Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By bill33
#488979
cabala10 έγραψε:
bill33 έγραψε:Αντε θα ρωτήσω εγώ : τι βλέπουμε στην απο πάνω φωτό;
Survival kit και έτσ;

4β η αλλιως το μονο φαγητο που θα σου μεινει στο στομαχι πιο πολυ χρονο και απο την ραδιενεργια της φουκουσιμα

Σου θυμίζω ότι υπηρέτησα στην ΠΑ .
Σπάστα και ξαναρίχτα.

:lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#488982
bill33 έγραψε:
cabala10 έγραψε:
bill33 έγραψε:Αντε θα ρωτήσω εγώ : τι βλέπουμε στην απο πάνω φωτό;
Survival kit και έτσ;

4β η αλλιως το μονο φαγητο που θα σου μεινει στο στομαχι πιο πολυ χρονο και απο την ραδιενεργια της φουκουσιμα

Σου θυμίζω ότι υπηρέτησα στην ΠΑ .
Σπάστα και ξαναρίχτα.

:lol: :lol:

το 4
http://www.ratpack.gr/buzz/features/sto ... tomaxi-soy
Άβαταρ μέλους
By dimik
#488988
bill33 έγραψε:Αντε θα ρωτήσω εγώ : τι βλέπουμε στην απο πάνω φωτό;
Survival kit και έτσ;

΄

Αυτά που τρώει ο στρατός σε περίοδο πολέμου.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#488990
dimik έγραψε:
bill33 έγραψε:Αντε θα ρωτήσω εγώ : τι βλέπουμε στην απο πάνω φωτό;
Survival kit και έτσ;

΄

Αυτά που τρώει ο στρατός σε περίοδο πολέμου στο πεδίο της μάχης, σε ανάπαυλα παίζει και ζεστό γεύμα από φορητά μαγειρεία.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#488992
dimik έγραψε:
dimik έγραψε:
bill33 έγραψε:Αντε θα ρωτήσω εγώ : τι βλέπουμε στην απο πάνω φωτό;
Survival kit και έτσ;

΄

Αυτά που τρώει ο στρατός σε περίοδο πολέμου στο πεδίο της μάχης, σε ανάπαυλα παίζει και ζεστό γεύμα από φορητά μαγειρεία.

Xαίρω πολύ. :lol:
Πχ βλέπω σακουλάκι αλατι,ζάχαρη,μέλι ,σπίρτα;ζβαν,φασόλια,χαμομήλι;
Τα άλλα σακουλάκια;Τα χάπια;
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#488997
bill33 έγραψε:
dimik έγραψε:
dimik έγραψε:
bill33 έγραψε:Αντε θα ρωτήσω εγώ : τι βλέπουμε στην απο πάνω φωτό;
Survival kit και έτσ;

΄

Αυτά που τρώει ο στρατός σε περίοδο πολέμου στο πεδίο της μάχης, σε ανάπαυλα παίζει και ζεστό γεύμα από φορητά μαγειρεία.

Xαίρω πολύ.
Πχ βλέπω σακουλάκι αλατι,ζάχαρη,μέλι ,σπίρτα;ζβαν,φασόλια,χαμομήλι;
Τα άλλα σακουλάκια;Τα χάπια;


Τα χάπια είναι για το νερό. Το άλλο λογικά είναι βιταμίνες.

Typical contents include: a 200 g canned meat ("SPAM"); 280 g can of meat with vegetables (beef and potatoes, etc.) (termed Prepared Food With Meat or ΠΦΜΚ); a 280 g can of cooked vegetables (green peas, etc.) (Prepared Food Without Meat or ΠΦΑΚ); an 85 g can of cheese; 6 hard biscuits; 40 g honey; three 50 g packages of raisins or chocolate; 30 g sugar; 1.5 g black tea, 2 g instant coffee; 19 g instant milk powder; two small packets of salt; a multivitamin tablet; 4 water purification tablets; a pack of tissues; a disposable ration heater with 5 fuel tablets; and a box of matches. In wartime, packs of locally commandeered cigarettes may also be issued.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#489047 Επετειακό Leopard 1 A5 της 8ης ΕΑΝ ( Καλπάκι) με αφορμή την απελευθέρωση των Ιωαννίνων. Ο Αρχιλοχιας που ήταν κοντά του είχε εξαιρετική διάθεση να μοιραστεί πληροφορίες και μάλιστα μέσα στη βροχή. Υπάρχει πιθανότητα να παρελάσει και στην Αθήνα την 25η Μαρτίου, διαφορετικά θα επιστρέψει στο στρατόπεδο για να ξαναβαφτει στα κανονικά χρώματαΕικόνα

< >
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#490603 Σε αυτό το σημείο οι Τούρκοι έχουν ένα κομμάτι γης δυτικά του Έβρου, μετά το ποτάμι . Εμείς για αντάλλαγμα πήραμε όλο το δέλτα του Έβρου.
Αν δεν έχουν περίεργο εξοπλισμό μαζί τους, θα ξεμπερδέψουν γρήγορα.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#490615 Δε νομίζω.
Η κατάσταση είναι κάπως περίπλοκη επειδή στη συγκεκριμένη περιοχή οι Τούρκοι είχαν μεγάλη άσκηση την προηγούμενη εβδομάδα και ίσως υπάρχουν στρατεύματα ακόμη και τώρα.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#490645
MIXOStsi έγραψε:Ή θα το χρησιμοποιήσουν για ανταλλαγή με τους δικούς τους...


Δεν μπορούν. Οι δικοί τους εχουν καταφυγει εδώ με την διαδικασία ασύλου. Δεν εχουν να προσαψουν ουσιαστικές κατηγοριες στους δικούς μας. Οποιαδηποτε περαιτερω κράτηση θα ηταν παράνομη και θα τους δημιουργούσε διπλωματικό πρόβλημα.

Αν βεβαια θελουν να παιξουν το παιχνίδι των απαγωγων, κανονίζεται. Μπορει καποια μερα καποιο σκάφος του λιμενικού τους να μπει στα χωρικα μας υδατα.... λεμε τωρα.... :innocent: