Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#356160 http://www.athensvoice.gr/ellada/i-emir ... so-athinas

Ίσως το A380 να γίνει πιο συχνό θέαμα στο Ελευθέριος Βενιζελος


< >
Άβαταρ μέλους
By RXristos
#356171 Αν δεν συνεχίσουν με το 777... Μακάρι πάντως... Θα ειμαι συχνός spotter

< >
Άβαταρ μέλους
By nass
#356177 Spotter του ασχημότερου αεροπλάνου ? :hmmm: :lol:

Φαντάζομαι οι άλλες πτήσεις με τα 777 θα συνεχιστούν κανονικά.

Ηθελε να το κάνει η Qatar αυτό προ ετών (2013), είχε μάλιστα σταθμεύσει στο ΑΙΑ ένα 330 για 3-4 μήνες αλλά τελικά ναυάγησε η προσπάθεια λόγω κρίσης
Άβαταρ μέλους
By RXristos
#356219
nass έγραψε:Spotter του ασχημότερου αεροπλάνου ? :hmmm:

Φαντάζομαι οι άλλες πτήσεις με τα 777 θα συνεχιστούν κανονικά.

Ηθελε να το κάνει η Qatar αυτό προ ετών (2013), είχε μάλιστα σταθμεύσει στο ΑΙΑ ένα 330 για 3-4 μήνες αλλά τελικά ναυάγησε η προσπάθεια λόγω κρίσης

Δεν το βρίσκω άσχημο αλλα παλι ποσο ωραιος η άσχημος μπορει να ειναι ενας σωλήνας με φτερά;
Εντυπωσιαζει ομως σίγουρα με το μέγεθος του. Εχουμε πηξει στα ATR και 320...

< >
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#356294
Χρήστος Λάππας έγραψε:http://www.athensvoice.gr/ellada/i-emirates-xekina-kathimerines-ptiseis-meso-athinas
Ίσως το A380 να γίνει πιο συχνό θέαμα στο Ελευθέριος Βενιζελος

Αλλού διάβασα ότι θα χρησιμοποιεί το Boeing 777-300ER.
Θα μάθουμε.
Άβαταρ μέλους
By RXristos
#356372 Νομίζω πως στο αντίστοιχο δρομολόγιο μέσω Ρώμης που υπάρχει χρησιμοποιεί 380. Τώρα αν μαζέψει τόσο κόσμο και το δικό μας δρομολόγιο και δεν τους γδάρουν στο Ελ. Βελ μπορεί και να βάλουν. Χλωμό το κόβω όμως...
Άβαταρ μέλους
By nass
#356434
RXristos έγραψε:Νομίζω πως στο αντίστοιχο δρομολόγιο μέσω Ρώμης που υπάρχει χρησιμοποιεί 380. Τώρα αν μαζέψει τόσο κόσμο και το δικό μας δρομολόγιο και δεν τους γδάρουν στο Ελ. Βελ μπορεί και να βάλουν. Χλωμό το κόβω όμως...


Πάντως ο Βενιζέλος δεν έχει υποδομή για 380... οπότε το βλέπω για 777.

Είναι πολύ άσχημο το άτιμο :tomato: :lol:
Άβαταρ μέλους
By KWSN-Men
#356436
nass έγραψε:
RXristos έγραψε:Νομίζω πως στο αντίστοιχο δρομολόγιο μέσω Ρώμης που υπάρχει χρησιμοποιεί 380. Τώρα αν μαζέψει τόσο κόσμο και το δικό μας δρομολόγιο και δεν τους γδάρουν στο Ελ. Βελ μπορεί και να βάλουν. Χλωμό το κόβω όμως...


Πάντως ο Βενιζέλος δεν έχει υποδομή για 380... οπότε το βλέπω για 777.

Είναι πολύ άσχημο το άτιμο :tomato: :lol:


Κι εγώ αυτό θυμάμαι, ότι δεν έχει πιστοποιηθεί. Ή τουλάχιστον δεν είχε.
Άβαταρ μέλους
By fokion
#356437 Αν δεν κανω λαθος είναι μονο για "alternative"... εχουν προσγειωθεί 380 για διαγορους λογους, συνηθως υγειας καποιου επιβατη

EDIT
κατά αυτό
http://www.skai.gr/news/greece/article/ ... %BF%CF%82/

εχει κανονική πιστοποιηση.
Τελευταία επεξεργασία από fokion και 24 Ιαν 2017, 14:13, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By drdino
#356439
nass έγραψε:
RXristos έγραψε:Νομίζω πως στο αντίστοιχο δρομολόγιο μέσω Ρώμης που υπάρχει χρησιμοποιεί 380. Τώρα αν μαζέψει τόσο κόσμο και το δικό μας δρομολόγιο και δεν τους γδάρουν στο Ελ. Βελ μπορεί και να βάλουν. Χλωμό το κόβω όμως...


Πάντως ο Βενιζέλος δεν έχει υποδομή για 380... οπότε το βλέπω για 777.

Είναι πολύ άσχημο το άτιμο :tomato: :lol:


Άσχημο ξεάσχημο (δεν είναι και beluga :lol: ) εμένα πάντα μ'αρέσει να το βλέπω κι εντυπωσιάζομαι που μπορεί και πετάει αυτό το τέρας (κι ας ξέρω την φυσική πίσω από αυτό).
Άβαταρ μέλους
By RXristos
#356451 Έχω δει το An-225 να προσγειώνεται στο Ελ. Βελ. Άργησα να πάρω χαμπάρι τι ήταν αυτό που πλησίαζε από μακριά με τόσο αργό ρυθμό και με τέτοιο άνοιγμα φτερών. Δυστυχώς προσγειώθηκε στον 21L και δεν το είδα από αρκετά κοντά αφού ήμουν στο εμπορικό πάρκο του αεροδρομίου.