Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#560494 Οκ. Και στη Φρανκφούρτη απεργούν αύριο. Το πρώτο παίζει να 'ναι μούφα ή ακόμα και αλήθεια το πιο πιθανό να αναιρεθεί (λέω εγώ τώρα), το δεύτερο όμως προκαλεί μεγάλο πλήγμα, αφού Φρανκ είναι από τα μεγαλύτερα αεροδρόμια, σωστά;
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#560498 Για μουφα δεν νομίζω. Από χθες το μεσημέρι την έχουν την ανακοίνωση και σίγουρα μια τέτοια δημοσίευση θα την έπαιρναν χαμπάρι κάποιοι υπεύθυνοι από χθες έως τώρα.
Θα θυμωσαν για το κράξιμο της Τιμισοαρα...

.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#560507 δεν μπορώ να καταλάβω την λογική της ryanair.. :vava:



από τα πιο δυνατά της δρομολόγια και το σταματάει;;;; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#560509
Dimitris_P έγραψε:Οκ. Και στη Φρανκφούρτη απεργούν αύριο. Το πρώτο παίζει να 'ναι μούφα ή ακόμα και αλήθεια το πιο πιθανό να αναιρεθεί (λέω εγώ τώρα), το δεύτερο όμως προκαλεί μεγάλο πλήγμα, αφού Φρανκ είναι από τα μεγαλύτερα αεροδρόμια, σωστά;
Και να είναι πλήγμα οι άνθρωποι έχουν δικαίωμα στην απεργία. Οι connecting passengers θα αντιμετωπίσουν καθυστερήσεις. Όλοι οι υπόλοιποι απλα δεν θα πετάξουν.
Όσο για την Ryan μην τα ξαναλέμε. Γεμάτα αεροπλάνα δε σημαίνουν και κέρδη.
Άβαταρ μέλους
By skous
#560511
gianik έγραψε:δεν μπορώ να καταλάβω την λογική της ryanair.. :vava:



από τα πιο δυνατά της δρομολόγια και το σταματάει;;;; :hmmm:


Money talks


< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#560540 Αυτό είναι τεράστιο πλήγμα για τους Θεσσαλονικείς, που την χρησιμοποιούσαν κατά κόρον για να έρχονται στα μέρη μας... Τώρα, και μέχρι να τελειώσει το τρένο, ΚΤΕΛ ή αμαξάκι και διόδια.
:s_rofl
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#560544
gianik έγραψε:δεν μπορώ να καταλάβω την λογική της ryanair.. :vava:
από τα πιο δυνατά της δρομολόγια και το σταματάει;;;; :hmmm:

Μήπως μετά το πατατράκ με Τιμισοάρα έπεσε εμπάργκο και βαράνε μύγες;
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#560570 Μπα, δεν λειτουργούν έτσι αυτά. Είναι business
Ήταν προγραμματισμένο να το σταματήσουν. Προκάλεσαν όμως, δοθείσης της ευκαιρίας, το σκηνικό με την Τιμισοάρα ώστε -και καλά-να φάνε κράξιμο και να το παίξουν-και καλά-θιγμένοι για να πιστέψει ο καημένος γκοζμάκης ότι τσαντίστηκε η κυρία Ράιαν και πήρε τα μπογαλάκια της.
Not θα έλεγα
Άβαταρ μέλους
By citastak
#560593 Πέταξα προχτες με Ryan για Σόφια ύστερα από 2-3 χρόνια.
Φτάνω στο αεροδρόμιο 1 ώρα και, πιο πριν, και ο πίνακας γράφει boarding.
Μπα, λέω. Και ξεκινάω για το gate.
Και περπατούσα, περπατούσα.... Μετά θυμήθηκα το νέο terminal για τις low cost στο Βενιζέλο.
Και....ποτέ ξανά :)
Επιστροφή με Aegean, και μετά από 6 μήνες γενεθλίων συμπλήρωσα τα μίλια ανανέωσης για τη χρυσή μέχρι τον Σεπτέμβριο του 2020.
Από εδώ και στο εξής τα μίλια αναβάθμισης δεν μετράνε. Έχει νόημα να ανοίξω έναν επιπλέον λογαριασμό στο ίδιο alliance και να τα βάζω εκεί; Αλλά από την άλλη θα χάνω τον πολλαπλασιαστή στα μίλια εξαργύρωσης της χρυσής. Έχω τουλάχιστον 8 ταξίδια (16 πτήσεις) μέχρι το καλοκαίρι.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#560599
Anonymous Founder έγραψε:Αυτό είναι τεράστιο πλήγμα για τους Θεσσαλονικείς, που την χρησιμοποιούσαν κατά κόρον για να έρχονται στα μέρη μας... Τώρα, και μέχρι να τελειώσει το τρένο, ΚΤΕΛ ή αμαξάκι και διόδια.
:s_rofl


