Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#533807 Πρόταση εξαγοράς των ναυπηγείων Ελευσίνας και Σκαραμαγκά από την αμερικανική ΟΝΕΧ

https://www.ptisidiastima.com/skaramang ... -proposal/

πιο αριστερα δεν γινεται στο τελος θα μας προτεινουν και lcs αντι για bel@hara και θα στηθουμε στα 4

τραγικο..
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#538780 Βιντεάκι για Κυριακάτικη χαλάρωση. :lol:




Σε 15 μέρες θα έχω και υλικό από τον Χαλύβδινο Θώρακα. Να θυμηθούμε λίγο τα νιάτα μας και να γνωρίσουμε το HEL... :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#539126
REALZEUS έγραψε:Βιντεάκι για Κυριακάτικη χαλάρωση. :lol:


Αν δεν έχει Δήμητρα Σαλτού, δεν νοείται για κυριακάτικη χαλάρωση. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#540697 η σειρηνα ακριβως απεναντι μου δεν εχει βαρεσει καθολου

η σειρηνα που βρισκεται πιο κατω απο εμενα 8 λεπτα μετα τις 0.5 ακομη βαραει..
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#541599 12-10-2018. Τελική φάση της Διακλαδικής Ασκήσεως "Παρμενίων 2018", ΤΑΜΣ "Χαλύβδινος Θώραξ", ΠΒΑΞ, Leopard 2 A6 HEL της 22 ΕΜΑ / 25 ΤΘΤ προ της Προελάσεως - Επιθετικής Ενεργείας Ασκούμενης Ίλης στον Χώρο Συγκεντρώσεως:


Εικόνα


Ζήλεψα λίγο τους εν ενεργεία συμμαθητές, αν και αυτά που μου έλεγαν για το Leo 2 μου φαίνονταν διαστημικά (Σύστημα Ηνίοχος; :dizzy: )... :oops:

ΥΓ1: Το πήρα απόφαση, τον Δεκέμβριο θα πάρω μέρος στην άσκηση-βολές στο ΠΒΑΛ. Τουλάχιστον τα 1Α5 τα ξέρω. Δεν θα με βάλουν σε τίποτα S Class με touch screen και για να αλλάξω σταθμό στο ράδιο να μου το δείχνει κανένας ΕΠΟΠ με τα μισά μου χρόνια σαν να είμαι γεροντάκος. :s_tongue

ΥΓ2: Την λεπτομέρεια με τις κάσκες ποιος Συνάδελφος μπορεί να την αναγνωρίσει; :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#541607
dimik έγραψε:Έβαλαν κομμάτι Bridgestone semislick πάνω;


Έτσι είναι οι σωστές κάσκες. Ρωσικές - Αν. Γερμανίας pattern. Πολύ καλύτερες από τις σκληρές Αμερικάνικες, αν "φας" την θυρίδα στο κεφάλι. :rtfm:
Έτσι ήταν και στα 1Α5 με τους ασυρμάτους της Αν. Γερμανίας. Μετά που έβαλαν τους Αμερικάνικους και στα Α5, έβαλαν τις χακί - σκληρές. :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#541667
dimik έγραψε:Δεν ξέρω βέβαια τι γίνεται αν λιώσει αυτό μετά από πλήγμα.


Μετά από 10+++ χρόνια έχω να πω ότι σαφώς ανώτερη η μαλακή κάσκα! :rtfm: