Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#597199 Αλλάξαμε iPad στη δουλεια και πλέον πήρα ενα iPad Pro 11 256
Οι πρώτες μέρες , αφού συνήθισα το IOS 12 χωρίς home button ειναι αρκετά θετικές, πολυ γρήγορο ειναι το άτιμο
Άβαταρ μέλους
By bebes
#598693 δεν ξέρω πόσο κουλός μπορεί να είμαι, αλλά δεν μπορώ να μεταφέρω φωτογραφίες απο το μηλόφωνο στον υπολογιστή.

Εχω δοκιμασει με πισι (windows 7 & XP), λάπτοπ με 10αρια... τίποτα :(

Το τηλέφωνο φορτίζει οταν του βαζω το καλώδιο, αλλα δεν μπορώ να δω τις φωτογραφίες και να τις αποθηκεύσω.

Πρόκειται για iPhone 7plus.
με το προηγούμενο 7αρι αποθήκευα κανονικά.

Εχετε καμια ιδέα ή να ρίξω τα μούτρα μου και να το πάω σε τεχνικό; :ninja:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#598697 Σε Android, αυτό σημαίνει πως το καλώδιο είναι μόνον για φόρτιση, του λείπει δηλαδή ένα επιπλέον ζευγάρι καλωδίων για να μεταφέρει δεδομένα. Θα σου έλεγα να δοκιμάσεις άλλο καλώδιο γι' αρχή και βλέπουμε.
Άβαταρ μέλους
By sargus
#598707
bebes έγραψε:δεν ξέρω πόσο κουλός μπορεί να είμαι, αλλά δεν μπορώ να μεταφέρω φωτογραφίες απο το μηλόφωνο στον υπολογιστή.

Εχω δοκιμασει με πισι (windows 7 & XP), λάπτοπ με 10αρια... τίποτα :(

Το τηλέφωνο φορτίζει οταν του βαζω το καλώδιο, αλλα δεν μπορώ να δω τις φωτογραφίες και να τις αποθηκεύσω.

Πρόκειται για iPhone 7plus.
με το προηγούμενο 7αρι αποθήκευα κανονικά.

Εχετε καμια ιδέα ή να ρίξω τα μούτρα μου και να το πάω σε τεχνικό; :ninja:


Εμένα μου κάνει το εξής: το συνδέω και μου βγάζει μήνυμα στο κινητό "trust this computer?" του απαντώ ναι, και μετά δεν κάνει τίποτα. Οπότε το ξεσυνδέω, το ξανασυνδέω, μου ξαναβγάζει το ίδιο μήνυμα, απαντάω ξανά ναι και μετά το βλέπει κανονικά οπότε μπορώ είτε να τις τραβήξω χειροκίνητα (drag or copy paste) ή να τις πάρει αυτόματα το pc.
Κάθε φορά γίνεται αυτό. Και με κάθε καλώδιο που έχω δοκιμάσει.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#598708
sargus έγραψε:
bebes έγραψε:...


Εμένα μου κάνει το εξής: το συνδέω και μου βγάζει μήνυμα στο κινητό "trust this computer?" του απαντώ ναι, και μετά δεν κάνει τίποτα. Οπότε το ξεσυνδέω, το ξανασυνδέω, μου ξαναβγάζει το ίδιο μήνυμα, απαντάω ξανά ναι και μετά το βλέπει κανονικά οπότε μπορώ είτε να τις τραβήξω χειροκίνητα (drag or copy paste) ή να τις πάρει αυτόματα το pc.
Κάθε φορά γίνεται αυτό. Και με κάθε καλώδιο που έχω δοκιμάσει.

αυτό μου το έκανε κι εμενα μια φορα, αλλά πλέον οχι :(
Το τηλέφωνο αρνείται να μου δωσει της φωτογραφίες :s_mad

Υπάρχει τρόπος να συνδεθω στο icloud μέσω του pc και να τις πάρω απο'κεί;

Anonymous Founder δεν πρέπει να είναι το καλώδιο, εχω δοκιμασει με διαφορα τα οποία λειτουργουν κανονικά με άλλα τηέφωνα
Άβαταρ μέλους
By sargus
#598714 Δεν έχει επιλογή download; Τότε η άλλη λύση είναι να εγκαταστήσεις το icloud στο pc σου ώστε -αν θυμάμαι καλά- να τα κατεβάσει όλα μόνο του σε ένα φολντερ στο pc.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#598716
sargus έγραψε:Δεν έχει επιλογή download; Τότε η άλλη λύση είναι να εγκαταστήσεις το icloud στο pc σου ώστε -αν θυμάμαι καλά- να τα κατεβάσει όλα μόνο του σε ένα φολντερ στο pc.

αυτό το κάνει το λάπτοπ με τα win10, αλλά μετά απο μια επαναφορα που του έκανα εμφανίζει μονο τις φωτογραφίες που τραβήχτηκαν απο την επανεγκατάσταση και μετα.

Καπως πρέπει να συνδεθω μέσω του itunes (ή να πάρω adroid και να ησυχάσω :twisted: )
Άβαταρ μέλους
By elteo
#598717
bebes έγραψε: (ή να πάρω adroid και να ησυχάσω :twisted: )


Χαρά στο κουράγιο σου με τις μηλιές.... :omg:

Δεν ξέρεις ούτε να το γράψεις. Φαντάσου. Android. :protest:
Άβαταρ μέλους
By bebes
#598720
elteo έγραψε:
Δεν ξέρεις ούτε να το γράψεις. Φαντάσου. Android. :protest:

:lol: ουτε να το γραψω δεν τολμώ :oops:

Τα μηλαράκια με βόλεψαν ολα αυτα τα χρόνια, είναι το πρωτο που μου δημιουργει αυτού του είδους τα προβλήματα
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#599742
Νίκος Παππάς έγραψε:
Scotch έγραψε:Η οθόνη του ipad (air2 64gb, αγορά 7/2015) έχασε ξαφνικά τα touch χαρακτηριστικά της και έχει μετατραπεί σε monitor :vava: . Τα κουμπιά λειτουργούν κανονικά, αλλά τι να το κάνεις, ούτε το passcode δεν μπορώ να βάλω. Προσπάθησα με itunes, συνδέοντάς το στο pc, αλλά ζητάει να πληκτρολογήσω κάτι στην οθόνη του ipad (που φυσικά δεν γίνεται) για να προχωρήσω. Έκανα reset, τίποτα. Δοκίμασα erase μέσω icloud (found my iphone), αλλά το wi-fi δείχνει να είναι off (γτπμ). Καμιά ιδέα (πριν το πάω στο service - διαβάζω και για glass digitizer... τι κόστος έχει αυτό άραγε;);

https://www.ired.gr/%CE%B5%CF%80%CE%B9% ... air-2.html

Κατι για 250€ λεει εδω :lipsealed:
Τελικά αντικαταστάθηκε με νέο iPad αυτό, μείον 90£ (τους το έδωσα και μου έδωσαν νέο για 319-90=229£ δηλαδή). Εναλλακτική πρόταση ήταν να μου δοθεί ίδιο refurbished στα 269 (και να κρατήσω το δικό μου για sous-plat). Άλλη εναλλακτική να ψάξω για επισκευή σε μαγαζί εκτός Apple (αλλά δε νομίζω να κατάφερνα κάτι με λιγότερες από 150£). Νομίζω ήταν καλό deal.

< >