Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Chris
#654777 Χθες ρωτησα την KLM γιατι εχει αργησει το δικο μου, μου ειπαν να τους ξαναενοχλησω μετα τις 6 εβδομαδες καθυστερηση. Η transavia το πασχα ειχε κανει ακριβως ενα μηνα
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#654780 Μου είπαν εντός μιας εβδομάδας θα είναι έτοιμο
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#654954
Dimitris_P έγραψε:Μου είπαν εντός μιας εβδομάδας θα είναι έτοιμο

Κι εμένα τόσο χρειάστηκε, 7-10 μέρες.
Ακατανόητο, βέβαια, γιατί. Αντίστοιχα σε εισιτήριο με Volotea, η πίστωση σε voucher από το site γίνεται ακαριαία. Δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνουν οι άλλοι μια βδομάδα.
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#656995
Άβαταρ μέλους
By A-Viper7
#658658 Μόλις πέρασε ένα Αντόνοφ καμιά "200αριά" μέτρα πάνω από το σπίτι μου. :omg: :omg: :omg: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#658713
A-Viper7 έγραψε:Μόλις πέρασε ένα Αντόνοφ καμιά "200αριά" μέτρα πάνω από το σπίτι μου. :omg: :omg: :omg: :metalo:


Nαι κι εγώ το άκουσα (δεν το είδα) και σκέφτηκα αυτό το αεροπλάνο θα πρέπει να πετά πολύ χαμηλά και υπέθεσα ότι ήταν πυροσβεστικό, αλλά πυρκαγιά δεν είχαμε :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#659457 Όταν οι Καναδοί δοκίμασαν το MiG 29 Fulcrum και έπαθαν ένα κοκομπλόκο... https://www.thedrive.com/the-war-zone/3 ... -qQj2Ph0sw

Όταν δε το δοκίμασαν οι Ισραηλινοί είπαν όταν δεν έχουν ξανaδεί τέτοιο dogfighter!!! :superman:
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#659504 Ασύρματοι οφ τσεκ
Ραντάρ δεν είχαν τσεκ
Κοντεψαν να μείνουν από καύσιμα τσεκ
Άρχισαν να βγαίνουν εκτός πορείας ενώ ήταν σε σχηματισμό με τα F-15 F-18... βότκα στο κοπκιτ :hmmm:
Εντάξει είχαν καλή απόκριση στο γκάζι , οι μετακαυστηρες άκουγαν αμέσως :metalo:
Παραδέχομαι ότι αν τα έφτιαχναν οι Αμερικανοί θα στοίχιζαν 2φορες πάνω :lol:

ΥΓ Στο άρθρο που παρέθεσε ο realzeus υπάρχει μια από τις πιο όμορφες αεροπορικές φωτό που έχω δει, η στιγμή που τα F-15 "αναχαιτίζουν" τα Mig -29 κάπου στην Αλάσκα.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#659524
MONMAN έγραψε:Ασύρματοι οφ τσεκ
Ραντάρ δεν είχαν τσεκ


Μηχανήματα είναι και χαλάνε. Εσύ ξέρεις πολύ καλά σε πόσες ασκήσεις έχουμε "μείνει" από ασυρμάτους και μιλούσαμε με τα κινητά... :whistlink: Έχω δεχθεί Τμηματική Δτγη έναρξης επιχειρήσεων "Κεραυνός Τώρα" όταν χτύπησε το κινητό μου, επειδή δεν έπιανε κανένας από τους 2 VRC του Ουλαμαγικού... :help:
Όσο για το ραντάρ, έχω την βεβαιότητα ότι ήταν επίτηδες, καθώς δεν θα έδιναν σε πιλότο του ΝΑΤΟ α/φ με ενεργό radar, ώστε να μελετήσει την λειτουργία του.


MONMAN έγραψε:μια από τις πιο όμορφες αεροπορικές φωτό που έχω δει


Πραγματικά όμορφη, αν και δεν φαίνονται τα α/φ.


ΥΓ:

After touchdown, the Soviets made efforts to ensure Wade didn’t speak immediately to the media. Instead, he was ushered back to the pavilion where he was plied with no fewer than three tumblers of vodka, as he and his hosts toasted the jet, Wade, and then the Soviet Union. “Those boys drank it straight down,” remembers Wade — who did the same. “I don’t really know a lot that went on after that in the pavilion… I was pretty drunk,” he remembers.

Μα πόσο Γιωτάς πια, με 3 ποτηράκια βότκα να μην θυμάται τι του γίνεται... :lol: (Με την προϋπόθεση ότι μιλάμε για 40άρα βότκα. Έχω δοκιμάσει 97% ρώσικη, και εκεί και με ένα ποτήρι την "ακούς" καλά...)
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#659539
REALZEUS έγραψε:



MONMAN έγραψε:μια από τις πιο όμορφες αεροπορικές φωτό που έχω δει


Πραγματικά όμορφη, αν και δεν φαίνονται τα α/ Φ


Φαίνεται όμως πολύ ωραία ο ελιγμός ο ένας κατευθείαν στα εισερχόμενα και ο άλλος κόβει δεξιά για να έρθει από πίσω
Η ομορφιά είναι στα χρώματα του ουρανού και στα σύννεφα από κάτω ...

Καλά αυτό με την βότκα ύποπτο ...Ποιος ξέρει τι είχε μέσα :s_wacko
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#659563 Τρια σφηνακια βοτικα ξεροσφυρι και το ενς πανω στο αλλο, (αν εχετε πιιει ποτε με Ρωσους καταλαβαινετε τι λεω) σε πιλοτο* που πριν εκανε σβουρες και εργαζοταν σκληρα με το πνευμα του... τι ειναι παραξενο στο να ζαλιστηκε?

*τυπος σιγουρα λιγα κιλα, fit οχι πατσοκοιλιας, νηστικος χωρις ξυγκια στο στομαχι και λογω επαγγελματος "bottle to throttle" εγκρατης στο ποτο, οχι τελειωμενος ξενυχτης να ρωταει "αδερφια εδω ειναι το σπιτι μου?" τους γειτονες...
+ καποια συγγραφικη αδεια, για να τονισει οτι οι ομολογοι του το ετσουζαν γενικως
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#659569 Σιγά εσύ Trident με τις άπειρες ώρες. :lol:
Που να 'ξερες τι πίναμε μετά από ασκήσεις, στραταίοι, ναυταίοι κι αεροπόροι. Που βάζαμε τα 680 Μ3 να μπλοκάρουν την είσοδο του όρχου γιατί δήθεν έπαθαν αβαρία... :innocent: