Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By corsair
#580898
Govus έγραψε:The Best and Worst Airlines and Airports of 2019

ATH στη θέση 3 !

https://www.bloomberg.com/news/articles ... g_SexcJUjM



της πι-ουτσας λίστα... Μου βάλανε το εκτρωμα του LGAV μέσα και λειπει η LGTSαρα.... αν ειναι δυνατον.... :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#580928
corsair έγραψε:
Govus έγραψε:The Best and Worst Airlines and Airports of 2019

ATH στη θέση 3 !

https://www.bloomberg.com/news/articles ... g_SexcJUjM



της πι-ουτσας λίστα... Μου βάλανε το εκτρωμα του LGAV μέσα και λειπει η LGTSαρα.... αν ειναι δυνατον.... :thumbsdown:

Είναι δυνατόν να είναι στην πρώτη το Hamad; :help:
Του χρόνου περιμένω το νέο της Κωνσταντινούπολης στην τελευταία θέση όπως του αξίζει! :x :s_shout
Τι ταλαιπωρία ήταν αυτή μάναμ; Σχεδόν μισή ώρα από την στιγμή που έφυγε από το terminal μέχρι να φτάσει σε θέση για τροχοδρόμηση; Τιναφτορε;
:s_shout
Άβαταρ μέλους
By fokion
#581022
cabala10 έγραψε:ακομη δεν μπορω να καταλαβω γιατι ακριβως θεωρησαν προτιμοτερο να ριξουν μισο δις στα p3 και να μην παρουν 3-4 kawasaki p-1


(ισως) γιατι θεωρησαν οτι ειναι πιο αξιοπιστα για αυτη τη δουλειά με μεγαλύτερη ( και φτυνότερη) επαρκεια ανταλλακτικών και βεβαιως δεν χρειαζεται να "αλλαξει τυπο" ολη η υποστήριξη....

το μεγαλυτερο "κοστος" δεν ειναι να αγορασεις μια μοιρα αεροσκαφών. το κοστος ειναι οι υπηρεσίες "εδαφους" για αυτο.... ανθρωποι και υλικά...........

ξαναθυμιζω ενα απλό θεμα που αντιμετόπισα περσι.
μια απλή καστανια θελαμε για το F18 των ισπανών και την "δανειστήκαμε" απο τα παιδια του Ζευς και τους Ελβετους με επισεις F18, καθοτι η Ταναγρα λογω mirage εχει "μετρικά" εργαλεία ενω χρειαζομασταν "ιντσες"...... καταλαβαινεις το θεμα.... ε βαλε και πιστοποιησεις τεχνικών κ.λ.π. κ.λ.π.....
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#581039 Μα ποια ανοχή; Για κάτι τέτοια είναι το φόρουμ! Έχω μείνει ΠΑΓΩΤΟ από τις φωτό, δεν είχα καταλάβει πόσοι συμμετέχουν στο Athens Fly Week, και ομολογώ πως αν δεν τύχει καμία περίεργη στραβή, τον Σεπτέμβριο θα είμαι εκεί. Δεν γνωρίζω πολλά από πολεμικά αεροσκάφη, αλλά δεν έχει σημασία, εδώ μιλάμε για υπερθέαμα!
Δείτε παρακαλώ τις φωτογραφίες, θα καταλάβετε πως δεν είμαι καθόλου υπερβολικός.
Άβαταρ μέλους
By fokion
#581046 ειναι ενα "γεγονός" το οποίο τσουκου τσουκου μεγαλώνει και ωριμάζει. η προσπάθεια αυτή τη στιγμή είναι να "μεγαλώσει η πιτα" των θεατών πέραν των καθαρόαιμων "αεροκαυλων" :) και να δουν κάτι διαφορετικό από μπάλα κινηματογράφο πχ.
συμβουλή μου είναι μην το αντιμετωπίσετε - όσοι σκέφτεστε να έρθετε - ως "πάω 2 ωρες" αντί για πχ κινηματογράφο.
Δείτε το σαν ολοήμερη εκδρομή. κι ελάτε νωρίς...

Πάρτε τις ομπρέλες σας τις καρέκλες σας τα φαγώσιμα σας (υπάρχουν και εντός αν λειψει κατι) παρκάρετε στα 50 μετρα από εκεί που θα "στήσετε τσαντίρι" (ΜΗΝ πάρετε τα σκυλιά σας υπάρχει θέμα ασφαλείας αν τρομάξουν από το θόρυβο) και απολαύστε ένα θέαμα μου "συμβαίνει" μια φορά το χρόνο και απολαμβάνεις με τουλάχιστον 3 αισθήσεις θέαμα - ήχος - μυρωδιά καυσίμου :) ....


Α! και τις φωτογραφικές σας μη ξεχασετε!!!!!! :) :)
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#581050 Υπέροχες φωτογραφίες όλες!!!
Μια αδυναμία σε αυτή με Mirage πάνω από το πράσινο νησάκι :inlove:

Τι ημερομηνίες θα γίνει η επόμενη;
Άβαταρ μέλους
By dimik
#581052 Τώρα που έγινε η θάλασσα γιαούρτι δεν έχουμε κουτάλι...

Δεν πειράζει και οι ανάμνησεις από τον πρώτο Αρχάγγελο στην Τανάγρα καλές είναι και θα συμβιβαστώ με τα Tornado του Ακρωτηρίου και κάνα Ισραηλινό που κάνει ασκήσεις

< >
Άβαταρ μέλους
By fokion
#581055
dimik έγραψε:................... από τον πρώτο Αρχάγγελο στην Τανάγρα
< >


Ω καμία σχεση... για πολλούς πολιτικο-οικονομικους λογους...

η αξια του Αρχαγγελου το 2005 ειναι σε αλλο επίπεδο... και δυστυχως δεν επαναλήφθηκε αν και - ακομα - προβλέπεται....
Άβαταρ μέλους
By 224v
#581057 Οπως τα λεει ο Fokion ειναι, εχω παει σε ολα και φυσικα στο μακρυνο 2006, φευγω το βραδυ πλεον μετα τα τεέυταια με τα ακροβατικα και τις φλογες... τωρα πλεον που παρκαρεις κοντα δεν εχεις λογο να μην πας...