Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#558853 Τους φερνουν με πουλμαν αφου κοιμηθηκαν στο αεροδρομιο το βραδυ

< >
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#558854
elteo έγραψε:
mirage έγραψε:Καθαρός είναι. Προσγειωθηκε πριν λιγο η Ryanair απο Αθήνα.


Τους άλλους πήγαν και τους παράτησαν στην Τιμισοάρα (Ρουμανία) και έφυγαν. :slap:

Πτήση Λονδίνο- Θεσσαλονίκη. :omg:
Που να' ναι καλά ο Αυτιάς που έλαβε SMS τους στις 2 τα ξημερώματα και διέταξε τον υπουργό να στείλει αεροπλάνο να τους φέρει!!! Νομίζω οδικώς έρχονται.

ΥΓ. Τραγικά αγεωγράφητος και εγώ νόμισα ότι η Τιμισοαρα είναι πόλη της κεντρικής Αφρικής... και σκεφτόμουν μια χαρά στην ζέστη κόλλησαν!
Άβαταρ μέλους
By elteo
#558856
bibendum έγραψε:Τους φερνουν με πουλμαν αφου κοιμηθηκαν στο αεροδρομιο το βραδυ

< >


Το οποίο αεροδρόμιο είναι επιπέδου Μυτιλήνης και βγάλε.

cosneo έγραψε:
elteo έγραψε:
mirage έγραψε:Καθαρός είναι. Προσγειωθηκε πριν λιγο η Ryanair απο Αθήνα.


Τους άλλους πήγαν και τους παράτησαν στην Τιμισοάρα (Ρουμανία) και έφυγαν. :slap:

Πτήση Λονδίνο- Θεσσαλονίκη. :omg:
Που να' ναι καλά ο Αυτιάς που έλαβε SMS τους στις 2 τα ξημερώματα και διέταξε τον υπουργό να στείλει αεροπλάνο να τους φέρει!!!

ΥΓ. Τραγικά αγεωγράφητος και εγώ νόμισα ότι η Τιμισοαρα είναι πόλη της κεντρικής Αφρικής... και σκεφτόμουν μια χαρά στην ζέστη κόλλησαν!


Και έλεγε επίσης γιατί δεν τους πήγαν Καβάλα. Η Καβάλα δεν έχει κλειστό αεροδρόμιο λόγω ανακαίνισης ανακατασκευής; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#558860 Νομίζω ανοιχτό είναι. Το άκουσα προχθές ότι είχε επιβάτες από έξω όταν το Μακεδονία έκλεισε λόγω χαμηλής νεφωσης μια μέρα πριν τον χιονια.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#558861 Με ποια λογική τους πήγε ο άλλος Ρουμανία τότε; :s_whiteflag

Ryan ρε φίλε..... :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By fokion
#558863 Με την λογική πιο αεροδρομιο εχουν δηλωσει ως εναλλακτικό. ( το οποιο βεβαια το καθοριζει η εταιρεία)
και εξαρταται ΚΑΙ απο το σε πια αεροδρομια εχει η εταιρεία επαρκες προσωπικό, συμφωνιες με ξενοδοχεία ή οτιδηποτε αλλο......

Αλήθεια αν αλληθευει αυτο που μου εχουν μεταφερει εναλλακτικό του Βενιζελου ειναι ( ή ηταν μεχρι προσφατα) τα χανιά.... που σημαινει οτι κουβαλανε ΚΑΙ το εξτρα καυσιμο να φτασουν Χανιά + τα προβλεπόμενα περιθόρια ασφαλειας, οποτε καταλαβαινετε με ποσο "περιττό" βαρος πετανε.......
Άβαταρ μέλους
By corsair
#558867 το προβλημα δεν ειναι οτι προσγειωθηκαν αλλου... λογοι ανωτερας βιας αλλωστε, αλλα το οτι στην κλασσικη πάγια τακτική της Ryan τους πέταξαν τους επιβάτες. Ο νομοθέτης προβλέπει καποιες υποχρεώσεις για την αεροπορική. Αν η αεροπορικη θελει να βγάζει την ουρα της απέξω, οι υπευθυνοι να κρυβονται και να μην δινουν μια λογικη λύση, ισως δεν θα πρεπει να πετάει... τουλάχιστον στην χώρα μας.
Άβαταρ μέλους
By fokion
#558870 Μαρκο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! σου βρηκα πως θα πας δουλεια τη Δευτερα!!

