Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#438919 iPhone 8 Plus: Αναφορές για προβληματικές μπαταρίες

Χρήστης του iPhone 8 Plus εκ Ταϊβάν ισχυρίζεται πως η νέα του συσκευή φούσκωσε και άνοιξε στην μέση κατά τη διάρκεια της φόρτισης της. Η φόρτιση, σύμφωνα πάντα με το χρήστη, πραγματοποιήθηκε με το καλώδιο φόρτισης και το φορτιστή που παρέχεται μέσα στην συσκευασία του iPhone 8 Plus.

Εντωμεταξύ, παρόμοια αναφορά έχουμε από χρήστη εκ Ιαπωνίας ο οποίος ισχυρίζεται πως η συσκευή του (iPhone 8 Plus) κατέφθασε σε αυτή τη κατάσταση

Εικόνα

https://www.iphonehellas.gr/iphone_8-plus-battery-boom/

:shifty: :shifty: :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#440335 iPhone X’s TrueDepth camera said to be 2.5 years ahead of Android competition

http://www.androidauthority.com/apple-i ... id-804469/

Εύκολα 2,5 φορές καλύτερη. Το παραδέχονται τα τοπ κεφάλια της google Και της samsung.
Δεν επιδέχεται αμφισβήτησης.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#440344 To διάβασες το άρθρο;
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#440363 Αφού δεν επιδέχεται αμφισβήτησης! :rtfm: :tomato:








:s_hang
Το άρθρο δεν διευκρινίζει γιατί είναι καλύτερη, απλώς επικαλείται έναν τρίτο. Φέξε μου και γλίστρησα δηλαδή...
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#442496 Το iPhone 8 είναι χρόνια μπροστά από τα Android και αυτά τα test το αποδεικνύουν

https://www.iphonehellas.gr/iphone-8-is ... est-phone/

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

ΦΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΠ :iconcool: :iconcool: :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#442501 Βayern αγόρι μου έχω smartphone εδώ και 14 χρόνια από την εποχή του Nokia 6600.
14 χρόνια έχω κάνει ΜΗΔΕΝ (0) φορές video editing.

Καταλαβαίνεις ότι πετάω τη μπάλα στην εξέδρα και αρχίζω και κοροϊδεύω τα iPhone επειδή δεν έχουν πενάκι (S-pen).

Τα παραπάνω στα έγραψα αφού άνοιξα τον Google Chrome από το S8+ κατά 0.0004 sec πιο αργά σε σχέση με ένα iPhone 8 Plus.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#442503 Δεν ξέρω αν τα είδες καλά τα γραφήματα, αλλά σε όλα είναι 2 φορές πιο γρήγορο το iphone Και στο video editing είναι 5-6 (τσόντα δλδ).
Όποτε άσε τη μπάλα και την κερκίδα.
Το ότι εσύ το έχεις το s8 για να ανοίγεις σελίδες στον chrome δε λέει τπτ. Ή μάλλον το μόνο που λέει είναι ότι τζάμπα έδωσες τόσα λεφτά γιατί αυτό θα μπορούσες να το κάνεις το ίδιο γρήγορα (χωρίς αισθητή διαφορά) και με το s7 και το s6 κλπ.

Α και επειδή οι φάπες είναι αμέτρητες στους βαζέλες των κινητών.
Πάρε ακόμα μια φάπα από τον θρύλο της κινητής. :lol:
https://www.dxomark.com/apple-iphone-8- ... er-tested/
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#442511

Σου απαντώ με ένα βίντεο.
Αν έχεις χρόνο, δες το.
Αν δεν έχεις, το αποτέλεσμα είναι ότι το Note 8 ρίχνει φάπες στο 8 Plus.
Οπότε σταρχίδιαμ τι λέει το γκικμπέντς.
Και με αστεία ανάλυση οθόνης το iPhone. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By GTS
#442513
Giuseppe Busso έγραψε:Βayern αγόρι μου έχω smartphone εδώ και 14 χρόνια από την εποχή του Nokia 6600.
14 χρόνια έχω κάνει ΜΗΔΕΝ (0) φορές video editing.

Καταλαβαίνεις ότι πετάω τη μπάλα στην εξέδρα και αρχίζω και κοροϊδεύω τα iPhone επειδή δεν έχουν πενάκι (S-pen).

