Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By gianik
#427085 αν έχει κανείς ελεύθερο χρόνο , λέω κάποια πρωινά του Σεπτέμβρη να τα διαθέσω για καμμιά βουτιά για υποβρύχιο ψάρεμα...
Περιοχή Αθήνας (παραλιακή , Βραυρώνα κ.λ.π) , αλλά αν το οργανώσουμε μπορούμε και να πάμε και εκτός (π.χ Σαλαμίνα , Κορινθία κ.λ.π)
Από βδομάδα θα κάνω service το Demka , μάσκες , στολές , βάρη ειναι ο.κ....
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#427103 Για πες μας τι ειναι το Demka...μήκος, λάστιχα κτλ...

Έχω κι εγώ όλο τον εξοπλισμό να σκουριάζει κάπου στο εξοχικό αλλά δυστυχώς θέλουν όλα ανανέωση και δεν το τολμάω.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#427147 75αρι Demka ami II με μουλινε...
Ολο τον εξοπλισμο τον ειχα παρει απο τον Καρτελια στον Αλιμο...
Λαστιχα ,καμπανες κ.λ.π θα αλλαχτουν ολα , δεν θα βαλω πολυ σκληρα , δεν ειμαι ο Κουστω...
Κυριως χταποδάς ειμαι με μεγιστο οριο βαθους~ 4 εως 5 μετρα διοτι συνηθως βουταω μονος μου...
Εννοειται με σημαδουρα ,κοκκινη ( :oops: ) σημαιουλα κ.λ.π...
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#427165 Άμα είσαι χταποδάς ΟΚ. Μικρούλη το demka πάντως. Μόνο για δεύτερο και για θαλάμια κάνει και δεν έχει νόημα να του βάλεις σκληρά λάστιχα. Το μουλινέ είναι τσάμπα βάρος και χαλάει και το ζύγισμα. Τι να το κάνεις σε όπλο με τόσο μικρή εμβέλεια και σε τόσο μικρά βάθη?

Εγώ έχω μία καλοκαιρινή στολή Omer στα 3mm η οποία προφανώς και δε μου κάνει μιας και ήταν αγορασμένη πριν 15+ χρόνια και ένα Pathos 100cm. Είχα πάρει και λεπίδες τρομάρα μου και στην 3η πεδιλιά πάθαινα κράμπα αλλά με 2 πεδιλιές είχες φτάσει 5-6μ. :superman:

Τσέκαρε εδώ. Είναι φίλος. Μιλάμε για πολύ σοβαρό πιστόλι.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#427174 Για τη δουλειά που το θέλω μια χαρά είναι ρε συ το 75αρι.. αν είχα λεφτά τώρα ,θα έπαιρνα μια καλή στολή. Έχω μια 5αρα χειμερινή ,ανάθεμα αν μου κάνει...
Όταν είχα το φουσκωτό έπεφτα σε μέρη παρθένα ,αυτά αναπολώ τώρα.. :(
Ωραίος ο φίλος...
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#427176
gianik έγραψε:Για τη δουλειά που το θέλω μια χαρά είναι ρε συ το 75αρι.. αν είχα λεφτά τώρα ,θα έπαιρνα μια καλή στολή. Έχω μια 5αρα χειμερινή ,ανάθεμα αν μου κάνει...
Όταν είχα το φουσκωτό έπεφτα σε μέρη παρθένα ,αυτά αναπολώ τώρα.. :(
Ωραίος ο φίλος...



Γιάννη; :hmmm:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#427195 Ντάξει για όλους μας έκανε κάποτε ΠΑΣΟΚ! :inlove:

Πέρα από την πλάκα εγώ έχω πει ότι θα ξανασχοληθώ με το άθλημα μόνο εφόσον αποκτήσω πρόσβαση σε πλεούμενο. Αλλιώς δεν έχει νόημα.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#436819 Δεν θυμάμαι να έχουμε σχετικότερο θέμα εδώ, οπότε σας ερωτώ: Ημιαυτόματο αεροβόλο τυφέκιο με βλήματα (pellets) και όχι BBs, για σκοποβολή κήπου σε λογική τιμή; Σκέφτομαι για το Crosman 1077. Ενστάσεις;
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#436822 Δεν ξερω απο αεροβολα αλλα αναρωτιεμαι τι να το κανεις το ημιαυτοματο για σκοποβολη στον κηπο;

Παντως εχετε ενα ωραιο σκοπευτηριο πηλινου στοχου στο Δρακοντιο στον Λαγγαδα, γιατι δεν πας μια βολτα να δεις λιγο αν γουσταρεις;
Ειμαι βεβαιος οτι θα ενθουσιαστεις και θα κολλησεις!
Πες τους οτι σ εστειλαν ο Γιαννης και η Μαρια οι διεθνεις διαιτητες! (Οχι σε τιποτα νεουδια γιατι εχω καμια δεκαρια χρονια να ασχοληθω αλλα και ν ανεβω εκει!)
Άβαταρ μέλους
By corsair
#436832
REALZEUS έγραψε:Δεν θυμάμαι να έχουμε σχετικότερο θέμα εδώ, οπότε σας ερωτώ: Ημιαυτόματο αεροβόλο τυφέκιο με βλήματα (pellets) και όχι BBs, για σκοποβολή κήπου σε λογική τιμή; Σκέφτομαι για το Crosman 1077. Ενστάσεις;


Βλεπω CO2 και στριβω μακρια. Δια, χώσε φράγκα https://www.e-aerovolo.gr/product/1045_ ... --5.5-mm--
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#437022
Y.V έγραψε:Δεν ξερω απο αεροβολα αλλα αναρωτιεμαι τι να το κανεις το ημιαυτοματο για σκοποβολη στον κηπο;


Για εξάσκηση σε πολλαπλούς στόχους με μεγάλη ταχύτητα.


Y.V έγραψε:Παντως εχετε ενα ωραιο σκοπευτηριο πηλινου στοχου στο Δρακοντιο στον Λαγγαδα, γιατι δεν πας μια βολτα να δεις λιγο αν γουσταρεις;
Ειμαι βεβαιος οτι θα ενθουσιαστεις και θα κολλησεις!


Η αλήθεια είναι ότι δεν ασχολήθηκα ποτέ με πήλινο, ήμουν για χρόνια σε κλασικά σκοπευτήρια (τόσο με τυφέκιο όσο και με πιστόλι).


Y.V έγραψε:Πες τους οτι σ εστειλαν ο Γιαννης και η Μαρια οι διεθνεις διαιτητες! (Οχι σε τιποτα νεουδια γιατι εχω καμια δεκαρια χρονια να ασχοληθω αλλα και ν ανεβω εκει!)


Δεν το ήξερα αυτό φίλε μου! Respect και στους δυο σας! :s_howdy


corsair έγραψε:Δια, χώσε φράγκα https://www.e-aerovolo.gr/product/1045_ ... --5.5-mm--


Πως φαίνεται ο άπλας. PCP!!! :yahoo: The best or nothing! :lol:
Πολύ ωραίο πάντως αν και δεν είχα σκοπό να δώσω τόσα χρήματα. Άσε που είναι λίγο σπάσιμο το γέμισμα από την φιάλη.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#437063 Μόλις διαπίστωσα οτι εχει αλάνα που μαζεύονται και πετάνε αεροπλάνα οι ντόπιοι πέντε λεπτά απο το σπιτι στη νεα γειτονιά. Άντε να επανέλθω στο χομπυ γιατι είχε πέσει σε ακινησία