Άβαταρ μέλους
By corsair
#558871
fokion έγραψε:Μαρκο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! σου βρηκα πως θα πας δουλεια τη Δευτερα!!

https://www.youtube.com/watch?v=rDxUD1H9BMQ


το πιθανοτερο ειναι να παει ετσι:

Άβαταρ μέλους
By Arrow
#558872 Δε ξέρω αν φταίνε οι υποδομές του Μακεδονία, οι αεροπορικές ή οι πιλότοι πάντως παίζεις τις μέρες σου κορώνα γράμματα αν θα προσγειωθείς η θα τριγυρνάς 500-600χλμ μακριά σαν την άδικη κατάρα. Χθες 2 πτήσεις της Aegean με διαφορά 5 λεπτών, μία έφτασε μια πήγε Αθήνα αν άκουσα καλά, air Serbia και μια Turkish γιοκ και μετά δε ξέρω τι έγινε. Anyway, αν η Αθήνα ήταν λίγο πιο κοντά δε θα έκλεινα ποτέ Θεσσαλονίκη όταν ο καιρός έχει έστω και την υποψία θέματος.
Και οι άνθρωποι της skyserv θέλουν μια εκπαίδευση για όταν τα πράγματα πάνε στραβά.

< Sport
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#558873
corsair έγραψε:
fokion έγραψε:Μαρκο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! σου βρηκα πως θα πας δουλεια τη Δευτερα!!

https://www.youtube.com/watch?v=rDxUD1H9BMQ


το πιθανοτερο ειναι να παει ετσι:








Ναι, θα βρει στην Καλαμαρια, α) αλανα τοσο μεγαλη να πεταξει το αεροπλανο και β) δρομους να στριψει το ελκηθρο! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



Δεν θα παει για δουλεια :protest:


:s_tongue :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#558875 Νίκο στην Καλαμαριά ΠΟΤΕ δεν καθαρίζουν τους δρόμους. Χαλάει την αισθητική του λευκού τοπίου.
Και σήμερα χωρίς ΟΑΣΘ και ... μετρό μια χαρά είναι για ελκηθρο.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By corsair
#558876
Νίκος Παππάς έγραψε:Ναι, θα βρει στην Καλαμαρια, α) αλανα τοσο μεγαλη να πεταξει το αεροπλανο και β) δρομους να στριψει το ελκηθρο! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



Δεν θα παει για δουλεια :protest:


:s_tongue :s_tongue


Ενα δίκιο για το ελκηθρο το έχεις... για το αεροπλάνο ομως... νομιζω μερικά μέτρα ελευθερα έχουμε στην Καλαμαρια για να σηκώσουμε κανα Carbon Cub SS :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#558892
corsair έγραψε:Εικόνα

Μάρκο να σε δω πως θα το ξεπαγώσεις. Εφυγες και ουτε ενα μουσαμα δεν το εριξες απο πάνω...

Γαμάτο livery πάντως γι αυτό το καιρό. Μπορεί το καλοκαίρι η APU να βαράει υπερωρίες για να μη ψήνεσαι (οριακά) μέσα στη καυτή λαμαρίνα, το χειμώνα όμως στη πρώτη νιφάδα όλα τα eurowhite εξαφανίζονται ενώ αυτό το βλέπεις από μακριά στη πίστα. :svivhaha:

@cosneo: Κερασούντος βλέπουμε στη φωτογραφία; Μια χαρά δείχνει.
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#558898
Zorz έγραψε:@cosneo: Κερασούντος βλέπουμε στη φωτογραφία; Μια χαρά δείχνει.


Ναι.
Και τώρα έχει καθαρίσει και περισσότερο. Πατηθηκε από το πρωί από αυτοκίνητα και πριν λίγο πέρασε και το 5αρι.