Τα παραπάνω στα έγραψα αφού άνοιξα τον Google Chrome από το S8+ κατά 0.0004 sec πιο αργά σε σχέση με ένα iPhone 8 Plus.


Για αυτους που βγαζουν φωτο και βιντεο και ποσταρουν στο Instagram κανει μεγαλη διαφορα ο επεξεργαστης. Και δεν ειναι 1-2 ατομα ειναι εκατομυρια που το κανουν σε καθημερινη βαση.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#442516
Giuseppe Busso έγραψε:https://www.youtube.com/watch?v=HqSE9e60RIA&t=3s

Σου απαντώ με ένα βίντεο.
Αν έχεις χρόνο, δες το.
Αν δεν έχεις, το αποτέλεσμα είναι ότι το Note 8 ρίχνει φάπες στο 8 Plus.
Οπότε σταρχίδιαμ τι λέει το γκικμπέντς.
Και με αστεία ανάλυση οθόνης το iPhone. :iconcool:

Ρε μλκ τι συγκρίνεις τώρα? Την κινητάρα για τους πιουρίστες με το χάρχαλο για τις κομμώτριες και τις βιζιτούδες? :shifty:

Δεν υπάρχει τηλέφωνο iPhone. Έτη φωτός πίσω.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#442523
GTS έγραψε:
Giuseppe Busso έγραψε:Βayern αγόρι μου έχω smartphone εδώ και 14 χρόνια από την εποχή του Nokia 6600.
14 χρόνια έχω κάνει ΜΗΔΕΝ (0) φορές video editing.

Καταλαβαίνεις ότι πετάω τη μπάλα στην εξέδρα και αρχίζω και κοροϊδεύω τα iPhone επειδή δεν έχουν πενάκι (S-pen).

Τα παραπάνω στα έγραψα αφού άνοιξα τον Google Chrome από το S8+ κατά 0.0004 sec πιο αργά σε σχέση με ένα iPhone 8 Plus.


Για αυτους που βγαζουν φωτο και βιντεο και ποσταρουν στο Instagram κανει μεγαλη διαφορα ο επεξεργαστης. Και δεν ειναι 1-2 ατομα ειναι εκατομυρια που το κανουν σε καθημερινη βαση.
Για φωτο στο Instagram ολα αυτα....
Wow!

< >
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#442534 Αγάπες το video editing είναι απαιτητική εφαρμογή, εξού και η χρήση της σαν σημείο αναφοράς. Είναι νομίζω προφανές ότι ελάχιστοι την χρησιμοποιούν

Κατά τα αλλά, είπαμε, μαϊμού, σαπούνι κλπ κλπ κλπ
Κινητο με android πολύ δύσκολα θα αγόραζα για πολλούς λόγους που προφανώς δεν ενδιαφέρουν κανέναν.

Οι φανατικοι χρήστες android είναι οι αλαφαρομεακιδες της κινητής. Νομίζουν ότι είναι πολύ ψαγμένοι και ιδιαίτεροι -γιατί μόνο αυτοί καταλαβαίνουν- χωρίς κάποιο προφανή λόγο
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#442535 δεν είναι ούτε ψαγμενιά ούτε παράλογη απαίτηση να θες να έχεις πχ έναν file manager στο κινητό σου, αλλά περί ορέξεως...

προφανώς και το λειτουργικό είναι πολύ βασικό κριτήριο αγοράς (και δεν είναι και παράλογο να αρέσει σε κάποιον το ios), εκτός αν είσαι τελείως βούρλο και τα περισσότερα βούρλα όλοι ξέρουμε τι αγοράζουν :shifty:

πάντως μην θεωρείς παράλογο το να είναι σχεδόν αδύνατη η συνύπαρξη κάποιου με μήλα, κι όμως συμβαίνει :omg:

το ίδιο φυσικά πάει και στους υπολογιστές.. κάποιοι έχουν μάθει να σκέφτονται με συγκεκριμένη λογική, δεν θα την αλλάξουν και ας είναι καλύτερη η εναλλακτική

το vs λοιπόν δεν έχει κανένα νόημα, είναι τι του ταιριάζει του καθενός
Τελευταία επεξεργασία από QsisVTS και 11 Οκτ 2017, 15:40, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά