Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#736956
Y.V έγραψε:
dimik έγραψε:
postruck έγραψε:
Same_old_story έγραψε:Συνδέουν με συρματόσκοινα δύο τανκ. Τι ακριβώς λάθος υπάρχει? :hmmm:

Εχει δίκιο ο Διας....κοίτα πως "κοτσάρουν" οι Έλληνες και πως οι Αμερικανοί.. :thumbsdown:
Το ζουμί είναι στο τι γράφει το συμβόλαιο των Αμερικανών για "εργατικά" ατυχήματα vs τι θα γράφουν οι εφημερίδες μετά στην Ελλάδα, ειδικά εάν επρόκειτο για στρατευσιμους.

Στην πράξη και εν μέσω πυρών το κάνεις και χειρότερα απ ότι οι Αμερικανοί.

< >


Διαφωνω!
Στην πραξη και εν μεσω πυρων τους εχεις κανει λιωμα οταν ο τροπος που εκπαιδευτηκες ειναι επικινδυνος ακομα και για νορμαλ συνθηκες.



Αυτό ακριβώς. Έχουν γίνει "μαρμελάδα" πολλοί αρματιστές έτσι...
Άβαταρ μέλους
By dimik
#736963 Εν μέσω πυρών κάνεις πίσω μέχρι να φωνάξει ο οδηγός του πίσω "ωπα μλκα βρήκες" μετά βγαίνεις και κοτσάρεις

< >
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#738736 Μίλησα με γνωστό μου στο US Army για αυτό και παραδέχτηκε ότι ο ελληνικός τρόπος είναι πολύ πιο προβλεπέ! :rtfm:


Σε άλλα νέα, έχω κάνει πολλά τέτοια κι εγώ, απλά επειδή τα δυτικά άρματα φοράνε ελαστικά πέλματα, δεν βγάζουν σπίθες. :lol:

https://www.facebook.com/watch?v=537619993642199
Άβαταρ μέλους
By gto250swb
#747083 Μιας και προσφατα γραφαμε περι αεροποριας,

https://www.youtube.com/watch?v=gCPmRnUZb3I

οταν τα logistics δεν ηταν μεγαλο προβλημα για τη σοβιετικη ενωση (ακριβο σπορ η βυθιση αεροπλανοφορων), οποιος εχει 30 λεπτα για καψιμο, ενδιαφερον η στατιστικη ακριβεια των σοβιετικων υπολογισμων του 1985 για 66% απωλειες πριν τα tu-22 εκτοξευσουν τις κουζινες :lol:
(Ενδεικτικο επισης των παραλογων-στα ορια χρεοκοπιας- στρατιωτικων προυπολογισμων των υπερδυναμεων στα 80ς...) :s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#748481
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#748595
REALZEUS έγραψε:Μέτριο α/φ...

ε οχι και μετριο στην ουσια ειναι οτι επρεπε να ειναι το μιραζ
τωρα να μου πεις αν επρεπε να παρουμε τα f15ex που βγηκαν φημες?....ισως αλλα με τι λεφτα :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#748615
cabala10 έγραψε:
REALZEUS έγραψε:Μέτριο α/φ...

ε οχι και μετριο στην ουσια ειναι οτι επρεπε να ειναι το μιραζ
τωρα να μου πεις αν επρεπε να παρουμε τα f15ex που βγηκαν φημες?....ισως αλλα με τι λεφτα
Τι να τα κάνουμε τα F-15?

Φορεις για BVR βλήματα έχουμε και ουσιαστικά πρόκειται για ένα αεροσκάφος που το κρατάνε σε υπηρεσία με νύχια και με δόντια και πολλές αναβαθμίσεις γιατί δεν έχουν καταφέρει ακόμα να φτιάξουν αντικαταστατη.

Ίσως και να μην χρειάζεται κιόλας γιατί δεν υπάρχει αντίπαλος..

< >
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#748619
dimik έγραψε:
cabala10 έγραψε:
REALZEUS έγραψε:Μέτριο α/φ...

ε οχι και μετριο στην ουσια ειναι οτι επρεπε να ειναι το μιραζ
τωρα να μου πεις αν επρεπε να παρουμε τα f15ex που βγηκαν φημες?....ισως αλλα με τι λεφτα
Τι να τα κάνουμε τα F-15?

Φορεις για BVR βλήματα έχουμε και ουσιαστικά πρόκειται για ένα αεροσκάφος που το κρατάνε σε υπηρεσία με νύχια και με δόντια και πολλές αναβαθμίσεις γιατί δεν έχουν καταφέρει ακόμα να φτιάξουν αντικαταστατη.

Ίσως και να μην χρειάζεται κιόλας γιατί δεν υπάρχει αντίπαλος..

< >

γιατι δεν εχουμε bomb trucks και κουβαλανε τρεις φορες το φορτιο των f35 αν ειχαμε π.χ
f16/f15/rafale θα ηταν σουπερ
Άβαταρ μέλους
By glf
#748622 Πήραμε τα 6 αλλά δώσαμε άρων άρων τα 19 Mirage. Δηλαδή άμα τα δίναμε σε δύο χρόνια ποιο το πρόβλημα; Απορώ τι θα θέλουν οι Γάλλοι..
Η μαγκιά θα είναι να τα αναβαθμίσουν και να μας τα ξαναπουλήσουν μέσω αριστείας χαχαχα.