Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#381383 εχω παθει το ιδιο με διχαλο στο tegel.

να με ρωταει αυτος τι ειναι, εγω να μην θυμαμαι/καταλαβαινω τι ειναι και του λεω ας το ανοιξουμε να δουμε τι ειναι. Με το που εκανα κινηση ν ανοιξω αυτος μου κανει οπα περιμενε λες και θα εβγαζα τιποτα να τους φαω ολους.

Πραγματι την ειχε πιασει προφιλ και φαινοταν για κατι πολυ περιεργο αντικειμενο

< >
Άβαταρ μέλους
By elteo
#381385
funkyreverend έγραψε:
mirage έγραψε:Και αν ο φορτιστης ειναι στην βαλιτσα και το laptop στην χειραποσκευη τι γινεται; Εγω τετοιες τρολοερωτησεις τις κανω παντως.

< >


Ευτυχώς είναι απλώς security εταιρίες εκεί και όχι τίποτα σοβαροί φορείς γιατί δεν ξέρω αν το κελί που θα μας έγραφες θα είχε wifi. Για 4g σήμα ούτε λόγος σε 10 μέτρα βάθος. :ninja:

Εμένα μου είχε ζητήσει έντρομος ένας σεκιουριτάριος στο Schiphol να ανοίξω μόνος μου τη βαλίτσα όταν είδαν στο X-Ray ένα πακέτο με μπισκότα με το mouse μου από πάνω (εκρηκτικά και πυροκροτητής). Μάλιστα έκανε και δύο βήματα πίσω, λες και αν έσκαγε η βόμβα θα γλίτωνε. :lol:


Σκέψου να έβλεπε και πιο δίπλα τα τάπερ με τα ντολμαδάκια τη μαμάς τι θα σου έλεγε.... :s_rofl :lol:
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#381387 Δεν θα πω περισσοτερα γιατι ακομα γελάμε στην δουλειά. Πριν λίγες μέρες και σε μένα εδώ είδαν στην οθόνη τους το powerbank μαζι με το selfieξερετε και τα καλώδια τους στο τσαντάκι μου. Όλα μαζί όπως τα είδα και εγώ έφτιαχναν ένα παράξενο "πακέτο" ...
Καλά κάνουν και ψάχνουν τους πάντες και τα πάντα.
Και εγώ αν έβλεπα αυτές τις μ@λ@κιες μέσα σε αποσκευές θα σκιαζομουν...
Άβαταρ μέλους
By fokion
#381419 Επιτρεψτε μου αλλα τα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ δε τα βλεπει κανενας....
Αυτα ειναι παπατζες για τα ματια του κοσμου και κανα τρελλο μεν ερασιτεχνη δε....
Άβαταρ μέλους
By mirage
#381420 Θα ελεγα υπερβαλεις λιγο. Επετρεψε μου το σχολιο.

< >
Άβαταρ μέλους
By fokion
#381422 Προφανως και υπερβαλλω ( λιγο ) και ακομα περισσότερο "σου επιτρεπω" ( για ονομα :) :) ) το σχολιο...

Αλλα ο σοβαρός επαγγελματιας τρομοκρατης δεν πιανεται "ετσι"...
προφανως επισεις και δε λεω οτι κακως γινεται ο ελεγχος.

Αλλα το πραγματικό τρομοκρατη τον πιανεις με "πληροφορίες" κι οχι σκαναρισματα και βγαλτε τα παπουτσια και τις ζωνες κι αλλα τετοια...

πχ.
Πόσοι και πως πλησιάζουν ένα αεροπλάνο από το προσωπικό εδάφους πχ...
Περνει ενας τρελλος φανατικός "κοιμωμενος επι χρονια τρομοκρατης" ( ή εκβιαζόμενος ή ή ή) ενα "κατι" πχ βιτυο πχ λεοφωριο και παει και σκαει επανω σε ενα γεματο αεροπλανο..... So simple....

Τελος παντων δεν το ειπα για αντιπαραθεση....
Τελευταία επεξεργασία από fokion και 01 Απρ 2017, 12:03, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By mirage
#381423 Φυσικα και δεν το λεω για αντιπαραθεση. Προτεινω follow τον λογαριασμο της TSA στο Instagram.

< >
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#381443
Χρήστος Λάππας έγραψε:Με το συμπάθιο κιόλας, αλλά ένας αερολιμένας δεν είναι χώρος για φτηνά ενοίκια και μικρομάγαζα. Θα εκπλαγώ πάρα πολύ αν δεν καταφέρουν να βρουν άλλους να αντικαταστήσουν αυτούς που θα φύγουν.


