Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By corsair
#531026
Dimitris_P έγραψε:Φίλος που πέταγε προχθές με blue air λέει ότι σε μια φάση τους ανακοινώνουν ότι θα έχουν αναταράξεις και μετά από λίγο έχασε τον έλεγχο του αφ ο πιλότος και κατέβαινε απότομα με μία δεξιά μία αριστερά (τα λόγια μεταφέρω) και τρόμαξαν όλοι οι επιβάτες. Ευτυχώς το επανέφερε



Μηπως του πετάχτηκε κανα πουλί και έκανε τιμονιά να το αποφύγει? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#531041 Πήγαινε ο Αη Βασιλης το έλκηθρο για service
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#531081 Από Κρήτη ερχόμενο:

Passengers fainted and were sick with terror when a Jet2 plane's wing flaps malfunctioned, forcing a hero pilot to land the aircraft at full speed.

The aircraft landed at 3.30am at Manchester Airport even though it was due to land in Leeds Bradford, 58 miles from its original destination, two hours earlier.

After circling Leeds for an hour, the pilot told passengers the wing flaps, which are used to decrease the plane's speed, were malfunctioning and they needed to make an emergency landing.

The aircraft landed 'fast and hard' at full speed, using the entire length of the runway to slow down, with six fire engines spraying down the plane's wheels.


This latest incident with a Jet2 plane comes days after another jet travelling from Faro in Portugal to Leeds Bradford was forced to make an emergency landing in Bordeaux when cabin pressures dropped on August 10.

On Thursday, another Jet2 plane was met with fire engines and ambulance crews on arrival after cabin pressures dropped again on another flight from Newcastle to Dalaman meaning that too had to make an emergency landing.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#531084 Οταν βαζετε μια ειδηση, εστω και απο daily mail, βαλτε ρε παιδια και εναν συνδεσμο στο αρχικο site δεν ειναι ντροπη.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#531087 Το θεωρώ περιττό από τη στιγμή που ένα copy-paste σε όλο το κείμενο και search σου βγάζει το αρχικό site.
copy paste μερικών προτάσεων σου βγάζει διάφορα sites.
Μου κακοφαίνεται να υποχρεώνω κάποιον να επιλέγει τη "δική μου" πηγή.https://www.nzherald.co.nz//world/news/ ... ref=clavis
Άβαταρ μέλους
By mirage
#531088 Μπα ειναι πιο ευκολο με πηγή imho.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#531127
mousatos έγραψε:Το θεωρώ περιττό από τη στιγμή που ένα copy-paste σε όλο το κείμενο και search σου βγάζει το αρχικό site.
copy paste μερικών προτάσεων σου βγάζει διάφορα sites.
Μου κακοφαίνεται να υποχρεώνω κάποιον να επιλέγει τη "δική μου" πηγή.https://www.nzherald.co.nz//world/news/ ... ref=clavis


Με ένα ποστ έβγαλες εκτός αγοράς ολόκληρο το τομέα citation management software. :superman: Κι εγώ ο βλάκας καθόμουν και έμπλεκα με το Refworks αντί να τους πω "Έλα μωρέ που θέλετε και βιβλιογραφία, κάνε εκεί ένα κόπη-πάστε σοκολατίνα και σου βγάζει το αρχικό σάιτ" :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By bill33
#531411 Εκείνη την ώρα γυρναγα από Βασσαρά,χωριό πριν την Σπάρτη,και συναντησα ασθενοφόρα και πυροσβεστικά να πηγαίνουν προς τα εκεί,είχαν ξεκινησει από Τρίπολη. Κρίμα τον άνθρωπο.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#531868 Τώρα το αντονοφ 225 στο Ελ Βενιζέλος.... Ειναι και το 380 ....

.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#531888
224v έγραψε:Τώρα το αντονοφ 225 στο Ελ Βενιζέλος.... Ειναι και το 380 ....


τωρα μολις μου ξεχασαν την βαλιτσα στη Σαντορινη. :inlove:
περιμενω την επομενη πτηση που φτανει 12 το βραδυ να την παραλαβω :inlove:
αυριο δουλευω :inlove:
Άβαταρ μέλους
By 224v
#533184 Τελικά βρέθηκα και το είδα απο κοντά το 380, στο Ελ Βενιζέλος εντυπωσιακό σε μέγεθος αν και οι κινητήρες του 777 είναι μεγαλυτεροι.Εικόνα

.