Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#568236 Τρόμος σε πτήση Αθήνα - Λήμνος: Λιποθύμησαν επιβάτες
....Αμέσως επικράτησε πανικός με αποτέλεσμα οι επιβαίνοντες να βάλουν σωσίβια, να δίνουν κουράγιο ο ένας στον άλλον ενώ χαρακτηριστικό είναι ότι «ξήλωσαν» μέχρι και χερούλι από κάθισμα! ....
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#569053
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#569085 πριν απο 8 μερες επεστρεφα απο σαντορινη με skyexpress και μου χαλασαν την τσαντα της δουλειας,(pilot τροχηλατη)
κανω την αιτηση στην skyserv στο αεροδρομιο,στελνω και το μειλ στο bagclaims,απαντηση δεν εχω παρει.
πηρα τηλεφωνο πανω απο δεκα φορες,περιμενεις 6 λεπτα σε αναμονη μεχρι που κλεινει. :x
καποια φορα το σηκωσαν,στειλε μειλ μου λενε
εστειλα γτχς δεν εχω παρει απαντηση.
δεν μπορουμε να κανουμε κατι αλλο.
που ειναι τα bagclaims να ερθω
δεν μπορω να σας δωσω διευθυνση μου λεει.

τι τριμπουρδελο ειναι αυτο ρε?
Άβαταρ μέλους
By markvag
#569099 Η skyexpress και η skyserv (η πρώην Olympic Handling που έχει αγοραστεί εδώ και 2 χρόνια περίπου από τη swissport) ανήκουν στον ίδιο επιχειρηματικό όμιλο. Για τη συγκεκριμένη ζημιά ευθύνεται προφανώς ο handler (η skyserv δηλαδή), αλλά δεν νομίζω πως θα βγάλεις ποτέ άκρη... :ninja:

Μακάρι δηλαδή να κάνω λάθος...



Γενικά, ξαναλέω την σταθερή προτίμησή μου για αεροπορικά ταξίδια σε φθηνές και εύκαμπτες τσάντες που δεν χαμπαριάζουν από χτυπήματα...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#569105 H SkyExpress είναι τόσο χάλι όσο διαβάζω; Μιλάμε για τραγικές κριτικές! :help:
Διαβάζω για κακή συμπεριφορά απέναντι στους πελάτες, δεν σηκώνουν τηλέφωνα, αργούν οι πτήσεις και το κορυφαίο που διάβασα ένας έλεγε πως ενώ ήταν μπροστά για boarding, του είπαν πως δεν μπαίνεις γιατί άργησες (και περίμενε ήδη εκεί κάμποση ώρα!). :dizzy: :help:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#569125 αυτο που αργουν οι πτησεις ισχυει,και αργουν πολυ,δεν μιλαμε για 10-20 λεπτα.
Τον τελευταιο μηνα εχω φαει 2 φορες απο 1ωρα και 45 λεπτα.
Άβαταρ μέλους
By fokion
#569610


πολλές απορείες...
ΝΟΤΑΜ???
Follow Me?
Ασύρματοι??
Εστω ο Πυργος?
Άβαταρ μέλους
By gianik
#569612 Υπάρχει κάποιος τρόπος να βρούμε σε πτήση που έχουμε ας πούμε σε 1 μήνα από τώρα σε τι θέση μας έχει βαλει το σύστημα της αεροπορικής;

.
Άβαταρ μέλους
By MIXOStsi
#569616 Αν κάνεις check in, στο λέει...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#569619
gianik έγραψε:Υπάρχει κάποιος τρόπος να βρούμε σε πτήση που έχουμε ας πούμε σε 1 μήνα από τώρα σε τι θέση μας έχει βαλει το σύστημα της αεροπορικής;

.


Γιάννη συνήθως με Aegean πετάς. Εκεί λοιπόν δεν υπάρχει δυνατότητα για checkin νωρίτερα ούτε επί πληρωμή (δεν ξέρω αν μπορεί να γίνει τηλεφωνικά). ΜΟΝΟ κατά τη διάρκεια της κράτησης, αν θυμάμαι καλά, έχεις τη δυνατότητα να επιλέξεις θέση.
Στις άλλες low budget πληρώνεις το αντίτιμο και κάνεις όποτε θες checkin
Άβαταρ μέλους
By gianik
#569621 Πλέον κ στην Aegean επιλέγεις θέση επί πληρωμή οπότε θες..
Οι μέχρι την σειρά 15 έχουν 12 ευρώ ανά διαδρομή, εκτός των εξόδων κινδύνου που έχουν 16.

.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#569624 Γκαντέμη :x
Πήγα να το επιβεβαιώσω και έφαγα πόρτα :lol:

Η Είσοδος στην υπηρεσία “My Aegean” καθώς και η εγγραφή στο aegeanair.com & στο πρόγραμμα Miles+Bonus, βρίσκονται προσωρινά εκτός λειτουργίας λόγω προγραμματισμένης συντήρησης. Παρακαλούμε δοκιμάστε αργότερα.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#569836
gianik έγραψε:Πλέον κ στην Aegean επιλέγεις θέση επί πληρωμή οπότε θες..
Οι μέχρι την σειρά 15 έχουν 12 ευρώ ανά διαδρομή, εκτός των εξόδων κινδύνου που έχουν 16.


Όντως, σ'αφήνει να επιλέξεις θέση, αλλά checkin ΔΕΝ μπορείς να κάνεις. Αυτό σημαίνει ότι μπορείς να επιλέξεις νωρίτερα ΜΟΝΟ θέση επί πληρωμή. Γιατί να το κάνεις αυτό όμως; Εγώ μπαίνω με το που ανοίξει το checkin και βρίσκω μεγάλη ποικιλία. Παλιότερα μάλιστα που ήταν και δωρεάν η έξοδος κινδύνου, την είχα προλάβει κανά δυο φορές :metalo: