Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By elteo
#607378
mousatos έγραψε:ήθελα να'ξερα ποιός μακάκας έδωσε εντολή σε στρατιωτικά ελικόπτερα να κάνουν κύκλους γύρω και μέσα από την πόλη βραδιάτικα επί μια ώρα. Επί μια ώρα κύκλους σε ζευγάρια σε χαμηλό ύψος, χρησιμότητα ΜΗΔΕΝ. Μας ζάλισαν τα κεφάλια.


Άσκηση Παρμενίων 2019.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#607381 i know , μα κύκλους πάνω από την πόλη σε χαμηλό ύψος; :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By melos86
#607382 Αυτο το νοημα εχει η ασκηση! Αληθοφανεις συνθηκες...
Νταξ μια φορα ειναι, δεν εγινε και τιποτα! Ασε που ειναι και εντυπωσιακο να το ακους! :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By nEK
#608126 Και τι ακριβως ασκηση ειναι αυτη, οι κυκλοι ή ζιγκζαγκ κινησεις πανω απο μια περιοχη και ποσο μαλλον μια πολη?
Άβαταρ μέλους
By bill33
#609633 Κάτι που μου συμβαίνει δεύτερη φορά :κλείνω εισιτήρια Αγγλία (ryanair)->Ελλάδα (wizz)-> Αγγλία. Στην wizz μου βγάζει τιμές σε € οπότε ήθελα να δω πόσο είναι σε £.
98,99€ και όταν άλλαξα το νόμισμα σε £ ήταν 94κάτι.Το άφησα να δείχνει τιμές σε € και πλήρωσα με κάρτα που είναι σε λίρες.Η χρέωση στην κάρτα ήταν 86,76£ :ninja: Βug?Glitch? Dont care!!! :s_biggrin
Για κοιτάτε το όσοι έχετε revolut κλπ ,;oτι γλυτώνεις καλό είναι.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#609635 Το προκαθορισμένο νόμισμα που χρεώνονται τα εισητήρια είναι αυτό της πόλης αναχώρησης, οπότε αν κλείσεις 2 απλά εισητήρια θα είναι το ένα σε λίρες και το άλλο σε ευρώ. Τίποτα παράξενο εδώ.

Με δεδομένο ότι η £ έχει κάνει ράλι τις τελευταίες μέρες (λόγω ελπίδας να βρεθεί τελικά συμφωνία για το brexit) και είναι αυτή τη στιγμή στο 1.16€. Άρα σε έκλεψαν στη μετατροπή. :(
Άβαταρ μέλους
By bill33
#609638 Αν άλλαζα νόμισμα στο site για να πληρώσω σε λίρες θα πλήρωνα 94κάτι λίρες.Αφησα να κάνει την μετατροπή η mastercard και βγηκε τόσο.Στην μεταττροπη με "έκλεψαν" 1,51€.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#612207 Αυτά ακόμα είναι καθηλωμένα ? :s_omg
Άβαταρ μέλους
By markvag
#612215 Αφού δεν λύθηκε το θέμα... Εσύ θα πετούσες με ένα τέτοιο;;; :lol:

Και τα Α380 είχαν καθηλωθεί για ένα 9μηνο κάποια στιγμή...
Άβαταρ μέλους
By elteo
#612216 Το σχόλιο μου πάει στο ότι ακόμα δεν βρήκαν λύση???!!!
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#612220
elteo έγραψε:Το σχόλιο μου πάει στο ότι ακόμα δεν βρήκαν λύση???!!!

μωρε την λυση την βρηκαν απο την πρωτη μερα.. το θεμα ειναι οτι τωρα ολοι οι φορεις ζητανε να κανουν τις δικες τους δοκιμες οποτε πρεπει ολα να ειναι σενιαρισμενα αλλιως.. :metalo: :lipsealed: