Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#648210
BARHonda έγραψε:Έβλεπα στο site της Aegean, πτήσεις από Αυστρία και Τσεχία ξεκινάνε μετά τις 20/6. Στο site της Austrian όμως, οι πτήσεις ξεκινάνε από 01/06
Επειδή δεν έχω καταλάβει τι ακόμα έχει συμφωνηθεί σχετικά με επιτρεπόμενα ταξίδια, ελέγχους, τεστ και καραντίνες, θέλω να κατέβω 2-3 μέρες μέσα Ιουνίου (15 ή 16) να κάνω κάτι μικροδουλειές και να πάρω κάποια καλοκαιρινά πίσω μαζί μου. Θα έχω θέμα?


edit: και τώρα που ξανατσεκάρω την Aegean, υπάρχει το εξής παράδοξο. Υπάρχει πτήση Αθήνα -> Βιέννη από 15/6 αλλά Βιέννη -> Αθήνα μετά τις 21/6

Πως ακριβώς δουλεύει αυτό δεν καταλαβαίνω. Θα μεταφέρουν κόσμο Βιέννη και μετά θα γυρίζουν άδειες?
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#648227 Αν μπορώ να πιθανολογήσω κάτι, είναι ότι η Αυστρία δεν ήταν στις απαγορευμένες χώρες της καραντίνας. Οπότε η Austrian μπορούσε να προσφέρει πτήση όλον αυτόν τον καιρό, ωστόσο δεν είχε ζήτηση για να προσφέρει. Από 1/6 εκτιμάει ότι θα έχει.

Από 15/6 ανοίγουν οι "καλοκαιρινές" πτήσεις από/για 10+ χώρες χαμηλού κινδύνου. Οπότε από τότε ξεκινάει και η Αιγαίου κάποιες προς αυτούς τους προορισμούς.

Από 1/7 υποτίθεται όλες οι χώρες είναι επιτρεπτές.

Η δική μου απορία είναι γιατί αρχικά μόνον το αεροδρόμιο Αθηνών. Δηλ αν κάποιος μετεπιβιβαστεί στην Αιγαίου για Κρήτη έχει διαφορά απ' το να πήγαινε direct?
Άβαταρ μέλους
By mirage
#648237
BARHonda έγραψε:
BARHonda έγραψε:Έβλεπα στο site της Aegean, πτήσεις από Αυστρία και Τσεχία ξεκινάνε μετά τις 20/6. Στο site της Austrian όμως, οι πτήσεις ξεκινάνε από 01/06
Επειδή δεν έχω καταλάβει τι ακόμα έχει συμφωνηθεί σχετικά με επιτρεπόμενα ταξίδια, ελέγχους, τεστ και καραντίνες, θέλω να κατέβω 2-3 μέρες μέσα Ιουνίου (15 ή 16) να κάνω κάτι μικροδουλειές και να πάρω κάποια καλοκαιρινά πίσω μαζί μου. Θα έχω θέμα?


edit: και τώρα που ξανατσεκάρω την Aegean, υπάρχει το εξής παράδοξο. Υπάρχει πτήση Αθήνα -> Βιέννη από 15/6 αλλά Βιέννη -> Αθήνα μετά τις 21/6

Πως ακριβώς δουλεύει αυτό δεν καταλαβαίνω. Θα μεταφέρουν κόσμο Βιέννη και μετά θα γυρίζουν άδειες?
Εγώ θα περίμενα μετα τις 15/6 στην θέση σου. Ας ξεκαθαρίσει λιγο η κατάσταση.
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#648247
mirage έγραψε:
BARHonda έγραψε:
BARHonda έγραψε:Έβλεπα στο site της Aegean, πτήσεις από Αυστρία και Τσεχία ξεκινάνε μετά τις 20/6. Στο site της Austrian όμως, οι πτήσεις ξεκινάνε από 01/06
Επειδή δεν έχω καταλάβει τι ακόμα έχει συμφωνηθεί σχετικά με επιτρεπόμενα ταξίδια, ελέγχους, τεστ και καραντίνες, θέλω να κατέβω 2-3 μέρες μέσα Ιουνίου (15 ή 16) να κάνω κάτι μικροδουλειές και να πάρω κάποια καλοκαιρινά πίσω μαζί μου. Θα έχω θέμα?


edit: και τώρα που ξανατσεκάρω την Aegean, υπάρχει το εξής παράδοξο. Υπάρχει πτήση Αθήνα -> Βιέννη από 15/6 αλλά Βιέννη -> Αθήνα μετά τις 21/6

Πως ακριβώς δουλεύει αυτό δεν καταλαβαίνω. Θα μεταφέρουν κόσμο Βιέννη και μετά θα γυρίζουν άδειες?
Εγώ θα περίμενα μετα τις 15/6 στην θέση σου. Ας ξεκαθαρίσει λιγο η κατάσταση.
Εννοείται κάνω υπομονή, αλλά ήθελα να ρίξω μία ματιά να δω τι παίζει από τιμές και πέτυχα αυτά που πέτυχα


< >
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#648276 Αυτό που δεν μου άρεσε στα μέτρα είναι ότι δεν θα σερβίρουν πλέον γεύμα :x
Άβαταρ μέλους
By Arrow
#648279
Dimitris_P έγραψε:Αυτό που δεν μου άρεσε στα μέτρα είναι ότι δεν θα σερβίρουν πλέον γεύμα :x



Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By mirage
#648280
Dimitris_P έγραψε:Αυτό που δεν μου άρεσε στα μέτρα είναι ότι δεν θα σερβίρουν πλέον γεύμα :x
Σιγα μη χάσει η Βενετιά βελόνι.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#648281
Dimitris_P έγραψε:Αυτό που δεν μου άρεσε στα μέτρα είναι ότι δεν θα σερβίρουν πλέον γεύμα :x


:s_omg

Ακυρωνω. :x
Άβαταρ μέλους
By gianik
#648282 :lol: :lol: :lol:
αυτό που λέει μια παροιμία στο Κιργιστάν : εδώ ο κόσμος καίγεται και το νιμού χτενίζεται... :eat:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#648295 Τι μπορεί να σου λείπει από το γεύμα της οικονομικής θέσης; Να πω από υπερατλαντικό ταξίδι business να πάει στο καλό...
Άβαταρ μέλους
By mirage
#648296 Ε πως αμα δε φάμε κεφτεδάκια με μακαρόνια aegean ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!
Άβαταρ μέλους
By GTS
#648301 Αν δεν εχει γευματα δεν θα περναει η ωρα.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#648304 Ναι ρε γμτ. Θα ζήσουμε ΔΡΑΜΑΤΙΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΑΝΟΙΑΣ.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#648306 Δεν είναι υγιεινό να τρως για να περνάει η ώρα.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#648307 ΚΛΕΊΝΟΥΝ ΤΟ ΣΝΑΚΙΝΓΚ. ΔΗΑΔΩΣΤΕ!!!!!!!111111