Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#445425
mirage έγραψε:Και αυτό τι σχέση εχει με αυτο που γράφει το άρθρο;

< >

engine modularity...

δεν ξερω πως το βλεπεις ενα αρθρο να μιλαει για ενα αεροσκαφος που ειναι σε testing phase ακομη με κινητηρες που ξερουμε πως θα τους παρει το 2020 και να λεει πως "iaf officials" εκριναν πως το αεροσκαφος ειναι μαυρο χαλι
Άβαταρ μέλους
By mirage
#445429 Cabala το αρθρο μιλα για engine modular concept που αναφερεται στην συντηρηση του κινητηρα. Προφανώς και γνωρίζουν αν ο OEM το προσφερει ή οχι.

< >
Άβαταρ μέλους
By sargus
#445537
Anonymous Founder έγραψε:Νομίζω πως επί της ουσίας αυτό γίνεται: η Ελλάδα, όπως όλα τα προτεκτοράτα, έτσι λειτουργεί διαχρονικά. Πληρώνει ένα ποσό για "προστασία" στις ΗΠΑ, όπως την ίδια "προστασία" πληρώνει στην Μαφία ο μαγαζάτορας.
Ακριβώς για το ίδιο πράγμα μιλάμε.

Αν πληρώνεις την "προστασία" αυτή, κανείς δεν θα σε ακουμπήσει. Τα υπόλοιπα, dog fights, εξοπλισμοί κλπ κλπ, είναι μόνον για τα μάτια του κόσμου.

Έτσι γίνεται το πράγμα από απαρχής ελληνικού κράτους, πάντα πληρώνεται η "προστασία" στον σχετικό Μαφιόζο για να μπορούμε να υπάρχουμε. Προφανώς, είμαι αρκετά κυνικός πλέον για να πω πως δεν θ' άλλαζα τίποτε. Θα πλήρωνα το ποσό που μου αναλογεί.
:s_biggrin


Μαζί σου.
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#445557
mirage έγραψε:Cabala το αρθρο μιλα για engine modular concept που αναφερεται στην συντηρηση του κινητηρα. Προφανώς και γνωρίζουν αν ο OEM το προσφερει ή οχι.

< >

αρα τι ηθελαν tech transfer και δεν τον πηραν? γιατι δεν βγαζει νοημα ουτε και ετσι
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#445689
sargus έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Νομίζω πως επί της ουσίας αυτό γίνεται: η Ελλάδα, όπως όλα τα προτεκτοράτα, έτσι λειτουργεί διαχρονικά. Πληρώνει ένα ποσό για "προστασία" στις ΗΠΑ, όπως την ίδια "προστασία" πληρώνει στην Μαφία ο μαγαζάτορας.
Ακριβώς για το ίδιο πράγμα μιλάμε.

Αν πληρώνεις την "προστασία" αυτή, κανείς δεν θα σε ακουμπήσει. Τα υπόλοιπα, dog fights, εξοπλισμοί κλπ κλπ, είναι μόνον για τα μάτια του κόσμου.

Έτσι γίνεται το πράγμα από απαρχής ελληνικού κράτους, πάντα πληρώνεται η "προστασία" στον σχετικό Μαφιόζο για να μπορούμε να υπάρχουμε. Προφανώς, είμαι αρκετά κυνικός πλέον για να πω πως δεν θ' άλλαζα τίποτε. Θα πλήρωνα το ποσό που μου αναλογεί.
:s_biggrin
Μαζί σου.
Αυτα τα ματια του κοσμου μαρανανε τον κοσμο...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#449820 Τι βλέπουμε; Πάρκαρε διπλοσειρά στα βράχια;
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#449824 Καβάλησε το πεζοδρόμιο: http://www.iefimerida.gr/news/373192/ay ... ia-eikones

@MIXOStsi: μη γίνεσαι cabala, βάλε κάνα λύγκα. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#449840
Zorz έγραψε:Καβάλησε το πεζοδρόμιο: http://www.iefimerida.gr/news/373192/ay ... ia-eikones

@MIXOStsi: μη γίνεσαι cabala, βάλε κάνα λύγκα. :rtfm:


oops, my bad... :oops:

Έβαλα τη φωτό και νόμιζα ότι είχα βάλει και λινκ...
Άβαταρ μέλους
By nEK
#450027
corsair έγραψε:Κοντευουν τα 40 έτη οι S. Πως διαολο θα τις αντικαταστήσουμε? Μιλαμε για ΠΟΛΛΑ πλοια...


Εικόνα
:lol:



Πιθανων με κορβετες, αλλα ο θειος Σαμ δεν νομιζω να μας αφησει ξεκρεμαστους! Τα λεμε το ‘30
Άβαταρ μέλους
By corsair
#450032
nEK έγραψε:


Πιθανων με κορβετες, αλλα ο θειος Σαμ δεν νομιζω να μας αφησει ξεκρεμαστους! Τα λεμε το ‘30


Ο θειος δεν εχει πλοια για την πάρτη του... ουτε λογος για μας. Τωρα αν ειναι να ξεφορτώσει τιποτα βαλουτες TICO 35 ετών... εεε οχι... σαπακια εχουμε και οπως ειμαστε.
Άβαταρ μέλους
By Arrow
#450058 Να δω τα μούτρα σου που θα γυρνάνε 8 Tico στο αιγαίο καβαλωντας ότι πεζοδρόμιο υπάρχει. Papa 3 από πάνω και Richard Nixon πρόεδρο. Σοβαρά τώρα, δεν έχουμε ανάγκη, η ναυτοσυνη μας είναι δεδομένη γιαυτό κωλωνουν οι Τούρκοι

< A3003 >