Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By bebes
#601668
bebes έγραψε:δεν ξέρω πόσο κουλός μπορεί να είμαι, αλλά δεν μπορώ να μεταφέρω φωτογραφίες απο το μηλόφωνο στον υπολογιστή.

Εχω δοκιμασει με πισι (windows 7 & XP), λάπτοπ με 10αρια... τίποτα :(

Το τηλέφωνο φορτίζει οταν του βαζω το καλώδιο, αλλα δεν μπορώ να δω τις φωτογραφίες και να τις αποθηκεύσω.

Πρόκειται για iPhone 7plus.
με το προηγούμενο 7αρι αποθήκευα κανονικά.

Εχετε καμια ιδέα ή να ρίξω τα μούτρα μου και να το πάω σε τεχνικό; :ninja:

Η λύση βρέθηκε :)

3utools

Φοβερό προγραμματάκι,
σώθηκα :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#604191 Αν δεν ξεπεράσει τα 2.000 €, να μην το πάρει ο κάθε τυχάρπαστος πτωχός, δεν αξίζει :shifty:
Άβαταρ μέλους
By bebes
#604202 διάβασα ενα αρθράκι για την παρουσίαση, και παρατήρησα οτι το 80% να μην αναφέρω 90% αναφερόταν στη φωτογραφική και τις δυνατότητες της.
Μια σειρά για τον επεξεργαστή, μισή για τις (μειωμένες) απαιτήσεις σε ενέργεια και η υπόλοιπη σελίδα για τις δυνατότητες της φωτογραφικής.

Κατάλαβαν ποιοι ειναι οι πελάτες τους :lol:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#604204 Πλέον η κάμερα ειναι το μόνο πραγματικά ενδιαφερον κομμάτι για κάθε νέο smartphone οποτε απολύτως λογικό.
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#604424 Οι τιμές δε μου φάνηκαν κ τόσο τραγικές, σε σχέση με τους προκατόχους.

Το απλό 11άρι με 128 gb βγαίνει στα 850€. Παραπάνω δε χρειάζομαι, φωτογραφίες αποθηκεύονται στο NAS.

Σκέφτομαι να αλλάξω το 6άρι που κλείνει 5ετία σε 2 μήνες. Η πλάκα είναι πως είμαι πολύ ευχαριστημένος ακόμη, χωρίς να έχω αλλάξει καν μπαταρία. Εντάξει, το φορτίζω καθοδόν στο αμάξι πρωί κ απόγευμα. Αλλά κατά τα άλλα οκ. Λίγο αργεί να ανοίξει καμιά εφαρμογή, πχ spotify, θέλει 2-3 δεύτερα. Η σύζυγος μου λέει να πάρω νέο, εγώ το σκέφτομαι...
Σκεφτόμουν να περάσω στην απέναντι όχθη... ίσως κ όχι... τα περίμενα πιο ακριβά για να πω την αλήθεια.


< >
Άβαταρ μέλους
By GTS
#604437 Για μενα το 11αρι δεν ειμαι σιγουρος γιατι το Χ εχει το οπτικο ζουμ που μερικες φορες το χρειαζομαι. Βεβαια μαζι με την Αμολεντ θα το πληρωσεις καλα. Μην σου πω αν ειναι να παρεις το 11 καλυτερα να παρεις το περυσινο Xr και να σωσεις και αλλα χρηματα. Εγω ψαχνω Χ ή Χs για να αντικαταστησω το 7 ετιας πια 5αρι που δουλευει τελεια ακομα και σημερα αλλα θελω και αλλη μνημη για τις φωτογραφιες (δεν τις ανεβαζω καπου).
Άβαταρ μέλους
By sargus
#604442 Έτσι και εγώ. 3 χρόνια με το 7άρι και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος! Το κινητό το χρησιμοποιώ απίστευτα πολύ όλη μέρα. Μου πέφτει συνεχώς κάτω, το παίρνει η κόρη μου και το παίζει, το πετάω από δω και από κει ενώ 2 φορές πρόλαβε και το πήρε και το μωρό και το έχωσε στο στόμα του...Είναι πολύ ανθεκτικό! Δύσκολα θα φύγω για αλλού αν και οι τιμές τους είναι πολύ ψηλά πλέον.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#604454 Στα ιδια κι εγω, το 7αρι πεταει ακομα. Το ειχα αφησει με ios 10 για καιρο, καθως οταν ειχε πρωτοβγει το 11 ακουγονταν τα χειροτερα και μετα ξεχαστηκα, και τις προαλλες περασα 12.4.1. Κανενα προβλημα μεχρι στιγμης, οποτε απλα παρακολουθω τις τιμες αλλα θα ψωνισω μονο οταν καταστραφει, και κατι τετοιο δε φαινεται να συμβαινει συντομα.
Άβαταρ μέλους
By skous
#604537 To 7άρι είναι οπνειρο οπταν πιάσεις στα χέρια σου το βάρος του xs, πόσο μάλλον του 11 που θα είναι ακόμα πιο βαρύ!


< >
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#606633 σκεφτεται η γυναικα να πηδηξει σε iPhone (δεν ειχε ποτε κανεις μας iphone, μονο το iPad)
αναμεσα στο 7 και το 8 υπαρχουν σημαντικες διαφορες; αυτα τα δυο παιζουν
Άβαταρ μέλους
By GTS
#606637
KiloMeater έγραψε:σκεφτεται η γυναικα να πηδηξει σε iPhone (δεν ειχε ποτε κανεις μας iphone, μονο το iPad)
αναμεσα στο 7 και το 8 υπαρχουν σημαντικες διαφορες; αυτα τα δυο παιζουν


Το 8, πρεπει να εχει διαφορες και στην μνημη (περα απο τον επεξεργαστη) και στον χωρο αποθηκευσης απο 64 γκιγκα ξεκιναει (το 7 απο 32) συν ασυρματη φορτιση. Μονοδρομος.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#606676
KiloMeater έγραψε:σκεφτεται η γυναικα να πηδηξει σε iPhone (δεν ειχε ποτε κανεις μας iphone, μονο το iPad)
αναμεσα στο 7 και το 8 υπαρχουν σημαντικες διαφορες; αυτα τα δυο παιζουν
Γιατί οχι το νέο 11; Οι διαφορές νομιζω ειναι αρκετές, ειδικα στην καμερα, για τα έξτρα λεφτά ειδικα αν πάει για το απλο 8αρι.