Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#488660
corsair έγραψε:Θα του φτιάξεις μακαρονάδες


Δε μπορείς να φανταστείς τι περνάει αυτές τις μέρες από τους δρόμους , στο φως της ημέρας μάλλον λόγω βιασύνης. Είδα πράγματα που δεν είχα ξαναδεί (και μένω όλη μου τη ζωή στον 'Εβρο) . Ο στρατός μας προετοιμάζεται και θα είναι έτοιμος.
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#488732
mousatos έγραψε:
corsair έγραψε:Θα του φτιάξεις μακαρονάδες


Δε μπορείς να φανταστείς τι περνάει αυτές τις μέρες από τους δρόμους , στο φως της ημέρας μάλλον λόγω βιασύνης. Είδα πράγματα που δεν είχα ξαναδεί (και μένω όλη μου τη ζωή στον 'Εβρο) . Ο στρατός μας προετοιμάζεται και θα είναι έτοιμος.

η τουρκια δεν εχει την δυνατοτητα να ανοιξει δυο μετωπα ηδη εχουν χασει αρκετους στο αφριν
Άβαταρ μέλους
By drdino
#488733
mousatos έγραψε:
corsair έγραψε:Θα του φτιάξεις μακαρονάδες


Δε μπορείς να φανταστείς τι περνάει αυτές τις μέρες από τους δρόμους , στο φως της ημέρας μάλλον λόγω βιασύνης. Είδα πράγματα που δεν είχα ξαναδεί (και μένω όλη μου τη ζωή στον 'Εβρο) . Ο στρατός μας προετοιμάζεται και θα είναι έτοιμος.
Για πες, τι περνάει; Καμία φωτο;
Άβαταρ μέλους
By corsair
#488751
cabala10 έγραψε:
mousatos έγραψε:
corsair έγραψε:Θα του φτιάξεις μακαρονάδες


Δε μπορείς να φανταστείς τι περνάει αυτές τις μέρες από τους δρόμους , στο φως της ημέρας μάλλον λόγω βιασύνης. Είδα πράγματα που δεν είχα ξαναδεί (και μένω όλη μου τη ζωή στον 'Εβρο) . Ο στρατός μας προετοιμάζεται και θα είναι έτοιμος.

η τουρκια δεν εχει την δυνατοτητα να ανοιξει δυο μετωπα ηδη εχουν χασει αρκετους στο αφριν



Ελα σοβαρα τώρα... η Τουρκία δεν ειναι committed στο μέτωπο του Αφρίν. Δεν αφιερώνουν ιδιαιτερα resources και ειναι ενας λογος που σέρνεται η κατάσταση.


mousatos έγραψε:Δε μπορείς να φανταστείς τι περνάει αυτές τις μέρες από τους δρόμους , στο φως της ημέρας μάλλον λόγω βιασύνης. Είδα πράγματα που δεν είχα ξαναδεί (και μένω όλη μου τη ζωή στον 'Εβρο) . Ο στρατός μας προετοιμάζεται και θα είναι έτοιμος.


Μουσάτε, μπορώ να φανταστώ. Ξεκίνα και λέγε και μην με αρχίσεις πιπες οτι ειναι τοπ σικρετ οταν περνάνε μέρα μεσημέρι στον Εβρο με τοσους δοσιλογους τουρκοσπορους στην περιοχη.
Άβαταρ μέλους
By theo13
#488754
mousatos έγραψε:Απασφάλισε
http://news.in.gr/world/article/?aid=15 ... ewsroombox

guess what κουμπάρε . Θα σε περιμένουμε προετοιμασμένοι .


Θα σου πρότεινα να ψάξεις να βρείς ΟΛΗ τη δήλωση του και όχι το 1/3 της.
Έχουμε απ τη μια τον σουλτάνο και απ την άλλη τους δημοσιογράφους που ψοφάνε για παραπλάνηση
Άβαταρ μέλους
By skous
#488757 Ερωτηση: οι navtex πως γινονται claimed and accepted? Μπορει όποιος θελει, οπου θελει και οποτε θελει και οσες φορες θελει να βαραει navtex?


< >
Άβαταρ μέλους
By Arrow
#488767 Mousatos σε εκλιπαρω πες μας τι περνάει στον Έβρο. Έχω μείνει ήδη καράφλας με τη πειθαρχία των μαυροσκουφηδων και την ικανότητα τους να πολεμάνε σαν πζ. Αποτέλειωσε μας τώρα!

