Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By xenos
#406051 Και λίγα του λες.
Άβαταρ μέλους
By KWSN-Men
#406191
fot έγραψε:Εδώ και κάποιες μέρες είμαι με το SE σαν κύρια συσκευή μου.
Η διαφορά σε σχέση με το S7e ειδικά σε οθόνη είναι χαοτική. Ήθελα να το πετάξω.
Δεν μπορούσα να κάνω τίποτα, δεν είχε και back button το οπόιο και έψαχνα συνέχεια. Ούτε το κουμπί του multitasking και ήθελε να πατάς 2 φορές το home button.
Αλλα συνηθίζεται και εν τέλει το μέγεθος βόλεψε απίστευτα.

Το κινητό πάει σφαίρα, η κάμερα πολύ καλή, όμως κατώτερη από το S7 ειδικά στο focus. Οι εφαρμογές στο Store είναι πολύ καλά φτιαγμένες.
Μπαταρία 1 μέρα με λογική χρήση. Με λίγη περισσότερη χρήση ίσως νωρίς το βράδυ να θέλω φορτιστή.
H οθόνη του επίσης δεν μου άρεσε σε σχέση με το Sammy. Όχι τόσο στα χρώματα, όσο στη φωτεινότητα, έξω.
Συμπέρασμα, πλέον που ξαναεπέστρεψα στο S7e, είναι πως αποτελεί μια πολύ πρόταση στα χρήματα που κοστίζει, για εμένα.


Δεν υπάρχει back button.

Αν θες να πας πίσω, σέρνεις το δάκτυλό σου από αριστερά στα δεξιά.

Αν θες να Βγεις από εφαρμογή, πατάς μια φορά το home button.

To διπλό click στο home είναι θέμα συνήθειας καθαρά.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#406310 Εγώ πάντως θα την πω την αμαρτία μου :oops:

Ενώ ήμουν ετοιμος να παραγγείλω το SE και καθυστερούσα λόγω χρόνου και υποχρεώσεων, μου δόθηκε η δυνατότητα να δοκιμάσω ενα μεταχειρισμένο 6ς...

Εντάξει, η οθονη του σε σχεση με τις 4" φαίνεται πολυ μεγαλυτερη, τα (χοντρο) δάκτυλά μου "χωράνε" καλυτερα στο πληκτρολογιο και δεν κανω λάθη, ακομα και οι φωτογραφιες στο Φ/Β φαινονται καλυτερα.

Τη διαφορά στο μέγεθος την καταλαβαίνεις καλύτερα οταν ξαναγυρνάς στις 4" :roll:

Το δοκιμάζω απο χθες το βραδυ, κυρίως αν μπορω να το κουβαλάω πάνω μου.
Αν τα καταφερω να το χωρέσω στην τσέπη θα το παρω :inlove:
Άβαταρ μέλους
By xenos
#406319 Εγώ πάλι χθες απογοητεύτηκα με το 7άρι, γιατί η κάμερά του είναι gtp τελείως! Και οι μπροστινοί μου τραβούσαν πολύ πιο καθαρά βίντεος με κάτι samsung του 200ρικου. Σιχτίρ! :x
Να ψήσω κανένα s7; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#406336 Κάθε φορά που διαβάζω για τσέπες πραγματικά αναρωτιέμαι πως είναι τόσο μικρές που δεν χωράνε τα κινητά!
Άβαταρ μέλους
By bebes
#406342 [quote="NickTG"]Κάθε φορά που διαβάζω για τσέπες πραγματικά αναρωτιέμαι πως είναι τόσο μικρές που δεν χωράνε τα κινητά![/quote]
Δεν είναι το θέμα "απλώς να χωρέσει", πολλές φορές κάθομαι, σκύβω, οδηγώ, γενικως κάνω χειρωνακτικές εργασίες με το τηλέφωνο στην τσέπη.

Τέλος πάντων, όπως μάθει κανείς... :shifty:
Άβαταρ μέλους
By xenos
#406380
Deleted User 1 έγραψε:Τι είσαι? Κάνας πτωχός να πας για S7? S8 φυσικά! :rtfm:


5.8" ??? :lipsealed: :tomato:
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#408692 Here’s how much it costs to make an iPhone 7

The total cost of the build, according to data from IHS Markit, adds up to $219.80. Once you factor in labor costs, estimated at $5 per phone, the total build runs $224.80 for the base model, 32GB iPhone 7. The company claims that this is an increase of $36.89 per unit, as opposed to the $187.91 iPhone 6s base model from last year.


< >
Άβαταρ μέλους
By Chris
#409018 Εχουμε καποιον αποδεδειγμενα καλο στην ευρυτερη περιοχη Πειραια για αντικατασταση οθονης ipad mini? Ειδα εναν οδηγο και εχει κατι κολλες κλπ και βαριεμαι παρα πολυ να το κανω ο ιδιος..
Άβαταρ μέλους
By gakost
#409329 Να προσέξεις πάρα πολύ τι οθόνη θα σου βάλουνε. Αν δεν είναι original μπορεί να έχεις θέματα, πχ από ifixit.com σετ κομπλέ τζάμι digitizer για Iphone το παλιό δεν είχε την παραμικρή γρατσουνιά μετά από 1+ χρόνο χρήσης, το καινούργιο γέμισε γρατσουνιές από τις πρώτες μέρες. Το ίδιο και με τις μπαταρίες από ebay καμία σχέση η αυτονομία τους. Γενικά να κοιτάξεις να βρεις αυθεντικά ανταλλακτικά αλλά μάλλον το κόστος θα είναι απαγορευτικό.