Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#647288
gianik έγραψε:Ο καλύτερος τρόπος είναι μέσω του site της εταιρείας... Ληξις..


Δεν εχεις αδικο. Ειδικα τωρα που μονο η Ολυμπιακη κανει πτησεις απ' οσο ειδα, δε χρησιμευουν και πολυ αυτες οι μηχανες αναζητησης.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#647294 Φάγαμε άκυρο απο την wizz για τις 26-05. Στα διαλα γμτ.

< Note 10 >
Άβαταρ μέλους
By bill33
#647385 Aκύρωσε και η Ryanair για 8-06!
Βλέπω να τρώω και το καλοκαίρι εδώ.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#647388 Έχω κι εγώ ryan για 5/6 Βούδα αλλά δεν μου έχει έρθει ακόμα ακύρωση.
edit: έκανα login και είδα ότι ακυρώθηκε
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#647390 Τυχερέ Βασίλη! Σκέψου κι εμάς που θα τον πιούμε εδώ μέσα στη ζέστη.

Εμείς πετάμε τέλος Ιουλίου, θεωρητικά, αλλά η μόνη περίπτωση να σκεφτούμε να το τολμήσουμε θα είναι να μην καταφέρω να πάρω refund για τα εισιτήρια ή να τα αλλάξω για τις ίδιες ημέρες του χρόνου.

< >
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#647393 Οικογενειακός φίλος έκλεισε από Μόναχο για Κω με Condor στις 5 Ιουνίου ( το δίνει σαν επιλογή και η εταιρεία online )

Κάπου διάβασα ότι όλες οι πτήσεις εξωτερικού θα προσγειώνονται Αθήνα.

Ή που δεν θα βγάλουμε άκρη, ή που θα γίνουν όλα ταναπου, ή που θα τον γράψουν τον Έλληνα στα τέτοια τους


< Pro Max >
Άβαταρ μέλους
By Arrow
#647398 Ρε σεις είναι αρκετά σαφείς σε ότι αφορά τις πτήσεις και τις απαγορεύσεις προς διάφορες χώρες. Δε χρειάζεται να δεις τις εταιρείες για να καταλάβεις ότι έφαγες άκυρο.

< 9T Pro >
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#647399
BARHonda έγραψε:Οικογενειακός φίλος έκλεισε από Μόναχο για Κω με Condor στις 5 Ιουνίου ( το δίνει σαν επιλογή και η εταιρεία online )

Κάπου διάβασα ότι όλες οι πτήσεις εξωτερικού θα προσγειώνονται Αθήνα.

Ή που δεν θα βγάλουμε άκρη, ή που θα γίνουν όλα ταναπου, ή που θα τον γράψουν τον Έλληνα στα τέτοια τους


< Pro Max >
https://www.skai.gr/news/greece/notams-ptiseis-oi-xores-pou-apokleiei-i-ellada-eos-15-iouniou

Μέχρι 31 Μαΐου οι αναχωρήσεις/αφίξεις διεθνών πτήσεων από/προς Αθήνα


Προς το παρόν...


< Pro Max >
Άβαταρ μέλους
By mirage
#647400 Ναι. Μετά θα δείξει.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#647423 Italy's government has signed a decree that will allow travel to and from the country from 3 June, as it moves to ease its coronavirus lockdown measures.
https://www.bbc.co.uk/news/world-europe-52687448
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#647450 Ηρθε λεει το Αντονοφ στα μερη μας. Θυμαμαι παλιοτερα ιαχες εδω, τωρα δεν ακουω τιποτα
Άβαταρ μέλους
By bebes
#647805
Καθηλωμένα στο έδαφος θα παραμείνουν τα μισά αεροσκάφη των Ryanair, British Airways και Iberia
Με το 21% του στόλου της η Lufthansa θα πραγματοποιήσει τα δρομολόγια της καλοκαιρινής περιόδου και με το 20% η KLM - Άγνωστο αν η Easy Jet προγραμματίζει επανέναρξη των πτήσεων
Με λιγότερες πτήσεις ανά προορισμό σκοπεύει να επανέλθει σταδιακά στη λειτουργία η Ryanair επιλέγοντας να χρησιμοποιήσει από 1ης Ιουλίου μόλις το 40% των αεροσκαφών της.

https://www.protothema.gr/economy/artic ... ai-iberia/
Άβαταρ μέλους
By gianik
#648066 Μου ήρθε χθες με mail το voucher της Aegean για ταξίδι που είχα προγραμματίσει αρχές Μάη...
στο όνομα μου εγκρίθηκε το ποσό του δικού μου εισιτηρίου + τα 2 παιδιά και η gianikαινα μονη της.
Ευτυχώς δεν ενέπλεξε πουθενά το site από το οποίο τα είχα κλείσει (go to gate.com) , έχω να κάνω δλδ μονο με την aegean..
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#648209 Έβλεπα στο site της Aegean, πτήσεις από Αυστρία και Τσεχία ξεκινάνε μετά τις 20/6. Στο site της Austrian όμως, οι πτήσεις ξεκινάνε από 01/06
Επειδή δεν έχω καταλάβει τι ακόμα έχει συμφωνηθεί σχετικά με επιτρεπόμενα ταξίδια, ελέγχους, τεστ και καραντίνες, θέλω να κατέβω 2-3 μέρες μέσα Ιουνίου (15 ή 16) να κάνω κάτι μικροδουλειές και να πάρω κάποια καλοκαιρινά πίσω μαζί μου. Θα έχω θέμα?