Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimik
#629464
REALZEUS έγραψε:Τι λες ρε παιδί μου, έπεσε αεροπλάνο; Δεν ξανάγινε... Το δυστύχημα στο Παρίσι ήταν κακός χειρισμός (και εμπλεκόταν και ένα Μιράζ), στην 2η περίπτωση έσπασε ένα σωληνάκι καυσίμου.

Την χαζομαρούλα περί αντιγραφής δεν θα την σχολιάσω καν.



Δεν είναι το ατύχημα το ζουμί της παραγράφου, όλα τα άλλα είναι, αντιγραφή, βιαστική παρουσίαση για να νικήσουμε τους καπιταλιστές, λίγες πτήσεις μόνο οι περισσότερες εμπορικές, μιλάμε για παταγώδη αποτυχία :lol:

Ας μην ξεχνάμε βέβαια ότι η σχετική τεχνολογία βασίζεται κυρίως σε έρευνες των κακών ναζί γερμανών :omg:

Η αντιγραφή ήταν παλιά της τέχνη κόσκινο. :lipsealed:

https://io9.gizmodo.com/incredible-sovi ... -973280252
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#629467
markvag έγραψε:Υπάρχει. Μείωση κόστους. :lol:

Για να βγάλουν τα σπασμένα; :x Δεν θέλω να το πιστέψω. :innocent:

Κατά τ'άλλα, η επιστροφή από OTP ήταν με Ryan. οκ μια χαρά ήταν η πτήση, αν εξαιρέσεις ότι μέχρι να κάνει rotate ακούγονταν διάφοροι θόρυβοι από την άτρακτο, το πακέτο ήταν μετά στον έλεγχο διαβατηρίων που είχε τεράστια ουρά και 2 άτομα μόνο στον έλεγχο. Προφανώς εκείνη την ώρα έχει πολλές πτήσεις που φτάνουν και γίνεται πανικός (υπενθυμίζω ότι η Ryan είναι σε ξεχωριστό terminal). Μπορεί αυτό να παίζει ρόλο για κάποιον που θέλει να πάει δουλειά κατευθείαν.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#629487 Ποια σπασμενα να βγαλουν;
Τι θορύβους εκανε η ατρακτος;
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#629493
mirage έγραψε:Ποια σπασμενα να βγαλουν;
Τι θορύβους εκανε η ατρακτος;


Τις σπασμένες ατράκτους ρε μιράγκε
Άβαταρ μέλους
By skous
#629660
markvag έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:
sknipper έγραψε:Πέταξα με Aegean 320neo ολοκαίνουργιο Αθήνα-Λονδίνο.
Δεν μου άρεσε που μικρύναν τον δίσκο με το φαγητό και καταργήσαν το ψωμάκι, το τυράκι, το βουτυράκι και το γλυκάκι μάλλον έχει υποβαθμιστεί. Βέβαια παραμένει η μόνη εταιρεία που σε ταΐζει.

Δεν μου άρεσε το παραπάνω. Ελπίζω να υπάρχει προφανής εξήγηση.


Υπάρχει. Μείωση κόστους. :lol:


Βασικα τα neo έχουν όπως γράφεται σημαντικά μικροτερους χώρους προετοιμασίας γευμάτων, οπότε είναι μια χαρά αφορμή για μειωμένο σέρβις...


< >
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#629685 Οπότε εάν είσαι Gold ή πετάς Business τσάκισε τα όλα στο lounge να μην σου κακοφανεί στο αεροπλάνο!


< >
Άβαταρ μέλους
By skous
#629705 Ναι σωθήκαμε με το lounge της Λάρνακας και του Ελ-Βεν. :)
Χειρότερο απο τα burger king
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#629706
dimik έγραψε:
REALZEUS έγραψε:Τι λες ρε παιδί μου, έπεσε αεροπλάνο; Δεν ξανάγινε... Το δυστύχημα στο Παρίσι ήταν κακός χειρισμός (και εμπλεκόταν και ένα Μιράζ), στην 2η περίπτωση έσπασε ένα σωληνάκι καυσίμου.

Την χαζομαρούλα περί αντιγραφής δεν θα την σχολιάσω καν.



Δεν είναι το ατύχημα το ζουμί της παραγράφου, όλα τα άλλα είναι, αντιγραφή, βιαστική παρουσίαση για να νικήσουμε τους καπιταλιστές, λίγες πτήσεις μόνο οι περισσότερες εμπορικές, μιλάμε για παταγώδη αποτυχία :lol:

Ας μην ξεχνάμε βέβαια ότι η σχετική τεχνολογία βασίζεται κυρίως σε έρευνες των κακών ναζί γερμανών :omg:

Η αντιγραφή ήταν παλιά της τέχνη κόσκινο. :lipsealed:

https://io9.gizmodo.com/incredible-sovi ... -973280252


Αντέγραψαν και το έβγαλαν πρώτοι, με ανώτερες επιδόσεις και μεγάλες διαφορές (όπως τα canards που φημολογείται ότι προσπαθούσε να φωτογραφίσει το Μιράζ). Αμάσητα πάντως την καταπίνετε την Δυτική προπαγάνδα... :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#629719 Τόσο ανώτερο που πέταξε λιγότερες από 200 φορές ενώ το άλλο το κατώτερο πετούσε σχεδόν 30 χρόνια.

< >
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#629722
sknipper έγραψε:Πέταξα με Aegean 320neo ολοκαίνουργιο Αθήνα-Λονδίνο.
Δεν μου άρεσε που μικρύναν τον δίσκο με το φαγητό και καταργήσαν το ψωμάκι, το τυράκι, το βουτυράκι και το γλυκάκι μάλλον έχει υποβαθμιστεί. Βέβαια παραμένει η μόνη εταιρεία που σε ταΐζει.
Έχω την εντύπωση ότι οι απόσταση από την εμπρός πλάτη καθίσματος μειώθηκε, πλέον ακουμπάνε τα γόνατά μου χωρίς προσπάθεια. Αναρωτιέμαι πως την παλεύουν οι ψηλοί.
Αλλά μου άρεσε πολύ η πτυσσόμενη βάση στήριξης τηλεφώνου/τάμπλετ έτσι ώστε να βλέπεις την ταινία σου άσχετα από το αν έχεις το τραπεζάκι ανοιχτό ή κλειστό.



Κάθε φορά που πετάω με Α380 ο δίσκος για φαγητό είναι ο ίδιος, χωρίς το ψωμάκι και το βουτυρακι.

Πριν δύο εβδομάδες που πέταξα Άμστερνταμ με 321 όμως τέτοιο γεύμα βγήκε. Κομπλέ με το ψωμάκι του και το βουτυρακι του.

Οπότε νομίζω έχει να κάνει με το αεροσκάφος και όχι ότι άλλαξε κάτι.

Σε κάθε περίπτωση, όπως λες, παραμένει και για μένα κορυφαία σε αυτό το τομέα ειδικά με τη British που ακόμα κι αν πνιγεσαι και θες νερό είναι από πάνω σου με το POS να το πληρώσεις 3-4 λίρες.

< 1 >
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#629723
skous έγραψε:Ναι σωθήκαμε με το lounge της Λάρνακας και του Ελ-Βεν. :)
Χειρότερο απο τα burger king

Καλά το λαουντζ της Λάρνακας είναι για γέλια βέβαια καλύτερο από ότι ήταν πριν.

Του Ελ βεν είναι οκ αλλά το πρωί της Δευτέρας δεν έχεις που να κάτσεις.

< 1 >
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#629724 Αν τα λέτε έτσι, τι νσ πω τότε εγώ για της Πράγας που μου φάνηκε σαν να μπήκα σε ψιλικατζίδικο, μπροστά του το Ελ. Βεν πεντάστερο
Άβαταρ μέλους
By gianik
#629741 Για την πληροφόρηση του επιβατικού κοινού, η AEGEAN ενημερώνει ότι όσοι επιβάτες επιθυμούν από σήμερα και έως 20 Μαρτίου 2020, λόγω του κορονοϊού, να μεταθέσουν σε μεταγενέστερη ημερομηνία το εισιτήριό τους, προς οποιοδήποτε προορισμό του δικτύου, μπορούν να το πραγματοποιήσουν χωρίς rebooking fees.

Επίσης η εταιρεία ενημερώνει ότι θα συνεχίσει τις πτήσεις της κανονικά προς όλους τους προορισμούς, συμπεριλαμβανομένης της Ιταλίας, μέχρι νεότερης ενημέρωσης.

Παραμένουμε σε επικοινωνία με τις αρμόδιες υπηρεσίες για οποιαδήποτε περαιτέρω ενέργεια τυχόν κριθεί αναγκαία.