Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#515656
Scotch έγραψε:
corsair έγραψε:Μην κοτεύεις μωρε! Ειναι σαν τον αντικαπνιστικό νόμο ή σαν τα όρια ταχύτητας. Υπάρχουν στα χαρτιά.

Αν ήμουν σίγουρος ότι σε περίπτωση κατάσχεσης απλά θα μου τα φυλάνε μέχρι να επιστρέψω, θα το δοκίμαζα. Αν μιλάμε για κατάσχεση όμως, εδώ το πράγμα αλλάζει.


Και τους τελωνειακούς τι τους πέρασες; Τράπεζα; Να σου δώσουν και τόκους; :lol:
Μην το διακινδυνεύσεις. Ο Κορσές παίρνει προμήθεια από κάτι τέτοια... :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#515891 Τελικά πήγα by the book, αλλά αμφιβάλλω αν ασχολήθηκε κανένας.Εικόνα

< >
Άβαταρ μέλους
By elteo
#515892 πόσο σου βγήκε το εισιτήριο αν επιτρέπεται?
Άβαταρ μέλους
By markvag
#515904
Scotch έγραψε:
corsair έγραψε:Μην κοτεύεις μωρε! Ειναι σαν τον αντικαπνιστικό νόμο ή σαν τα όρια ταχύτητας. Υπάρχουν στα χαρτιά.

Αν ήμουν σίγουρος ότι σε περίπτωση κατάσχεσης απλά θα μου τα φυλάνε μέχρι να επιστρέψω, θα το δοκίμαζα. Αν μιλάμε για κατάσχεση όμως, εδώ το πράγμα αλλάζει.


Μιλάμε για κατάσχεση και σαφώς εφαρμόζεται. Μπορεί και να μην σε πιάσουν, άμα σε πιάσουν όμως, δεν έχει μα και μου. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By corsair
#515907 Οσο εσεις πήζετε στην εντιμοτητα, αλλοι περάσαμε το Fort Knox ολοκληρο. Η πιθανοτητα να περάσετε απο ελεγχο ειναι απειροελαχιστη. Αν δε θελει κανεις να αναλάβει ουτε αυτο το ανυπαρκτο ρίσκο, τότε απευθυνεται στις τράπεζες ή στα διαφορα western union.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#515917 Μέχρι να δεις κατάσχεση χρημάτων μπροστά σου... :twisted: (αλλουνού προφανώς)
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#516016
elteo έγραψε:πόσο σου βγήκε το εισιτήριο αν επιτρέπεται?
66 €.

< >
Άβαταρ μέλους
By elteo
#516035
Scotch έγραψε:
elteo έγραψε:πόσο σου βγήκε το εισιτήριο αν επιτρέπεται?
66 €.

< >


πιο πολλά θες με ΚΤΕΛ για Καβάλα :lol:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#516044 Πράγματι. Και να σκεφτείς ότι καθυστέρησα και δύο μέρες να το αποφασίσω. Αρχικά ήταν 40 € :-(

< >
Άβαταρ μέλους
By melos86
#516576 Θα μπορουσαμε να μαθουμε με καποιο τροπο, πιο πολυ για περιεργεια, την βλαβη που οδηγησε την σημερινη πτηση της Ryanair απο Θεσσαλονικη για Βερολινο σε rejected takeoff, επιστροφη στο terminal και εν τελει σε οριστικη ακυρωση? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By fokion
#516592 Παρα πολλοι.... κατ' αρχην ισχυς κινητηρα - ζοριστικε για καποιο λογο να φτασει την ταχυτητα απογείωσης
ακόμα καποια 'λαθος' ενδειξη στα οργανα.... Υδραυλικά θες? Ηλεκτρικά θες???
ακομα ακομα μπορει και faulse alarm.
Αλλα ο πιλοτος - και ορθα - αποφασισε better be safe than sorry ( or dead..)
Παντως σιγουρα οχι κατι απλό που μπορουσε να λυθει με οτι υπηρχε εκει αλλιώς θα ειχε φυγει μετα απο ελεγχο/επισκευη....
εκτός αν τοπαρισε ( ή θα τοπαριζε εν πτηση) εντομεταξυ το ωραριο του πληρωματος και δεν υπηρχε "αλλαγη'..

Μαλλον συνδιασμός κατι απο τα πιο πανω και του τελευταίου...
Άβαταρ μέλους
By melos86
#516595 Ναι, τις πιθανοτητες τις γνωριζω! Συγκεκριμενα τι πηγε στραβα στη συγκεκριμενη πτηση υπαρχει τροπος να το μαθουμε η ειναι classified information??
Άβαταρ μέλους
By markvag
#516614 Αν δεν ανακοινώσει κάτι η εταιρεία δύσκολα...

Δεν έχω γνωστό στην εταιρεία που έχει αναλάβει το τεχνικό της Ryanair εδώ, αλλά, αν ακούσω κάτι από σπόντα θα το γράψω... :s_wink

Σιγά το classified, δεν είναι και το χρώμα του σώβρακου του Καμμένου για να είναι απόρρητο! :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By DAP
#516641 Κοιτα συμπτωση.....Ο γυιος μου ερχοταν απο Νοττινχαμ τη Δευτερα 11 του μηνα μεσω Βερολινου με την Ryan air.
Στο Βερολινο τους ανακοινωσαν ματαιωση της πτησης και τους εστειλαν σε ξενοδοχειο.
Στην Αθηνα ηρθε τη Τριτη το βραδυ μεσω Bergamo.......