< A3003 >
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#488796
drdino έγραψε:Για πες, τι περνάει; Καμία φωτο;


Φωτο δε γίνεται. Πάντως βλέπω οτι είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο .
Άβαταρ μέλους
By drdino
#488798 Γιατί δεν γίνεται; Τι περνάει τελικά;
Άβαταρ μέλους
By corsair
#488806
mousatos έγραψε:
drdino έγραψε:Για πες, τι περνάει; Καμία φωτο;


Φωτο δε γίνεται. Πάντως βλέπω οτι είμαστε έτοιμοι για κάθε ενδεχόμενο .


Καλα δεν πειραζει ρε πασα μου, θα ζητησουμε απο κανενα μεμετι φωτος αφου εσυ θεωρεις οτι μερα μεσημερι σε δημοσια θέα ειναι ολα απορρητα.
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#488810
corsair έγραψε:
cabala10 έγραψε:
mousatos έγραψε:
corsair έγραψε:Θα του φτιάξεις μακαρονάδες


Δε μπορείς να φανταστείς τι περνάει αυτές τις μέρες από τους δρόμους , στο φως της ημέρας μάλλον λόγω βιασύνης. Είδα πράγματα που δεν είχα ξαναδεί (και μένω όλη μου τη ζωή στον 'Εβρο) . Ο στρατός μας προετοιμάζεται και θα είναι έτοιμος.

η τουρκια δεν εχει την δυνατοτητα να ανοιξει δυο μετωπα ηδη εχουν χασει αρκετους στο αφριν



Ελα σοβαρα τώρα... η Τουρκία δεν ειναι committed στο μέτωπο του Αφρίν. Δεν αφιερώνουν ιδιαιτερα resources και ειναι ενας λογος που σέρνεται η κατάσταση.


mousatos έγραψε:Δε μπορείς να φανταστείς τι περνάει αυτές τις μέρες από τους δρόμους , στο φως της ημέρας μάλλον λόγω βιασύνης. Είδα πράγματα που δεν είχα ξαναδεί (και μένω όλη μου τη ζωή στον 'Εβρο) . Ο στρατός μας προετοιμάζεται και θα είναι έτοιμος.


Μουσάτε, μπορώ να φανταστώ. Ξεκίνα και λέγε και μην με αρχίσεις πιπες οτι ειναι τοπ σικρετ οταν περνάνε μέρα μεσημέρι στον Εβρο με τοσους δοσιλογους τουρκοσπορους στην περιοχη.

εχουν 43 αεροσκαφη commited για το αφριν ο λογος που τα εχουν δει σκουρα ειναι επειδη εχουν στειλει πεζικο αντι για Ε.Δ και δεν εχουν ιδεα πως λειτουργει ενα πεζικο με την βοηθεια των τανκς εξου και γιατι πριν 2 μερες πεθαναν απο rpg 7 5 ατομα
οι ανθρωποι μετα το "πραξικοπημα" εχουν χασει τα αβγα και τα πασχαλια
Άβαταρ μέλους
By GTS
#488828 κατι βιντεο ειδα κατι τουρκους κομαντος με πρασινα και γαλαζια μπερε να τραγουδανε ετοιμοι να ριχτουν στην μαχη...
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#488835
mousatos έγραψε:Είδα πράγματα που δεν είχα ξαναδεί


Δεν είναι πάντως κακό να πεις τι οπλικά συστήματα είδες. Φαντάζομαι κανένα Pzh-2000, κανένα HEL... τέτοια.


skous έγραψε:Ερωτηση: οι navtex πως γινονται claimed and accepted?


Οι NavTex είναι προειδοποιήσεις που εκδίδονται από τις Αρχές κάθε χώρας. Δεν υπάρχει θέμα έγκρισής τους, παρά μόνον θέμα νομιμότητας. Παράδειγμα, η Ελλάδα εκδίδει NavTex που δεσμεύει διεθνή ύδατα για ασκήσεις. Νόμιμο. Εκδίδει το ίδιο για χωρικά ύδατα άλλης χώρας. Παράνομο.
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#488843 Ωχ έχει γούστο από αύριο ν' αδειάσουν τα ράφια στα σουπερμάρκετ :lipsealed: