Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#2089 Εγώ θέλω να δω τις κωλοτούμπες που θα πέσουν μόλις βγάλουν μεγάλες οθόνες, η χαρά μου θα είναι μεγαλύτερη και από τα τούρμπο των bmw :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#2129
QsisVTS έγραψε:Εγώ θέλω να δω τις κωλοτούμπες που θα πέσουν μόλις βγάλουν μεγάλες οθόνες, η χαρά μου θα είναι μεγαλύτερη και από τα τούρμπο των bmw :s_tongue


+ τα fwd της BMW :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By Χρήστος Λάππας
#2132 Εγώ πάλι αδυνατώ να κατανοήσω πως οι επιλογές προϊόντων μπορεί να αφορούν κάποιον άλλο εκτός από αυτόν που πληρώνει.
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#2133
Χρήστος Λάππας έγραψε:Είμαι πολύ περίεργος να δω το iPhone 6. Μετά από πάρα πολλά χρόνια μάλλον θα αναγκαστώ να πάρω τηλέφωνο και είναι το πρώτο στην λίστα.



http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=398905


με τέτοιο ανταγωνισμό τα 750 για το 32αρη (γιατί με τις σύγχρονες κάμερες και εφαρμογές τα 16 είναι πλέον αστεία) είναι τουλάχιστον κοροϊδία
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#2136
QsisVTS έγραψε:Εγώ θέλω να δω τις κωλοτούμπες που θα πέσουν μόλις βγάλουν μεγάλες οθόνες, η χαρά μου θα είναι μεγαλύτερη και από τα τούρμπο των bmw :s_tongue


εγώ το έχω δηλώσει, αν δεν μας κόψει τον κώλο με την τιμολόγηση και δεν είναι ρακέτα προτίθεμαι να προχωρήσω σε επιμήκυνση :shifty: άκρων :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#2182
Geo f1 έγραψε:Διαβαζα το πρωι οτι στην Νεα Υορκη ηδη μαζευεται κοσμος και κοιμαται εκει...περιμενοντας να ειναι 1ος στην ουρα στις 9/9... :s_wacko

Μη διαβάζεις |λογοκρισία|. :rtfm:
Η παρουσίαση θα γίνει (δεν θα αρχίσει να πωλείται), στην οποία αν θυμάμαι καλά μπαίνεις με πρόσκληση. Δεν είναι first come first serve.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#2188
Χρήστος Λάππας έγραψε:Είμαι πολύ περίεργος να δω το iPhone 6. Μετά από πάρα πολλά χρόνια μάλλον θα αναγκαστώ να πάρω τηλέφωνο και είναι το πρώτο στην λίστα.

Και εγώ μετά από 4 χρόνια με το 4άρι θα αλλάξω φέτος.
Αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είμαι διατεθειμένος να δώσω 750-800 ευρά πλέον, την ώρα που στην αγορά υπάρχουν συσκευές σαν το 1+ one στα μισά και λιγότερα λεφτά.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#2192
Bayern7 έγραψε:
Geo f1 έγραψε:Διαβαζα το πρωι οτι στην Νεα Υορκη ηδη μαζευεται κοσμος και κοιμαται εκει...περιμενοντας να ειναι 1ος στην ουρα στις 9/9... :s_wacko

Μη διαβάζεις |λογοκρισία|. :rtfm:
Η παρουσίαση θα γίνει (δεν θα αρχίσει να πωλείται), στην οποία αν θυμάμαι καλά μπαίνεις με πρόσκληση. Δεν είναι first come first serve.


Μα αυτο ακριβως λεει και το αρθρακι

Τι κι αν η Apple δεν έχει παρουσιάσει ακόμα το iPhone 6, ο κόσμος έχει ήδη αρχίσει να σχηματίζει ουρά έξω από το κατάστημα.

Χωρίς η Apple να έχει παρουσιάσει ακόμα το νέο iPhone 6, δεν είναι λίγοι αυτοί που έχουν ήδη στηθεί στην ουρά έξω από το κεντρικό κατάστημα της Apple στη Νέα Υόρκη, με την ελπίδα οτι θα είναι αυτοί οι πρώτοι που θα αποκτήσουν το νέο smartphone της Apple.

Με κουβέρτες και sleeping bag κάθονται πρωί βράδυ και περιμένουν χωρίς να ξέρουν ακόμα το λόγο μιας και η Apple ετοιμάζεται να κάνει την παρουσίαση στις 9 Σεπτεμβρίου ενώ ακόμα κανείς δεν ξέρει πότε θα κυκλοφορήσουν τα προϊόντα που θα παρουσιάσει.

