Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#478862
REALZEUS έγραψε:Για αυτό όλοι από ΕΠ.ΟΠ. (ναι) και άνω φοράνε του εμπορίου... :lol:

Ιστορία από την κρύπτη: Σκάει ΕΠ.ΟΠ. Δνεας με μετάθεση σε Μονάδα με Gore-tex και του την λέει στην Αναφορά Επχίας ο Υπδκτης: "Οι Στρ δεν δικαιούνται να φέρουν μη προβλεπόμενα άρβυλα!!! 1ο Γρ. Εγκαλητήριο!!!". Ο ΕΠ.ΟΠ. εν τω μεταξύ "δικός μου", της Ίλης μου. Δίνω την Πάγια στον Υπαξ λοιπόν που λέει ότι μπορεί να φέρει άρβυλα μη χορηγήσεως σε μη επίσημες εκδηλώσεις. Το βλέπει ο κ. Δκτης: ΑΚΥΡΟ το Εγκαλητήριο. :s_laughat

Ο κ. Ιλχος από τότε στην μπούκα του κ. Υπδκτού Γαλάνη, αλλά και ο κ. Υπδκτής στην μπούκα του κ. Δκτου Παπαδόπουλου (ο γνωστός Μπάμπης, για σένα το λέω Monman :metalo: ) ... Αθάνατη 33 ΕΜΑ!!! Οπότε μπαίνει ο Ιλχος Επόπτης Υποστρατοπέδου και ο κ. Υπδκτης Επόπτης Ταξχίας και έρχεται και παίρνει την τηλεόραση από το γραφείου του Μπάμπη ( :omg: ). Έρχεται ο Μπάμπης το άλλο πρωί: "1ο Γραφείο!!! Εγκαλείσαι στον Υποδιοικητή..." Ως Επόπτης δεν είδα τίποτα φυσικά... :s_rofl

γιατι με gore tex? :shifty: αμφιβια αρματα και ετσι? :lol:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#478873
g8777 έγραψε:Ζητημα αν καταλαβαν το παραπανω ποστ περισσοτεροι απο 7 ανθρωποι.


Και πολλούς βάζεις. :s_sarcastic


cabala10 έγραψε:γιατι με gore tex? αμφιβια αρματα και ετσι?


Φιγούρα... :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#478912 Τα τύπου 1 , είμαι αυτά που φορέσατε όλοι στον Ε.Σ. κλπ κλάδους και τα οποία -κατά περιόδους-υφίστανται μερικές σχεδιαστικές τροποποιήσεις (πχ μαλακή επένδυση στο άνω μέρος ώστε το άρβυλο να μην είναι ενοχλητικό στο πίσω μέρος της κνήμης, ή νέα ελαστική φόρμα/ραφή πιό φηλά απ΄ τη φτέρνα , για να "τσακίζει" ευκολότερα) .
Τα τύπου 2, (γνωστότερα ως τύπου " ερήμου " ), είναι εκείνα με "καστόρινη" μορφή δέρματος, που προορίζονται για ειδικές χορηγήσεις, σε προσωπικό που συμμετέχει σε ΝΑΤΟικά στρατηγεία ή ειρηνευτικές αποστολές, στην ουσία για να φέρονται σε περιοχές που οι εδαφολογικές-κλιματολογικές ανάγκες διαφοροποιούνται απο τις συνήθεις.

Για λοιπές λεπτομέρεις απευθυνθείτε στον cabala.
Οι δικές μου γνώσεις ως εδώ φτάνουν! :(
Άβαταρ μέλους
By dimik
#478930 Αναρωτιέμαι αν φτιάχνουν ακόμα εκείνα των αλεξιπτωτιστων με το υφασμάτινο άνω μέρος.

Στην θητεία μου είχα βρει τέτοια στο εμπόριο και φορούσα, πολύ πιο άνετα.

< >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#478982 Ωραίο βίντεο, η μουσική ψιλοαχρηστη. Με μια προσεγμένη παραγωγή θα μπορούσε να δώσει ενδιαφέρουσα εξωστρέφεια στο όλο σκηνικό.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#478990 H μουσικη θα ταιριαζε σε υπερπτηση Mirage 2000-5 πανω απο το Αιγαίο αλλα το βιντεο ωραιο.

< >
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#478996
gianik έγραψε:http://www.bloko.gr/2018/01/700.html?m=1


Κάθε μέρα περνώ από εκεί. Ούτε χιλιόμετρο από το σπίτι μου.

Στην Κοπή έχω μπει και μέσα κιόλας.
Ήταν 2005 καλοκαίρι, υπηρετούσα στο ΛΣ/ΙΙ Μ/Κ ΜΠ στην Έδεσσα.
Ήμουν επιλοχίας λόχου και είχα παράλληλα 2ο/3ο/4ο Γραφείο και ήμουν ανάμεσα σε Διοικητή, Υπό, αξιωματικούς κ υπαξ., και βρήκαν αφορμή να μου δώσουν μια 10άρα άδεια με γραμμένες 2-3 μέρες (αν θυμάμαι καλά) για να πάρω κάτι τόπια μαζί μου και να πάω στην Κοπή να τα παραδώσω και να τους φέρω είτε χειμερινές, είτε καλοκαιρινές επίσημες στολές.
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#479054
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#479073 Ένας φίλος αστυνομικός έχει Walther 9άρι και όταν το δοκίμασα δεν μου άρεσε ιδιαίτερα. Τα καλά: Μικρό, ελαφρύ και εύχρηστο. Τα κακά: Δεν μου άρεσε η λαβή, η δράση της σκανδάλης και η ακρίβεια στις επαναλαμβανόμενες βολές. Άνετα προτιμώ το USP.
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#479107
REALZEUS έγραψε:Ένας φίλος αστυνομικός έχει Walther 9άρι και όταν το δοκίμασα δεν μου άρεσε ιδιαίτερα. Τα καλά: Μικρό, ελαφρύ και εύχρηστο. Τα κακά: Δεν μου άρεσε η λαβή, η δράση της σκανδάλης και η ακρίβεια στις επαναλαμβανόμενες βολές. Άνετα προτιμώ το USP.

τι usp ρε βεβηλε ΟΥΣΤ :lipsealed: