Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#442536 Οι περισσότεροι που μπαίνουν στη διαδικασία να υποστηρίξουν android συνήθως έχουν δοκιμάσει και τα δύο και έχουν λόγο που έχουν καταλήξει. Αντίθετα οι φανατικοί υπερμαχοι iOS είτε έχουν εικόνα από κάνα σαπάκι των 100€ είτε καθόλου. Άρα σαφώς και θα λάβω υπόψη περισσότερο τους πρώτους.

Αυτά είναι δικά μου στατιστικά ε. Μη ζητήσετε λυγκες.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#442537 μωρέ όλες οι περιπτώσεις παίζουν, αλλά τώρα το τι αρέσει στον καθένα είναι και θέμα γούστου

κι εγώ βλέπω κάτι τύπους που έχουν λινουξ στο pc τους ας πούμε που κάνει τα πράγματα δίχως λόγο περίπλοκα για τη δική μου λογική..

τι να του πω; γιατί σε βολεύουν τα λίνουξ; τι νόημα θα έχει κάτι τέτοιο.. αν τον βολεύουν καλά κάνει

αν κάποιος κάνει αυτά που θέλει με ios καλά κάνει και παίρνει ios αν κάποιος θέλει να κάνει κάποια πράγματα επιπλέον ή έστω διαφορετικά ή έχει μάθει στο android όπως ο περισσότερος κόσμος άλλωστε, γιατί να προβληματιστεί και να ξοδευτεί επιπλέον; για να λέει ότι έχει μήλο;
Άβαταρ μέλους
By theo13
#442541
Giuseppe Busso έγραψε:Βayern αγόρι μου έχω smartphone εδώ και 14 χρόνια από την εποχή του Nokia 6600.
14 χρόνια έχω κάνει ΜΗΔΕΝ (0) φορές video editing.

Καταλαβαίνεις ότι πετάω τη μπάλα στην εξέδρα και αρχίζω και κοροϊδεύω τα iPhone επειδή δεν έχουν πενάκι (S-pen).

Τα παραπάνω στα έγραψα αφού άνοιξα τον Google Chrome από το S8+ κατά 0.0004 sec πιο αργά σε σχέση με ένα iPhone 8 Plus.


+1

To να κοιτάζουμε τέτοια τεστ για κινητά που αποτελούν τις ναυαρχίδες των δυο εταιρειών είναι αστείο. Ο μέσος χρήτης (δηλαδή ποσοστό >90% του συνόλου) χρησιμοποιεί το τηλέφωνο για fb, instagram, mail αντε και κανενα παιχνιδάκι. Οπότε ψαγμένα features και δυνατότητες πάνε άκλαφτα γιατί απλά δεν μπορούν και ξέρουν να τα χρησιμοποιήσουν. Όταν πέρυσι βρήκα ένα iphone 6s πεσμένο στο δρόμο το ξεκλείδωσα και μπόρεσα και βρήκα τον ιδιοκτήτη με μια κλήση. Ούτε δακτυλικό αποτύπωμα ούτε pin ούτε τίποτα από τα συστήματα ασφαλείας δε χρησιμοποιούσε ο μπαγλαμάς αλλά το 6s ήξερε να το πάρει. Τώρα τι να πω ότι είναι γνώστης και η γνώμη του μετράει, που ούτε pin ΔΕ ΞΕΡΕΙ να βάλει;; Τα ίδια θα έλεγα και για το αντίστοιχο fanboy της Samsung.

υ.γ. Είχα android, πλέον έχω iphone και το επόμενο κινητό μου θα είναι απλά όποιο μου αρέσει και με βολεύει περισσότερο εκείνη τη στιγμή (Σήμερα το S8 πχ).
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#442547
Bayern7 έγραψε:Α και επειδή οι φάπες είναι αμέτρητες στους βαζέλες των κινητών.
Πάρε ακόμα μια φάπα από τον θρύλο της κινητής. :lol:
https://www.dxomark.com/apple-iphone-8- ... er-tested/


https://www.dxomark.com/google-pixel-2- ... a-quality/
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#442563 Μάγκες ότι και να λέτε, λέμε, αυτόν που βολεύει το ιος δεν ιδρώνει το αυτί του και τούμπαλιν.

Ούτε φυσικά είναι πιο έξυπνος-Γαλη-αλεπού ο μεν από τον δε
Άβαταρ μέλους
By bebes
#442593 για εναν μεσο (ή και ψιλοασχετο) χρήστη το μήλο ειναι πιο αποδεκτο και ευκολο σαν χρηση.

Το μονο κακο που βρισκω ειναι οτι η apple εχει μονο ενα μοντελο (ενταξει, 2) και τοποθετειται στην κορυφη απεναντι απο τις ναυαρχιδες των αλλων εταιριων.
και το βρισκω κακο λογω του κοστους που συνεπαγεται αυτη η πολιτικη
Άβαταρ μέλους
By JBT
#442598 τι καλά που η συζήτηση περιορίζεται μονάχα στα τελευταία (τελευταίο δηλαδή) μοντέλα της Απλ :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#442620 Κάποιοι αναρρωτιοντουσαν.... :shifty:

Ιδού λοιπόν.... :s_cool

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=458258

Το Υπουργείο Οικονομίας και Ανάπτυξης γνωστοποίησε επιβολή προστίμου συνολικού ύψους 60.000 ευρώ στην εταιρεία "DEALBER I.K.E." με έδρα στην Καλλιθέα για παραβίαση των διατάξεων περί Προστασίας Καταναλωτή και ειδικότερα αυτών που διέπουν τις συναλλαγές από απόσταση και τις αθέμιτες εμπορικές πρακτικές και σχετικά με τη διάθεση καταναλωτικών προϊόντων στην αγορά.

Όπως αναφέρει σχετική ανακοίνωση του υπουργείου, ο Γενικός Γραμματέας Εμπορίου και Προστασίας Καταναλωτή, Αντώνιος Παπαδεράκης έκανε δεκτή την εισήγηση της Διεύθυνσης Προστασίας Καταναλωτή για επιβολή προστίμου, λαμβάνοντας υπόψη τη φύση και τη βαρύτητα της παράβασης των παραπάνω διατάξεων, καθώς και τις συνέπειες που έχει στο ευρύτερο καταναλωτικό κοινό.

Η εταιρεία DEALBER I.K.E δραστηριοποιείται στην εμπορία αγαθών και ταξιδιωτικών υπηρεσιών εξ αποστάσεως και διατηρεί σχετικό ηλεκτρονικό κατάστημα.

Σε βάρος της εταιρείας έχουν ήδη εκδοθεί εντός του έτους άλλες δύο αποφάσεις επιβολής χρηματικού προστίμου, συνολικού ποσού €45.000 για παράβαση των παραπάνω διατάξεων, καθώς πλήθος καταναλωτών κατήγγειλαν στην Γενική Γραμματεία Εμπορίου και Προστασίας Καταναλωτή ότι, ενώ διενήργησαν συναλλαγή με την εταιρεία, δεν παρέλαβαν ποτέ τα αγαθά ή τις υπηρεσίες που αγόρασαν από αυτή.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#442689
elteo έγραψε:Κάποιοι αναρρωτιοντουσαν.... :shifty:

Ιδού λοιπόν.... :s_cool

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=458258

Το Υπουργείο Οικονομίας και Ανάπτυξης γνωστοποίησε επιβολή προστίμου συνολικού ύψους 60.000 ευρώ στην εταιρεία "DEALBER I.K.E." με έδρα στην Καλλιθέα για παραβίαση των διατάξεων περί Προστασίας Καταναλωτή και ειδικότερα αυτών που διέπουν τις συναλλαγές από απόσταση και τις αθέμιτες εμπορικές πρακτικές και σχετικά με τη διάθεση καταναλωτικών προϊόντων στην αγορά.

Όπως αναφέρει σχετική ανακοίνωση του υπουργείου, ο Γενικός Γραμματέας Εμπορίου και Προστασίας Καταναλωτή, Αντώνιος Παπαδεράκης έκανε δεκτή την εισήγηση της Διεύθυνσης Προστασίας Καταναλωτή για επιβολή προστίμου, λαμβάνοντας υπόψη τη φύση και τη βαρύτητα της παράβασης των παραπάνω διατάξεων, καθώς και τις συνέπειες που έχει στο ευρύτερο καταναλωτικό κοινό.

Η εταιρεία DEALBER I.K.E δραστηριοποιείται στην εμπορία αγαθών και ταξιδιωτικών υπηρεσιών εξ αποστάσεως και διατηρεί σχετικό ηλεκτρονικό κατάστημα.

Σε βάρος της εταιρείας έχουν ήδη εκδοθεί εντός του έτους άλλες δύο αποφάσεις επιβολής χρηματικού προστίμου, συνολικού ποσού €45.000 για παράβαση των παραπάνω διατάξεων, καθώς πλήθος καταναλωτών κατήγγειλαν στην Γενική Γραμματεία Εμπορίου και Προστασίας Καταναλωτή ότι, ενώ διενήργησαν συναλλαγή με την εταιρεία, δεν παρέλαβαν ποτέ τα αγαθά ή τις υπηρεσίες που αγόρασαν από αυτή.

45+60= 105000€
τους "ξέσκισαν", 210 iPhone πρόστιμο

ποσα να εχουν πουλησει αραγε;;; :ninja:
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#442700
Παρήγγειλες και περιμένεις το iPhone 7 αλλά τώρα θέλεις το iPhone 8;

Μόνο για λίγες μέρες!

Κάνε δικό σου το κουπόνι αναβάθμισης για iPhone 8 & iPhone 8 Plus

Αν έχεις παραγγείλει και δεν έχεις παραλάβει το iPhone 7 ή iPhone 7 Plus

Στην Dealber μπορείς... να αναβαθμιστείς με
€199 να αναβαθμίσεις το κουπόνι σου iPhone 7 σε iPhone 8
€149 να αναβαθμίσεις το iPhone κουπόνι σου 7 Plus σε iPhone 8 Plus

Αν δεν θες να μένεις ΠΙΣΩ...

Στην Dealber μπορείς!

Για σένα που έχεις ήδη κάνει δική σου τη μοναδική Dealber προσφορά για το iPhone 7 ή iPhone 7 Plus και έχεις κάνει την παραγγελία σου αλλά θες ακόμα περισσότερα, η Dealber σου δίνει την ευκαιρία να αναβαθμίσεις το κουπόνι σου και να κάνεις δικό σου το iPhone 8 με €199 ή αντίστοιχα με €149 το iPhone 8 Plus.


https://www.dealber.gr//deal/149-offer-for-an-upgrade

:s_music
Άβαταρ μέλους
By gakost
#442835
Deleted User 1 έγραψε:Οι περισσότεροι που μπαίνουν στη διαδικασία να υποστηρίξουν android συνήθως έχουν δοκιμάσει και τα δύο και έχουν λόγο που έχουν καταλήξει. Αντίθετα οι φανατικοί υπερμαχοι iOS είτε έχουν εικόνα από κάνα σαπάκι των 100€ είτε καθόλου. Άρα σαφώς και θα λάβω υπόψη περισσότερο τους πρώτους.

Αυτά είναι δικά μου στατιστικά ε. Μη ζητήσετε λυγκες.


Εγώ πάλι βλέπω το αντίθετο. Πολλοί που δεν ξέρουν καν πως είναι το iPhone είναι υπέρμαχοι του android γιατί με τα 150€ που έδωσαν για το κινεζοτηλέφωνο τους έχουν και κάρτα SD και πιο πολλά mAH και στέλνουν και mp3 μέσω bluetooth. Γενικά συμφωνώ με το πρώτο που είπες ότι για να έχεις ολοκληρωμένη άποψη πρέπει να ξέρεις τι θέλεις και να έχεις δοκιμάσει και τα 2 συστήματα. Δεν υπάρχει "το καλύτερο" υπάρχει το "καλύτερο για μένα"¨.
Άβαταρ μέλους
By JBT
#442836 Ου ρε κορόιδα που με 150 ευρώ κάνετε τα πάντα αντί να δώσετε 1150 για να κάνετε στην καλύτερη περίπτωση τα ίδια :yahoo:

Δεν είναι δυνατόν να γράφετε τέτοια πράγματα :dizzy:
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#442847
JBT έγραψε:Ου ρε κορόιδα που με 150 ευρώ κάνετε τα πάντα αντί να δώσετε 1150 για να κάνετε στην καλύτερη περίπτωση τα ίδια :yahoo:

Δεν είναι δυνατόν να γράφετε τέτοια πράγματα :dizzy:



Ορίστε ένας ενήλικος χρήστης που θεωρεί τον εαυτό του αλεπού επειδή... Έκανε την καλύτερη για αυτόν εκλογή :vava: :vava:
Και προφανώς ξέρει τι θέλει ο Μάκης ο Τάκης και ο Μπάμπης καλύτερα από αυτούς. Γιατί έτσι :s_whiteflag