Πάντως η ουρά έχει ήδη δημιουργηθεί κι έτσι μέχρι την ημέρα της κυκλοφορίας του νέου iPhone δεν θα είναι καθόλου παράξενο να υπάρχουν εκατοντάδες κατασκηνωτές έξω από τα καταστήματα της Apple περιμένοντας να πάρουν στα χέρια τους το πολυαναμενόμενο iPhone 6.


newsit
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#2224
Bayern7 έγραψε:
Χρήστος Λάππας έγραψε:Είμαι πολύ περίεργος να δω το iPhone 6. Μετά από πάρα πολλά χρόνια μάλλον θα αναγκαστώ να πάρω τηλέφωνο και είναι το πρώτο στην λίστα.

Και εγώ μετά από 4 χρόνια με το 4άρι θα αλλάξω φέτος.
Αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είμαι διατεθειμένος να δώσω 750-800 ευρά πλέον, την ώρα που στην αγορά υπάρχουν συσκευές σαν το 1+ one στα μισά και λιγότερα λεφτά.



εγώ δεν τα δίνω σίγουρα... αν ανέβει τόσο,πουλάω το 4ς όσο και με την διαφορά ελαφρώς μτχ 5ς :inlove:
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#2277
red_monster έγραψε:
Bayern7 έγραψε:
Χρήστος Λάππας έγραψε:Είμαι πολύ περίεργος να δω το iPhone 6. Μετά από πάρα πολλά χρόνια μάλλον θα αναγκαστώ να πάρω τηλέφωνο και είναι το πρώτο στην λίστα.

Και εγώ μετά από 4 χρόνια με το 4άρι θα αλλάξω φέτος.
Αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είμαι διατεθειμένος να δώσω 750-800 ευρά πλέον, την ώρα που στην αγορά υπάρχουν συσκευές σαν το 1+ one στα μισά και λιγότερα λεφτά.



εγώ δεν τα δίνω σίγουρα... αν ανέβει τόσο,πουλάω το 4ς όσο και με την διαφορά ελαφρώς μτχ 5ς :inlove:

Εδώ μπαίνει το άλλο κόλλημα. Δε γουστάρω με την καμία να δώσω λεφτά για παλιό μοντέλο. :s_sad
Άβαταρ μέλους
By Άρης
#2335 Κάτσε, τόσα θα είχες δώσει και για το 4 αν το είχες πάρει όταν πρωτοβγήκε.

Παίδες, πάντως αν κοιτάζετε για iPhone 6 και έχετε ξεμείνει με 4 .... απλά δε σας νιώθω καθόλου. Μου θυμίζετε κάποιους που δίνουν 3500ε για desktop και τον κρατάνε 5 χρόνια. Γρήγορα updates είναι το κλειδί. Και αν δεν έχεις λεφτά, γρήγορα και οικονομικά updates. Σε κρατάει αισθητά πιο κοντά στις εξελίξεις και επωφελείσαι τα μέγιστα ( πάντα έχοντας δεδομένο budget).
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#2346 Και ποια σου είπε ρε Αρη οτι με νοιάζει να ειμαι κοντα στο τελευταίο μοντέλο ;
Ασε που με το τελευταίο λειτουργικό της εταιρίας, σμουθνες και 8αρα κάμερα μόνο ριγμενος δεν νιώθω
Γιατι πρεπει να έχω το τελευταίο ; :s_crazy

Το 4αρη είχε 550 όταν είχε πρωτοβγει :rtfm: Και τότε δεν υπήρχε τόσο αδυσωπητος ανταγωνισμός :rtfm:

Μεγαλύτερη μνήμη θέλω, καλυτερη μπαταρία, άντε και λίγο πιο μεγάλη οθόνη... Στα αλλα το φορμ της απλ με υπερκαλυπτει...
Άβαταρ μέλους
By Άρης
#2357 Αν δε σε νοιάζει να έχεις καλή εμπειρία χρήσης, τότε δε μου φαίνεται τίποτα παράξενο. Αν ωστόσο,
>αντιλαμβάνεσαι τις τεράστιες διαφορές συσκευής max διετίας με iphone 4 και
>σκέφτεσαι αγορά iphone 6
>έχεις 4
τότε εντοπίζω την αντίφαση.

Το
σε κρατάει αισθητά πιο κοντά στις εξελίξεις και επωφελείσαι τα μέγιστα

αναφέρεται στην εμπειρία χρήσης. Τί βιώνεις όταν χρησιμοποιείς το κινητό σου. Αυτή η λογική, αναγκαστικά βάζει ένα κάτω όριο στο πόσο παλιό μπορεί να είναι κάθε στιγμή η συσκευή σου.

Παίρνοντας 1-2 γενιές πίσω iphone κάθε διετία π.χ είναι μία λογική την οποία την καταλαβαίνω περισσότερο ( αυτό που περίπου κάνεις εσύ μάλλον)