Πάρτυ στην Aegean σήμερα... :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#560608
markvag έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Αυτό είναι τεράστιο πλήγμα για τους Θεσσαλονικείς, που την χρησιμοποιούσαν κατά κόρον για να έρχονται στα μέρη μας... Τώρα, και μέχρι να τελειώσει το τρένο, ΚΤΕΛ ή αμαξάκι και διόδια.
:s_rofl


Πάρτυ στην Aegean σήμερα... :lol: :lol:


Kαι στα ΚΤΕΛ και στον ΟΣΕ και στα διόδια ... :lol:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#560610
citastak έγραψε:Πέταξα προχτες με Ryan για Σόφια ύστερα από 2-3 χρόνια.
Φτάνω στο αεροδρόμιο 1 ώρα και, πιο πριν, και ο πίνακας γράφει boarding.
Μπα, λέω. Και ξεκινάω για το gate.
Και περπατούσα, περπατούσα.... Μετά θυμήθηκα το νέο terminal για τις low cost στο Βενιζέλο.
Και....ποτέ ξανά :)
Επιστροφή με Aegean, και μετά από 6 μήνες γενεθλίων συμπλήρωσα τα μίλια ανανέωσης για τη χρυσή μέχρι τον Σεπτέμβριο του 2020.
Από εδώ και στο εξής τα μίλια αναβάθμισης δεν μετράνε. Έχει νόημα να ανοίξω έναν επιπλέον λογαριασμό στο ίδιο alliance και να τα βάζω εκεί; Αλλά από την άλλη θα χάνω τον πολλαπλασιαστή στα μίλια εξαργύρωσης της χρυσής. Έχω τουλάχιστον 8 ταξίδια (16 πτήσεις) μέχρι το καλοκαίρι.


Να μου τα μεταφέρεις εμένα παίζει; :lol: Είμαι silver
Άβαταρ μέλους
By citastak
#560623 Δεν παίζει, το ρώτησα μήπως τα έστελνα στον αδερφό που μένει εξωτερικό και μαζεύει.
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#560625 Στο κράξιμο και στα σχόλια στο fb έδωσε μια απάντηση:
Εικόνα

Προσωπική μου άποψη, η αρχική ανακοίνωση της για ένα τόσο σημαντικό δρομολόγιο όπως το Αθήνα Θεσσαλονίκη που την διεκπεραιωνουν μόνο δύο με την μια να είναι αυτή, είναι επιπέδου τουλάχιστον air bahal...
Φυσικά δικαίωμα τους να κάνουν ότι θέλουν αλλά όπως και να έχει, το γιατί θα μπορούσαν να το αναφέρουν.

Ο Μάρκος πριν πολύ καιρό είχε αναφέρει για κάτι αυξήσεις της Fraport σε μαγαζιά κλπ. Τους αυξησαν και σ' αυτούς κάτι?
Μου φαίνεται λίγο απίθανο να μην "συμμετέχει" σε όλο αυτό η Fraport...
Άβαταρ μέλους
By mirage
#560627 Η Ryanair προφανώς αποφάσισε να γεμίζει τα αεροπλάνα για το εξωτερικό με άλλο τρόπο από το να καίει λεφτά στο Αθήνα - Θεσσαλονίκη. Έτσι δούλευε, δουλεύει και θα δουλεύει στο πως κανονίζει το πτητικό της έργο μια low cost εταιρεία.