Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#18951
IOANNIS έγραψε:
rx8_drifter έγραψε:Πορτες ασφαλειας ξεκλειδωτες ανοιγουν για πλακα, ρωτηστε τον κουτσαν :lol:


Προφανώς εννοείς τις κλειδαριές που βάζουν στις πόρτες ασφαλείας.

Μια καλή κλειδαριά ασφαλείας μειώνει τις πιθανότητες διάρρηξης μέσο του χρόνου που χρειάζεται για να διαρρηχθεί.

Για να χαρακτηριστεί μια πόρτα ασφαλείας δεν παίζει ρόλο το είδος κλειδαριάς που φέρει.

Καλό είναι κάθε 2-3 χρόνια η κλειδαριά ασφαλείας της πόρτας ασφαλείας να αλλάζεται με νεότερο και πιο σύγχρονο μοντέλο και όσο πιο άγνωστο και μη εμπορικό μοντέλο γίνεται.

καλο ειναι να παρεις και κανα σκυλο που στην τελικη στο μελλον πιο φτηνος θα βγει :lol:
Άβαταρ μέλους
By htanso21
#29651 Έχουμε κανάνεν εδω που να πιάνουν τα χέρια του στα ηλεκτρονικά, να μου φτιάξει κάτι που θέλω; :)
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#29660
htanso21 έγραψε:Έχουμε κανάνεν εδω που να πιάνουν τα χέρια του στα ηλεκτρονικά, να μου φτιάξει κάτι που θέλω; :)


Σιγουρα εχουμε, αλλα πες και ποσο πιανουν οι τσεπες σου στα ηλεκτρονικα να ξερουν οι ανθρωποι, σιγουρα θα βοηθησει :lol:
Άβαταρ μέλους
By htanso21
#29769 Χαχαχα
Οχι δεν ειναι κατι ακριβό.
Οποίος ξερει και πιάνουν τα χέρια του, ας μου στείλει πμ. :)
Άβαταρ μέλους
By htanso21
#30591
Dimitris_P έγραψε:Περί τίνος πρόκειται Θάνο; Εγχείρηση στην 1;


Χαχα όχι όχι.
Ο άσσος άλλωστε παει για πούλημα :)
Άβαταρ μέλους
By Panosss
#30609 Ψάχνω γι αυτό το πλαστικό που κολλάνε στο πάτωμα κάτω από τις πόρτες για να μην μπαίνει κρύος αέρας.
Πήγα στο...καρφούρ και στο...τζάμπο :innocent: αλλά είχαν μόνο αυτά που κολλάνε στις πόρτες.
Πού τα πουλάνε;
Δεύτερη επιλογή κάτι τέτοιο που δεν χρειάζεται και κόλλημα: http://www.louizidishome.gr/index.php?p ... virtuemart
Άβαταρ μέλους
By The Ace
#30661
Panosss έγραψε:Ψάχνω γι αυτό το πλαστικό που κολλάνε στο πάτωμα κάτω από τις πόρτες για να μην μπαίνει κρύος αέρας.
Πήγα στο...καρφούρ και στο...τζάμπο :innocent: αλλά είχαν μόνο αυτά που κολλάνε στις πόρτες.
Πού τα πουλάνε;
Δεύτερη επιλογή κάτι τέτοιο που δεν χρειάζεται και κόλλημα: http://www.louizidishome.gr/index.php?p ... virtuemart


Μόνο εδώ θα βρεις την αυθεντική!!! Μην σε ξεγελάνε οι φθηνές απομιμήσεις: :lol:

http://www.diamantshop.gr/index.php?lang=gr&com=products&id=25

:thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By nEK
#30766 Που πως θα βρω κατι να βαλω κατω απο χαλακια για να μην γλυστρανε στο πατωμα?
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#30768 Στο ΙΚΕΑ ή ρώτα εκεί που τα αγόρασες
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#31737 Εχθές εκεί που έβλεπα ταινία είχα βάλει το a/c στο ζεστό. Τελευταία φορά το είχα λειτουργήσει στο κρύο κανά μήνα πριν. Σε κάποια φάση παρατήρησα ότι είχε κλείσει, είχε πέσει η ασφάλεια. Την σήκωσα και από τότε δεν λειτουργεί καθόλου στο ζεστό, ούτε αέρα βγάζει, στο κρύο είναι οκ. Ένα samsung s-inverter είναι
Άβαταρ μέλους
By swiftakias
#32725 Καμια ιδεα που μπορω να βρω ενα τέτοιο γραναζι; Σε 2 καταστήματα μοντελισμού ουτε που είχαν ξαναδεί και δεν ασχοληθήκαν να ψαξουν. Ειναι δυο γρανάζια ενωμένα η μια μερια ειναι 2cm και ειναι λοξα τα δοντια και η αλλη 1cm με ισια δοντια. Καμια ιδεα πως λέγονται αυτα τα γραναζια να εψαχνα στο internet;

Εικόνα
Εικόνα