυγει μια γωνια γιατι ακουμπάει σε έναν χαλκοσωληνα νερου και φοβάμαι μην τον σκίσει.

Ξερει κανεις καποιον (σιδερά φαντάζομαι;) στα ΒΠ;

Εικόνα


< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#771557 σιδερας,αλουμινας,φανοποιος αυτοκινητων μπορει ευκολα με ενα τροχο να στο μερεμετησει.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#772154 Σήμερα στην TV , στην εκπομπή του Καμπουράκη στον Skai, βγήκε ένας κύριος που εκπροσωπούσε αυτή την εταιρεία του δημοσίου https://prosopsi.gr/ και έλεγε "κάντε αιτήσεις οι ιδιοκτήτες να σουλουπώσετε την πρόσοψη της πολυκατοικίας σας " , βαψίματα , τρίψιμο δαπέδων , μερεμέτια, τοποθέτηση κρυφών κλιματιστικών για καλύτερη αισθητικη . Έως 6-7 χιλιάρικα επιδότηση . έλεγε , έλεγε , έλεγε . Και στο τέλος ο ΜΕΓΑΣ Καμπουράκης :inlove: του κάνει την ερώτηση κλειδί . Πόσες πολυκατοικίες έχουν μπει στο πρόγραμμα και αν μπορούν( αν υπάρχουν κονδύλια) να εξυπηρετήσουν χιλιάδες πολυκατοικίες .
Και τους απαντάει ο άλλος ότι έχουν ενταχθεί στο πρόγραμμα 140 κτήρια και από λεφτά για δόσιμο υπάρχουν 700 χιλιάρικα :svivhaha: που επαρκούν για άλλες 140 πολυκατοικίες :slap: :s_shout .
wow !! :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#772934 Δεν είμαι σίγουρος αν είναι το σωστό μέρος για να το βάλω, αλλά μιας και αφορά οικιακό εξοπλισμό, ας είναι εδώ....
Αν κάποιος γνωρίζει από που μπορώ να προμηθευτώ 100% ανοξείδωτη απλώστρα (με σκελετό και βέργες απλώματος από ανοξείδωτο ατσάλι και όχι ντεμεκ ανοξείδωτη από αλουμίνιο και δη με "κούφιες", παχιές βέργες απλώματος), παρακαλώ να το καταθέσει δημοσίως, άλλως ας σιωπήσει για πάντα...

Θα γελάσετε αλλά δυστυχώς στο νησί έχει σημασία...
έχουμε μία πραγματικά ανοξείδωτη 20+ χρόνια, δεν έχει κάνει κιχ....
και από την άλλη υπάρχουν οι ντεμεκ ανοξείδωτες που παρουσιάζουν επιφανειακή διάβρωση/σκουριά και λερώνουν έτσι τα ρούχα...
Άβαταρ μέλους
By glf
#772999 Δε ρωτάς σε inox κατασκευές βιοτεχνία κοντά σε σένα;
Εγώ πχ κοντά σε μένα έχω αυτούς
https://inarde.com/

Μου έκαναν μια κόλληση σε inox για επισκευή και σίγουρα μπορεί να φτιάξει κάτι τέτοιο.
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#773007 Αν είναι να φτάσουμε εκεί, την κατασκευάζω και μόνος μου, αυτό ήθελα να αποφύγω...
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#773010
ArrowsFA1 έγραψε:Δεν είμαι σίγουρος αν είναι το σωστό μέρος για να το βάλω, αλλά μιας και αφορά οικιακό εξοπλισμό, ας είναι εδώ....
Αν κάποιος γνωρίζει από που μπορώ να προμηθευτώ 100% ανοξείδωτη απλώστρα (με σκελετό και βέργες απλώματος από ανοξείδωτο ατσάλι και όχι ντεμεκ ανοξείδωτη από αλουμίνιο και δη με "κούφιες", παχιές βέργες απλώματος), παρακαλώ να το καταθέσει δημοσίως, άλλως ας σιωπήσει για πάντα...