Θεούλης. :yahoo:

Ένας συνεπής οπαδός της ελεύθερης αγοράς κανονικά θα έπρεπε να κάνει πορεία διαμαρτυρίας για τέτοιες στρεβλώσεις, ειδικά ο χώρος airside σε ένα αεροδρόμιο είναι ο ορισμός του captive market. :whistlink:

Αλήθεια, οι παροχές στις εταιρείες-χρήστες του αεροδρομίου (ή έστω η επιβατική κίνηση) θα διπλασιαστούν για να δικαιολογείται ο διπλασιασμός στα ενοίκια; Αυτή η μπακαλίστικη λογική που αγνοεί ελαστικότητες κλπ είναι ακριβώς η ίδια που μαστίζει τα τζιμάνια του ΥΠ.ΟΙΚ που λένε "θα διπλασιάσουμε το ΦΠΑ/τέλη κυκλοφορίας κλπ και θα διπλασιαστούν τα έσοδα" :vava:

Για το SKG ειδικότερα, αυτό που χρειάζεται είναι επειγόντως 1-2 παραπάνω ιμάντες παραλαβής αποσκευών κάτω και να σταματήσει το ηλίθιο bottleneck με το ένα μόνο σημείο που αφήνεις τσεκαρισμένες αποσκευές στην αναχώρηση πάνω. Α, και ο στεγνωτήρας του drdino...
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#381447
Άβαταρ μέλους
By mirage
#381476 Ναι για την ενεργη ακυρωση θορυβου. Που ειναι και το δυνατο τους σημειο. Γενικα οτιδηποτε με ενεργη ακυρωση θορυβου κανει διαφορα οταν πετας ποσο δε μαλλον στο πιλοτηριο.
Άβαταρ μέλους
By Kon5
#381505
mirage έγραψε:Ναι για την ενεργη ακυρωση θορυβου. Που ειναι και το δυνατο τους σημειο. Γενικα οτιδηποτε με ενεργη ακυρωση θορυβου κανει διαφορα οταν πετας ποσο δε μαλλον στο πιλοτηριο.

Μαρτυρία που μιλάει για θαύματα. Διαβάστε το πρώτο σχόλιο στο λινκ.
Λέω να πάρω ένα ζεύγος για το σπίτι :lol:

https://www.skroutz.gr/s/5607541/Bose-Q ... ml#reviews
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#381506 American Airlines co-pilot dies during landing in New Mexico
Άβαταρ μέλους
By markvag
#381518
fokion έγραψε:Προφανως και υπερβαλλω ( λιγο ) και ακομα περισσότερο "σου επιτρεπω" ( για ονομα :) :) ) το σχολιο...

Αλλα ο σοβαρός επαγγελματιας τρομοκρατης δεν πιανεται "ετσι"...
προφανως επισεις και δε λεω οτι κακως γινεται ο ελεγχος.

Αλλα το πραγματικό τρομοκρατη τον πιανεις με "πληροφορίες" κι οχι σκαναρισματα και βγαλτε τα παπουτσια και τις ζωνες κι αλλα τετοια...


Ακριβώς... :iconcool:


mirage έγραψε:Φυσικα και δεν το λεω για αντιπαραθεση. Προτεινω follow τον λογαριασμο της TSA στο Instagram.

< >


Πόσους υποψήφιους τρομοκράτες έχει πιάσει η TSA;;; :innocent:

Το να προσπαθήσει κάποιος redneck να πάρει ένα όπλο on board δεν λέει κάτι, κάποιοι εκεί πέρα κουβαλάνε και machine guns στα KFCs... :lol:


Zorz έγραψε:
Για το SKG ειδικότερα, αυτό που χρειάζεται είναι επειγόντως 1-2 παραπάνω ιμάντες παραλαβής αποσκευών κάτω και να σταματήσει το ηλίθιο bottleneck με το ένα μόνο σημείο που αφήνεις τσεκαρισμένες αποσκευές στην αναχώρηση πάνω. Α, και ο στεγνωτήρας του drdino...


ΘΑ γίνει 2ο τέρμιναλ... κάποια στιγμή... το ανακοίνωσε η φραπόρτ...

Α, για να προλάβω... αυτό είναι στο πακέτο των επενδύσεων που δεσμεύτηκαν να κάνουν, με την υπογραφή της σύμβασης παραχώρισης. :iconcool:

Αλήθεια, από τα 1,2 δισ., πόσα έβαλαν αυτοί από το ταμείο τους;;; :innocent:

καπιταλισμός, ρίσκο, κτλ... :x