Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#463146 Εύκολο να αποδειχτεί αν ισχύει ή όχι.
Άβαταρ μέλους
By pik.
#463152
drdino έγραψε:Εύκολο να αποδειχτεί αν ισχύει ή όχι.

βασικα πιστευω ισχυει.
Και στα 2 Mac που έχω έτσι ειναι.
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#465200 Υπάρχει εμπειρία από το service της infoquest ;

Το MacBook μου έχει πρόβλημα με το coating της οθόνης ( είναι τα πρώτα retina) , από ότι έχω δεί η apple το καλύπτει σε όλο τον πλανήτη (αλλά κάτι μου λέει ότι εδώ θα έχω ζόρι).

Eικόνα του προβλήματος από το internet:

Εικόνα

Στο golden hall μου είπαν ότι αν είναι παλιότερο των 3 ετών θέλουν την απόδειξη και θα το στείλουν στην infoquest. Εγώ το είχα πάρει από το ΗΠΑmazon , οπότε θα τους πάω το invoice που υπάρχει ακόμα online, φαντάζομαι δεν θα έχουν θέμα.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#465234 Είχα πάει ένα iphone κάποτε. Όλα οκ, νομίζω όλοι εκεί τα πηγαίνουν όποτε δεν έχεις επιλογή. Πάροτυς ένα τηλ να είσα σίγουρος ότι το καλύπτουν και πήγαινε το εσύ, να μην χάνεις χρόνο.
Εννοείται να έχεις κάνει backup τα αρχεία σου.
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#465245 Σίγουρα θα πάρω τηλέφωνο, γιατί πάει για αλλαγή η οθόνη από οτι καταλαβαίνω και αν δεν καλύπτουν την κάτσαμε - μόνο και μόνο ότι πρέπει να τρέχω στου Ρέντη φτάνει - .

Θα σετάρω ένα time machine αν και θεωρητικά δεν έχουν λόγο να πειράξουν κάτι στον σκληρό... Λέω να το πάω μετά τις γιορτές (αν και το πρόβλημα το έχω κανένα χρόνο , καλός μλκς είμαι και εγώ) γιατί κάτι μου είπαν για 8-10 εργάσιμες οπότε μέσα στο 17 το ξεχνάω το λάπ τοπ και αύριο να το πάω.

Thanks.
Άβαταρ μέλους
By citastak
#465684 Έχει νόημα αν είσαι χρήστης cloudbased solutions να πας στο 256GB του iphone 8+ και όχι στο 64GB?
Δουλεύω onedrive και google photos για storage.
Τί λέτε;
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#465697
citastak έγραψε:Έχει νόημα αν είσαι χρήστης cloudbased solutions να πας στο 256GB του iphone 8+ και όχι στο 64GB?
Δουλεύω onedrive και google photos για storage.
Τί λέτε;


Και εγώ το ίδιο δίλλημα έχω για το μικρό 8. Στο 64αρη καταλήγω
Άβαταρ μέλους
By bebes
#465868
red_monster έγραψε:Κύριε καθηγητά, αξίζει θαρρείς η χρηματική διαφορά μεταξύ 7 128gb και 8 64gb ? (περί τα 60ευρά ) :hmmm:

Εγω δεν είμαι καθηγητής, αλλά η λογική λέει οτι αν δεν σου χρειάζονται τα 64 επιπλεον GB, παιρνεις ενα χρονο νεώτερο μοντέλο
Άβαταρ μέλους
By stavrosg
#465898
bebes έγραψε:Λέτε να είναι αυτό το πρόβλημα με το νεο λογισμικό 11.2 ή τζαμπα χάρηκα;
https://www.iphonehellas.gr/argo-iphone ... mpatarias/

Η Apple μειώνει το CPU των iPhone όταν το λειτουργικό εντοπίσει πως η συσκευή διαθέτει μπαταρία που έχει χάσει μέρος της χωρητικότητας της, ώστε να αποτρέψει ακούσιες διακοπές λειτουργίας και να παρατείνει τη διάρκεια ζωής της μπαταρίας. Ωστόσο, η ενέργεια αυτή έχει ως αποτέλεσμα όλα τα παλιά iPhone – τα οποία είναι αναμενόμενο να έχουν χάσει μέρος της χωρητικότητας της μπαταρίας τους – να παρουσιάζουν απελπιστικά αργές ταχύτητες ανταπόκρισης… λόγο υποχρονισμένης CPU!


Ισχύει. 6ρι με "τελειωμένη" μπαταρία με την αναβάθμιση σε iOS 11 άρχισε να σέρνεται ασύστολα (χειρότερα από 5ρι που είχαμε δίπλα για σύγκριση...) και με μια αλλαγή μπαταρίας ξανάνοιωσε.

Ουσιαστικά σε σπρώχνουν να πας για σερβις αν θες να το κρατήσεις.