Θα γελάσετε αλλά δυστυχώς στο νησί έχει σημασία...
έχουμε μία πραγματικά ανοξείδωτη 20+ χρόνια, δεν έχει κάνει κιχ....
και από την άλλη υπάρχουν οι ντεμεκ ανοξείδωτες που παρουσιάζουν επιφανειακή διάβρωση/σκουριά και λερώνουν έτσι τα ρούχα...

https://www.katsifas.gr/el/esoterikos-x ... lassi.html

Μηπως κατι τετοιο; Ειναι πλαστικη αρα κι ανοξειδωτη.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#773056
Νίκος Παππάς έγραψε:
ArrowsFA1 έγραψε:Δεν είμαι σίγουρος αν είναι το σωστό μέρος για να το βάλω, αλλά μιας και αφορά οικιακό εξοπλισμό, ας είναι εδώ....
Αν κάποιος γνωρίζει από που μπορώ να προμηθευτώ 100% ανοξείδωτη απλώστρα (με σκελετό και βέργες απλώματος από ανοξείδωτο ατσάλι και όχι ντεμεκ ανοξείδωτη από αλουμίνιο και δη με "κούφιες", παχιές βέργες απλώματος), παρακαλώ να το καταθέσει δημοσίως, άλλως ας σιωπήσει για πάντα...

Θα γελάσετε αλλά δυστυχώς στο νησί έχει σημασία...
έχουμε μία πραγματικά ανοξείδωτη 20+ χρόνια, δεν έχει κάνει κιχ....
και από την άλλη υπάρχουν οι ντεμεκ ανοξείδωτες που παρουσιάζουν επιφανειακή διάβρωση/σκουριά και λερώνουν έτσι τα ρούχα...

https://www.katsifas.gr/el/esoterikos-x ... lassi.html

Μηπως κατι τετοιο; Ειναι πλαστικη αρα κι ανοξειδωτη.
Το πλαστικό θα πολυμεριστει πολύ σύντομα, αν η απλώστρα είναι στον ήλιο, και θα σπάσει.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#773124
ArrowsFA1 έγραψε:Δεν είμαι σίγουρος αν είναι το σωστό μέρος για να το βάλω, αλλά μιας και αφορά οικιακό εξοπλισμό, ας είναι εδώ....
Αν κάποιος γνωρίζει από που μπορώ να προμηθευτώ 100% ανοξείδωτη απλώστρα (με σκελετό και βέργες απλώματος από ανοξείδωτο ατσάλι και όχι ντεμεκ ανοξείδωτη από αλουμίνιο και δη με "κούφιες", παχιές βέργες απλώματος), παρακαλώ να το καταθέσει δημοσίως, άλλως ας σιωπήσει για πάντα...

Θα γελάσετε αλλά δυστυχώς στο νησί έχει σημασία...
έχουμε μία πραγματικά ανοξείδωτη 20+ χρόνια, δεν έχει κάνει κιχ....
και από την άλλη υπάρχουν οι ντεμεκ ανοξείδωτες που παρουσιάζουν επιφανειακή διάβρωση/σκουριά και λερώνουν έτσι τα ρούχα...

Αυτή εδώ λένε πως είναι όλη από αλουμίνιο. Μήπως να την δεις;
Άβαταρ μέλους
By ArrowsFA1
#773144 Δυστυχώς μία που είχα από αλουμίνιο, δεν κάνει. Το αλουμίνιο δεν σκουριάζει μεν, αλλά διαβρώνεται επιφανειακά (κάτι που αφαιρείται μόνο με τρίψιμο). Έτσι λερώνονται τα ρούχα στα σημεία που εφάπτονται....
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#773145 Πήρα μια πολύ καλή πριν μερικούς μήνες από τα Lidl. Πρέπει να'ταν κοντά στο 30άρι ευρώ. Βαριά και μεγάλη με πτυσσόμενα-συρόμενα πτερύγια και πλαστική επικάλυψη.