Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#563786 Είναι αυτό που λέει ο citastak. Αλλαγή παραστάσεων.
Κι εγώ τελευταία βαριέμαι συγκλονιστικά τα επαγγελματικά ταξίδια. Π.χ., με μεγάλη ανακούφιση δεν θα πάω τελικά στο Bilbao τον Μάιο. Ακολουθεί Ρώμη τον Σεπτέμβρη και Ντουμπάι τον Νοέμβρη, τα οποία δε βλέπω να αποφεύγω. Αν πήγαινα διακοπές θα το σκεφτόμουν διαφορετικά. Για δουλειά όμως... nein... καλύτερα εντός έδρας.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#563787 Ναι το ξέρω. Ο γαμπρός μου επί χρόνια έκανε ταξίδια εντός Ελλάδος, είτε με αμάξι είτε αλλιώς. Αλλά εγώ έβαλα το " :inlove: " κυρίως για το εξωτερικό και για εργένηδες ή σκέτο ζευγάρι. Εννοείται είναι αποτρεπτικό όταν έχεις οικογένεια ή κουραστικό όταν πηγαίνεις συνέχεια/συχνά στο ίδιο μέρος
Άβαταρ μέλους
By mirage
#563790 Καταλαβαίνεις βεβαια πως πας για δουλειά, είτε εχεις οικογένεια είτε όχι, κι όχι για βόλτες με τα μποτάκια για χιόνι.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#563792 Εγώ πάντως τα Scarpa τα φοράω στο χιόνι, κι ας είμαι για δουλειά.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#563795 Εσύ έχεις μπει στην καταψυξη. Εγώ λέω να βάλω το μαγιω και να πάω για ένα μπλουμ στην πισίνα.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#563797
drdino έγραψε:Εγώ πάντως τα Scarpa τα φοράω στο χιόνι, κι ας είμαι για δουλειά.



Σε ειχα δει 1 μερα στο Ελ Βε ,ντραπηκα να σου μιλησω ,συνοδευοσουν... :inlove:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#563798 Εικόνα

Ήταν ο σωσίας μου μάλλον, έχω άπειρα χρόνια να περάσω απο το Ελ Βενιζέλ
Άβαταρ μέλους
By VPap
#563805
funkyreverend έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:Αδιάκριτος 2: Τι δουλειά είναι αυτή με τόσα ταξίδια; :inlove:


Θα σοκαριστείς πιστεύω αν ακούσεις πόσοι δεν το βλέπουν καθόλου :inlove: τόσο ταξίδι. Για την ακρίβεια, είναι από τις πιο κλασσικές αιτίες αναζήτησης νέας θέσης ή εταιρίας.

+1
Άβαταρ μέλους
By citastak
#563806 Εγώ είμαι ακόμα στη φάση που δεν περνάω άσχημα, αρκεί να μην είμαι 3η μέρα μακρυά από το σπίτι.
Το κάνω από το 2012, οπότε είναι λίγα τα χρόνια. Κυρίως Ευρώπη και λιγότερο Ελλάδα.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#563809 Ειναι τελειως στον ανθρωπο. Μια ζωη ζηλευα ενα κολλητο που ταξιδευει συνεχεια, ενα σαββατο ομως (πριν τη μεγαλη δευτερα) εκει που πιναμε καφε τον πηραν τηλ και του ειπαν: φτιαξε βαλιτσες, αυριο 6 το πρωι παιρνεις το αεροπλανο για αλγερι με ανταποκριση παρισι, χαλασε το καραβι.

Αγνωστη διαρκεια επισκεψης, ολα τα πλανα για πασχα στον αερα.

Εκει καταλαβα πως δε θα μπορουσα να ζησω ετσι. Αυτος ομως γουσταρει φουλ. Το ιδιο κι ο πατερας μου οδικως ολη τη νοτια ελλαδα.


< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#563810
funkyreverend έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:Αδιάκριτος 2: Τι δουλειά είναι αυτή με τόσα ταξίδια; :inlove:


Θα σοκαριστείς πιστεύω αν ακούσεις πόσοι δεν το βλέπουν καθόλου :inlove: τόσο ταξίδι. Για την ακρίβεια, είναι από τις πιο κλασσικές αιτίες αναζήτησης νέας θέσης ή εταιρίας.

+10000

οταν μιλαμε με φιλους και τους λεω θα παω Μυκονο,Σαντορινη Παρο Λεσβο Κρητη κλπ αρε κωλοφαρδε μου λενε ολοι,ολο ταξιδακια,αλλαζεις παραστασεις,δεν μπουχτιζεις κλπ
Ελα να σε παρω ενα μηνα μαζι, να δεις τη κωλοφαρδια εχω. :twisted:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#563817
Chris έγραψε:Ειναι τελειως στον ανθρωπο. Μια ζωη ζηλευα ενα κολλητο που ταξιδευει συνεχεια, ενα σαββατο ομως (πριν τη μεγαλη δευτερα) εκει που πιναμε καφε τον πηραν τηλ και του ειπαν: φτιαξε βαλιτσες, αυριο 6 το πρωι παιρνεις το αεροπλανο για αλγερι με ανταποκριση παρισι, χαλασε το καραβι.

Αγνωστη διαρκεια επισκεψης, ολα τα πλανα για πασχα στον αερα.

Εκει καταλαβα πως δε θα μπορουσα να ζησω ετσι. Αυτος ομως γουσταρει φουλ. Το ιδιο κι ο πατερας μου οδικως ολη τη νοτια ελλαδα.


< >


Η αληθεια ειναι όπως πάντα στη μέση. Φυσικά αυτή η άγνωστη διάρκεια ειναι κάποιες φορές κουραστική ειδικα αν έχεις οικογένεια κτλ και αν συμβαίνει ιδιαίτερα συχνά. Απλα παντα το ταξίδι για δουλειά παραμένει ταξιδι για δουλειά ακόμα κι αν ειναι για 2 ώρες. Εγώ πάντως εκτιμώ παρα πολυ το σπάσιμο της ρουτίνας του γραφείου οταν ταξιδευω.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#563820
mirage έγραψε:Απλα παντα το ταξίδι για δουλειά παραμένει ταξιδι για δουλειά ακόμα κι αν ειναι για 2 ώρες.


Συνενα.

mirage έγραψε:Εγώ πάντως εκτιμώ παρα πολυ το σπάσιμο της ρουτίνας του γραφείου οταν ταξιδευω.


Και άλλο συνενα.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#563854 Όπως πάντα, όλα είναι θέμα συνθηκών. Αν η δουλειά στην βάση σου είναι χαλαρή, το να ξενιτεύεσαι είναι σπάσιμο. Αν όμως πήζεις, είναι πολλές φορές προτιμότερο το να πας εκτός, ειδικά όταν μπορείς να κάνεις το δικό σου πρόγραμμα και δεν έχεις κανέναν πάνω από το κεφάλι σου.