Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#506583 Αυτό μέχρι στιγμής το λες και θετικό :shifty:

< >
Άβαταρ μέλους
By elteo
#506586 Ωχ σου αρέσει η μασχαλίλα. :s_omg :lol:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#506588 Τι μασχαλίλα... έχουμε γίνει παραλία εδώ :shifty:

< >
Άβαταρ μέλους
By krom
#508494 AESTHETICS INTENSIFIES




επιτέλους με μουσική της προκοπής
Άβαταρ μέλους
By drdino
#508595 Γαμάτο. Αυτό που πάντα έχω απορία για τα Ιαπωνικά μαχητικά είναι γιατί έχουν λεζάντα σε κάθε πάνελ. Το ίδιο συμβαίνει και στα f15 τους.
Άβαταρ μέλους
By Morx
#508637 H εκφραση μου βλεποντας το παραπανω βιντεο.

Εικόνα


Πολυ ωραιες ληψεις! :metalo:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#508640
Κώδικας: Επιλογή όλωνJapan Air Self Defense Force, Hyakuri Base is operated by three Phantom units


3? Εμείς γιατί τα αποσύραμε? Οι ιάπωνες γιατί δεν τα αποσύρουν? :s_scratchhead
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#508648
drdino έγραψε:Γαμάτο. Αυτό που πάντα έχω απορία για τα Ιαπωνικά μαχητικά είναι γιατί έχουν λεζάντα σε κάθε πάνελ. Το ίδιο συμβαίνει και στα f15 τους.
Μήπως για να βρίσκουν πιο κομμάτι πάει που άμα το βρουν διαλυμένο;
Λίγο μακάβριο
Άβαταρ μέλους
By 224v
#508793


στην Τουρκια.....συνωστισμος!!! στα αεροδρομια, ευτυχως υλικες ζημιες μονο
Άβαταρ μέλους
By fokion
#509582 http://www.zougla.gr/money/busines-stor ... -vasilakis

Φτωχότερος είναι πλέον ο επιχειρηματικός κόσμος καθώς την Πέμπτη έφυγε από τη ζωή σε ηλικία 78 ετών ο επιχειρηματίας και ιδρυτής της Aegean, Θεόδωρος Βασιλάκης. Τα τελευταία χρόνια ο εκλιπών υπέφερε από σοβαρό πρόβλημα υγείας.

Η εξόδιος ακολουθία θα τελεστεί το Σάββατο, 19 Μαΐου, στις 12:30, στον Ιερό Ναό Μεταμορφώσεως Σωτήρος, στην Κηφισιά.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#509744 Μόλις το έμαθα... Αεροπλάνο cargo σηκώθηκε από ATH για SKG και 10 λεπτά μετά την απογείωση έσβυσαν όλα στο cockpit... :omg: :help: :lipsealed: Όλα όμως! Ο πιλότος δήλωσε mayday και γύρισε για αναγκαστική προσγείωση στο Ελ. Βενιζέλος και ευτυχώς με restart του APU δούλεψαν τα όργανα...

Ο συγκυβερνήτης κατέβηκε άσπρος, μπράβο του, εγώ θα είχα κατέβει με το βρακί καφέ... :ninja:

Πάντως ήρθε SKG με καθυστέρηση 2 ώρες, μικρό το κακό...

Φαντάζομαι τώρα θα τρέχει πολύ κόσμος... Γιατί προφανώς παίζουν και ποινικές ευθύνες ΑΝ αποδειχθεί κάτι.
Άβαταρ μέλους
By corsair
#509748
markvag έγραψε:Μόλις το έμαθα... Αεροπλάνο cargo σηκώθηκε από ATH για SKG και 10 λεπτά μετά την απογείωση έσβυσαν όλα στο cockpit... :omg: :help: :lipsealed: Όλα όμως! Ο πιλότος δήλωσε mayday και γύρισε για αναγκαστική προσγείωση στο Ελ. Βενιζέλος και ευτυχώς με restart του APU δούλεψαν τα όργανα...

Ο συγκυβερνήτης κατέβηκε άσπρος, μπράβο του, εγώ θα είχα κατέβει με το βρακί καφέ... :ninja:

Πάντως ήρθε SKG με καθυστέρηση 2 ώρες, μικρό το κακό...

Φαντάζομαι τώρα θα τρέχει πολύ κόσμος... Γιατί προφανώς παίζουν και ποινικές ευθύνες ΑΝ αποδειχθεί κάτι.


Σε 1-2 ωρες δλδ τακτοποιησαν την οποια βλαβη που προκαλεσε το blackout και πεταξε?

Ποινικες ευθυνες για ποιο πράγμα?
Άβαταρ μέλους
By corsair
#509750 ps: Αν ο συγκυβερνητης ασπρισε απο ενα blackout.... τι να πει και αυτος που βρεθηκε μισός εξω και τα ηλεκτρονικα εφυγαν απο το παραθυρο? --> http://avherald.com/h?article=4b890953&opt=0

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By drdino
#509772
corsair έγραψε:
markvag έγραψε:Μόλις το έμαθα... Αεροπλάνο cargo σηκώθηκε από ATH για SKG και 10 λεπτά μετά την απογείωση έσβυσαν όλα στο cockpit... :omg: :help: :lipsealed: Όλα όμως! Ο πιλότος δήλωσε mayday και γύρισε για αναγκαστική προσγείωση στο Ελ. Βενιζέλος και ευτυχώς με restart του APU δούλεψαν τα όργανα...

Ο συγκυβερνήτης κατέβηκε άσπρος, μπράβο του, εγώ θα είχα κατέβει με το βρακί καφέ... :ninja:

Πάντως ήρθε SKG με καθυστέρηση 2 ώρες, μικρό το κακό...

Φαντάζομαι τώρα θα τρέχει πολύ κόσμος... Γιατί προφανώς παίζουν και ποινικές ευθύνες ΑΝ αποδειχθεί κάτι.


Σε 1-2 ωρες δλδ τακτοποιησαν την οποια βλαβη που προκαλεσε το blackout και πεταξε?

Ποινικες ευθυνες για ποιο πράγμα?


Ήρεμα βρε Μάρκο :lol:

Όλα=και τα standby; Ενδιαφέρον failure mode, όπως και το τι σχέση έχει το restart της apu. Ποινικές=; :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#509780
corsair έγραψε:ps: Αν ο συγκυβερνητης ασπρισε απο ενα blackout.... τι να πει και αυτος που βρεθηκε μισός εξω και τα ηλεκτρονικα εφυγαν απο το παραθυρο? --> http://avherald.com/h?article=4b890953&opt=0

Εικόνα


Golf είναι και τους πέφτουν τα παράθυρα συνέχεια; :hmmm: