Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By markvag
#527155
Dimitris_P έγραψε:Για να στεγνώσει γρήγορα και μη μείνει υγρασία ; :hmmm:


:lol: Καλό... :lol: Φαντάζομαι στη Σουηδία δεν βάφουν ποτέ τα κτίρια... :lol:

Δεν γνωρίζω, αν και ο κακούλης μέσα μου λέει πως έτσι θα δει ο περισσότερος κόσμος πως η φραπόρτ "κάτι κάνει"... :innocent:

Επίσης, επισκευάζουν σταδιακά (δύο δύο) τις θέσεις στάθμευσης των αεροπλάνων, κάτι που σίγουρα ήταν απαραίτητο, αλλά δεν ξέρω πόσο αρμονικά συνδυάζεται η απώλεια θέσεων με την high season... :lol: Βάλε και το ότι μία θέση έχει ήδη χαθεί, λόγω των εργασιών για το δεύτερο τέρμιναλ... :vava:

Βέβαια, ακόμα και ένας κακόβουλος σαν κι εμένα, πρέπει να παραδεχτεί πως κάνουν κάποια έργα και ξεκίνησαν οι εργασίες ανέγερσης του δεύτερου τέρμιναλ.

Εύκολο βέβαια, αν δεν βάζεις δικά σου λεφτά... :lol: :twisted:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#527299 ο Καββαθάς δεν ήταν πρώτος πριν 25 χρόνια περίπου;
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#527305 Αν αφήσουμε κατά μέρους τα σκατοπολιτικά, αυτό το μπλε του ουρανού που σχεδόν μαυρίζει μου φάνηκε λίγο :lipsealed: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#527309
mousatos έγραψε:ο Καββαθάς δεν ήταν πρώτος πριν 25 χρόνια περίπου;


yaep , το λέει και εδώ σε μια πρόσφατη συνέντευξη που του πήραν:
-Ισχύει ότι κάποτε κοντέψατε να μπείτε σε ένα διαστημικό πρόγραμμα;
- Αυτή είναι μια ιστορία που αξίζει να πω με δυο λόγια. Πήγα στη Ρωσία δυο φορές και πέταξα με ένα MIG25 στα 87.000 πόδια, στη στρατόσφαιρα δηλαδή. Εκεί γνωρίστηκα με τον επικεφαλής της ρωσικής NASA, στο Yuri Gagarin Space Centre. Συζητώντας μου είχε πει το εξής: με αφορμή τους επερχόμενους Ολυμπιακούς Αγώνες της Αθήνας, ήταν διατεθειμένοι να πάρουν έναν Έλληνα στο Διεθνή Διαστημικό Σταθμό για να κηρύξει την έναρξη των Αγώνων από εκεί. Γύρισα στην Αθήνα, το πρότεινα στον Σημίτη. Με ρώτησε «τι θα κάνω όταν βρεθώ εκεί πάνω;» Άνοιξα την πόρτα, ζήτησα συγνώμη για την ενόχληση κι έφυγα. Θαρρώ πως, η Ελλάδα έχασε μια μεγάλη ευκαιρία. Τουλάχιστον εγώ πηγαίνοντας τόσο ψηλά είδα την καμπυλότητα της γης και το μαύρο του διαστήματος.
http://popaganda.gr/kostas-kavvathas-interview/
Άβαταρ μέλους
By krom
#527311 Δηλαδή του είπε ο άλλος της ρώσικης ΝΑΣΑ -δώσε μας μερικά εκατομμυριάκια. Και πήγε και ζήτησε λεφτά από το δημόσιο για να τον στείλουν στο διάστημα.

έτσι
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#527312 Θα πήγαινε όπως πήγαν και πηγαίνουν οι υπόλοιποι μη Ρώσοι.
Άβαταρ μέλους
By krom
#527316 Πώς δηλαδή πάνε οι μη ρώσοι?
Κανείς ποτέ δεν πάει τζάμπα, μια θέση κοστίζει εκατομμύρια.
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#527318
corsair έγραψε:
21 quadra έγραψε:MIG-29 Fulcrum : Edge of Space - Aerobatics - First Χρυσαύγουλο in russian stratosphere

https://www.youtube.com/watch?v=icZyYJoZ91w


fixed


Aυτό τώρα ποιός το άλλαξε έτσι ? είχα γράψει αυτό εγώ ? Ούτε που τον ξέρω αυτόν, όποιος και να είναι χέστηκα, μου έκανε εντύπωση και το ανέβασα, όλο μαλ..εξυπνάδες κάνετε εδώ μέσα, αϊ σιχτίρ
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#527320
21 quadra έγραψε:Aυτό τώρα ποιός το άλλαξε έτσι ? είχα γράψει αυτό εγώ ?


ο corsair , εξού και το fixed που δηλώνει την αλλαγή που έκανε .
Άβαταρ μέλους
By corsair
#527330
21 quadra έγραψε:Aυτό τώρα ποιός το άλλαξε έτσι ? είχα γράψει αυτό εγώ ? Ούτε που τον ξέρω αυτόν, όποιος και να είναι χέστηκα, μου έκανε εντύπωση και το ανέβασα, όλο μαλ..εξυπνάδες κάνετε εδώ μέσα, αϊ σιχτίρ



Τι θυμωνεις γμτ μου? Μια διευκρίνηση-διορθωση εκανα :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By DAP
#527332 Ξερεις τον Ελληνα;
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#527369 A normal day in the office for Yuri, a hesmeden day for the guest!!! :omg:

Είχα ρωτήσει κι εγώ πριν καμιά 15αριά χρόνια, είτε για MiG 29, ή για Su-27. Προτιμούσα το ταχύτερο και κι ελαφρύτερο MiG. Αλλά όταν άκουσα 35.000 €... :vava:
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#527545
αυτη η εταιρεια..